Зміна механізму надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року

Постановою КМУ від 17.04.2019 №373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який буде запроваджено з 1 жовтня 2019 року.
Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.
Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк» аналогічно грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій.
Перевагою безготівкової форми є самостійне перерахування АТ «Ощадбанк» коштів за надані пільги на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та банком, без залучення пільговика.
Для виплати пільг у безготівковій формі та для уникнення розбіжностей персональних даних наразі уточнюється інформація, яка міститься у Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговіків, тому пільговикам необхідно надати номери своїх мобільних телефонів до УПСЗН та повідомити про можливі зміни складу сім’ї або адреси.
Пільговикам надано також право отримувати пільги «живими» грошима за умови особистого подання заяви до УПСЗН не пізніше 15 жовтня 2019 року. У заяві мають бути вказані поточний рахунок отримувача, рахунок установи уповноваженого банку. Однак, така форма надання пільг вимагає самостійної щомісячної оплати за надані житлово- комунальні послуги.
Довідки за тел.: 6-31-53.