Зустріч з журналістами

4 липня в кафе «Глобус» відбулася зустріч місцевих журналістів з суддею Рубіжанського міського суду Денисом Коваленком. В ній взяла участь голова спеціалізованого територіального управління судової адміністрації Луганської області Ася Суворова. На зустрічі обговорювалися різні питання: про реформування судів в Україні і відповідальність суддів, взаємовідносини з пресою та інші.
Відносно реформування судів Денис Сергійович пояснив, що згідно з Указом Президента України Петра Порошенка від 29.12.2017р. «Про реорганізацію місцевих судів» міста і інші населені пункти будуть об’єднані в один місцевий судовий округ. Пропонується створити Рубіжанський окружний суд Луганської області, об’єднавши суди Рубіжного і Кремінського району. Він буде розташований в нинішній будівлі Рубіжанського міського суду і в будівлі Кремінського районного суду. Денис Сергійович підкреслив, що це нововведення не змінить порядок подання заяв в суд — громадяни зможуть подавати документи по місцю проживання.
«Те, що суд названий Рубіжанським, не означає, що мешканцю Кремінського району для подання позову треба їхати в Рубіжне. Більше того, зараз депутати готові прийняти законопроект, в якому враховується територіальність, — судді призначатимуться за місцем подання документів громадянами», — пояснив суддя.
Подібні зміни було введено через недостатню кількість суддів на місцях і їх перевантаженість. Оскільки усі вони після злиття будуть суддями одного суду, справи зможуть розподілятися ефективніше. На думку Дениса Сергійовича, потрібно робити розрахунки і обгрунтування щодо кожного суду, який буде ліквідований або створений, враховуючи кількість жителів, відстань від окружного суду, кількість суддів і працівників апарату.
Конкретні терміни створення окружного суду Денис Коваленко назвати не зміг, оскільки в Указі Президента вони не прописані.
На завершення зустрічі суддя повідомив, що він відкритий для спілкування з пресою і запропонував проводити зустрічі з місцевими журналістами один раз на місяць в приміщенні Рубіжанського суду.