Зустріч губернатора з журналістами

Минуло сто днів з моменту призначення на посаду голови Луганської обласної державної адміністрації — керівника обласної воєнно-цивільної адміністрації Сергія Гайдая. За цей час він устиг детально ознайомитись зі станом справ на Луганщині, окреслити коло першочергових завдань, шляхів їх реалізації тощо.
І ось 4 лютого у Сєвєродонецьку відбулася прес-конференція. Вона пройшла у форматі «запитання-відповідь».

Губернатор почав спілкування з журналістами словами: «Головна вимога президента – швидкість прийняття рішень. Теж саме я вимагаю від своїх підлеглих. Важко швидко змінити систему, донести своє бачення роботи. Але багато напрямів, які нам потрібно реалізувати, вже в процесі».
У числі таких Сергій Володимирович назвав відновлення автошляхів. Це найголовніший з напрямів роботи на 2020 рік. Так, у цьому році буде зроблено капітальний ремонт дороги від Сєвєродонецька до Станиці Луганської, де одна з тендерних умов – 5-річна гарантія.
«Це автосполучення стратегічно важливе не лише в економічному плані, а й на шляху встановлення миру. Коли отруєні пропагандою люди, які проживають на тимчасово непідконтрольній території, приїздять до нас і бачать розвиток населених пунктів й інфраструктури – їхня свідомість поступово змінюється», – наголосив Сергій Гайдай.
Крім того, будуть відремонтовані дороги, які зв’язують Сєвєродонецьк, Сватове та Старобільськ (так званий Старобільський трикутник), а також сполучення між Сєвєродонецьком та Золотим. Це те, що стосується автосполучень державного значення.
До речі, при ймовірному відкритті КПВВ «Золоте» там буде розширено ділянку дороги на 2 м для уникнення заторів. Крім того, вже знайдена ділянка землі біля КПВВ для побудови сервісної зони для людей.
Щодо відновлення доріг, які перебувають на балансі області, Сергій Гайдай повідомив, що після затвердження в Києві відповідного переліку ремонтів, цей документ буде розміщено на сайті облдержадміністрації.
Другий напрям — децентралізація. На питання журналістів про формування території Луганської області Сергій Гайдай зауважив, що говорити про добровільність об’єднання вже з самого початку було неправильно. Напередодні голова облдержадміністрації взяв участь у консультаціях зі створення перспективних планів формування громад регіонів, у тому числі Луганської області, які відбулися у міністерстві розвитку громад та територій України.
«Проєкт перспективного плану формування ОТГ Луганщини у міністерстві погоджено. Головна мета для мене, щоб громади стали по-справжньому спроможними. Тобто, при формуванні плану ми спиралися на економічну складову та соціальну впевненість жителів територій».
Також під час прес-конференції губернатор торкнувся питань введення військово-цивільних адміністрацій у Сєвєродонецьку та Лисичанську. Лист стосовно введення ВЦА в зазначених містах направлено до Ради національної безпеки і оборони України.
«Певні люди в цих містах роками тримаються за владу і майже нічого не роблять для розвитку населених пунктів. Можна запитати у пересічного сєвєродончанина, чи задоволений він роботою місцевої влади? Відповідь, упевнений, буде «Ні». Кожного дня місцеві жителі прохають мене ввести ВЦА – цей безлад набрид їм», – наголосив Сергій Гайдай. Він вважає, що військово-цивільна адміністрація, якщо буде запроваджена, повинна працювати лише до місцевих виборів, проведення яких заплановано на осінь цього року. Стосовно кандидатур очільник повідомив, що це повинні бути люди зі значним позитивним досвідом роботи в містах.
Сергій Володимирович також дав оцінку тендерним процедурам, якими користуються неблагонадійні підрядники. За його словами, в області склалась ситуація, коли шахраї беруть участь у тендерах на підрядні роботи з будівництва або ремонту важливих інфраструктурних об’єктів.
Він зауважив, що через популізм деяких нардепів склалася думка, що обласна влада буцімто має вплив на тендерні процеси.
Очільник області проанонсував, що наприкінці лютого в області буде проведено аудит, у тому числі, економіки.
Також він розповів про впровадження на Луганщині спеціального комплексу, який буде боротися з сигналом ворожих ЗМІ та повідомив журналістам оперативну інформацію про завершення будівництва Кремінської підстанції та роботи Луганської ТЕС.
Сергій Гайдай повідомив, що він знайшов можливість продовжити постачання газу на Луганську теплову електростанцію. «Це величезна проблема. Піднімав це питання перед усіма; дуже довго спілкувався з прем’єр-міністром і з міністром енергетики Олексієм Оржелем».
Він додав, що в разі припинення роботи єдиного в області джерела енергопостачання половина населення області залишилася б без тепла, світла, води. Щодо чуток про відкриття мосту у м. Щастя, голова ОДА запевнив, що він не підтримує цю ідею.
Не оминув увагою Сергій Гайдай і прагнення до покращення інвестиційної привабливості регіону. Зокрема, він розповів про існуючі домовленості з інвесторами з Чеської Республіки, а саме з великою страховою та автомобільною компаніями.

А коли питань у журналістів уже не залишилось, прес-конференція була завершена. Слід зазначити, що вона пройшла баз традиційних довгих звітів та пустих балачок й відрізнялась чіткістю та лаконічністю. Крім того, Сергій Гайдай пообіцяв, що це не остання його зустріч з пресою, подібні будуть проходити регулярно.
А завдання журналістів — розповідати про зміни, пам’ятаючи, що саме ЗМІ — четверта влада, яка не лише висвітлює, але й контролює.