«Зміцнюємо наш університет, творчо і відповідально робимо свою справу!» — Ігор Іоффе

Державний заклад «Луганський державний медичний університет» впевнено дивиться у новий, 2020, рік

Молодіє університетське місто Рубіжне
В Україні немає жодної людини, жодного закладу, жодної установи, яких би не торкнулася війна на Донбасі. Майже два мільйони переселенців, які за фактом є біженцями від цієї клятої війни. Отже, сьогодні поговоримо про те, як вплинула війна на медичну освіту.
Серед вишів-переселенців опинився і ДЗ «Луганський державний медичний університет», який від початку війни розміщується у Рубіжному. Ми не раз розповідали про те, чим живе цей навчальний заклад. Проте, варто ще раз підкреслити – місто Рубіжне стало новою домівкою для Луганського університету, але і розташування університету саме у Рубіжному позитивно впливає на соціально-економічне та культурне життя містян. Більш того, сьогодні маємо розуміння та тісну співпрацю керівництва вишу та місцевої влади, підтримку з боку Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. Двосторонній рух: університет оновлює місто! Рубіжне — університетське місто, яке молодіє!

Потужна база для практичних і наукових занять
Не секрет, що підготовка висококваліфікованих кадрів медичної галузі потребує особливих умов: і відповідної матеріальної бази, і кадрового потенціалу, і бази для проведення практичних і наукових занять. Все це є у Рубіжному!
У тому, що Луганський державний медичний університет так вдало «вписався» у рубіжанські реалії, велика заслуга ректора, доктора медичних наук, професора, Заслуженого лікаря України Ігоря Володимировича Іоффе.
Перегорнемо сторінки історії… Вперше вищий медичний заклад такого типу відкрився у Луганську 1 вересня 1956 року. Диплом Луганського медичного університету – це престиж і гарантія успіху кожного випускника, це один зі стартових документів, який відкриває перспективи кар’єрного зростання.
Луганський державний медуніверситет має ІV рівень акредитації, неодноразово відзначався високими місцями в міжнародних та вітчизняних рейтингах вищих навчальних закладів, був нагороджений дипломами багатьох престижних освітніх і наукових виставок. Університет успішно здійснює науково-дослідну та навчально-виховну роботу, керуючись найкращими світовими традиціями, сучасними принципами і новітніми тенденціями розвитку у сфері освітніх послуг.
В університеті працюють Заслужені діячі науки й техніки України, Заслужені лікарі України. Сьогодні в університеті навчається 1171 студент, працює 366 співробітників. Створені наукові школи за сучасними напрямками медицини, які здійснюють важливі дослідження з урахуванням екології Донбасу та стану здоров’я населення Луганської області. Студенти ведуть практичну діяльність на базі медичних закладів Луганщини і, перш за все, на базі некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня». Це, до речі, ще один плюс у навчанні – бо вчити лікарів без належної бази, проводити навчання дистанційно просто неможливо.

Різдвяні подарунки надихають на подальший розвиток
Напередодні Нового року та Різдва Христового відбулася важлива подія, яка, безсумнівно, вплине на подальший розвиток матеріально-технічної бази та розширення міжнародного співробітництва, на покращення підготовки фахівців та проведення наукових досліджень.
Йдеться про те, що днями було підписано Грантову угоду між ДЗ «ЛДМУ» та Представництвом ЄС в Україні в рамках реалізації проекту «Підтримка відновлення та розвитку Луганського державного медичного університету».
18 грудня 2019 року до університету завітали шановні гості від Представництва ЄС в Україні. Делегацію європейських дипломатів очолювала заступниця голови Представництва ЄС в Україні, доктор наук Анніка Вайдеманн. Разом з нею приїхали керівник програми «Підтримка ЄС для сходу України» Станіслав Топольницький, радник з політичних питань Представництва ЄС в Україні Піт Блонд. Головною метою візиту у Рубіжне було знайомство з нашим університетом та підписання Грантової угоди. З боку ДЗ «ЛДМУ» угоду підписав ректор університету, професор Ігор Іоффе.
У бесіді з нашим кореспондентом пані Анніка Вайдеманн повідомила, що згідно з грантовою угодою університет отримає фінансування від Європейського Союзу на реалізацію трирічного проекту «Підтримка відновлення та розвитку Луганського державного медичного університету». Все почалося рік тому. Представництво ЄС в Україні оголосило конкурс проектів «Підтримка ЄС для переміщених вищих навчальних закладів на сході України», в якому переміг проект ЛДМУ.
Як нас запевнили представники університету, проект було розроблено з урахуванням стратегії розвитку університету та потреб сучасної медичної та фармацевтичної освіти. Головним вектором діяльності за проектом є співпраця з країнами ЄС в питаннях гармонізації освіти. Для налагодження освітньої та наукової діяльності університету передбачається оснащення сучасним обладнанням аудиторій, кабінетів, дослідницької лабораторії. Крім того, суттєві кошти спрямовані на розвиток студентського самоврядування.
Ігор Іоффе особисто провів екскурсію стінами одного із корпусів університету. І про це варто сказати окремо.
Раніше за адресою: місто Рубіжне, вулиця Будівельників, 39 було розташоване професійно-технічне училище, яке готувало кулінарів. Йшли роки, приміщення було занедбане та знаходилося у непридатному для навчання стані. Рішенням місцевої влади його було передано університету. І почалися дива! Буквально на очах тут відбувалися масштабні ремонтні роботи, були обладнані нові навчальні аудиторії, кабінети, бібліотека.
Під час екскурсії пані Анніка Вайдеманн разом з іншими дипломатами щиро дивувалася наполегливості керівництва університету, а ректор Ігор Іоффе, посміхаючись, розповідав про нові плани.
«Завдяки вашій допомозі, у тому числі, ми зміцнюємо наш університет, ми творчо і відповідально робимо свою справу!» — зауважив Ігор Іоффе та додав: «Запрошую вас прихати через рік, ви побачити ті кардинальні зміни, які будуть реалізовані завдяки цьому проекту».
Тут маю трошки відступити від репортажного опису та сказати декілька слів про самого Ігоря Володимировича Іоффе. Високий, міцний, сивочолий чоловік, який розпочинає робочий день о сьомій ранку в операційній (бо сам він, до всього іншого, практикуючий хірург). З такими людьми просто та спокійно, недарма він користується повагою та авторитетом не тільки в університеті, а й серед медичної спільноти Луганщини, колег з усієї України…
Луганський медичний університет —наша alma mater
Варто зазначити, що серед сьогоднішніх студентів можна зустріти хлопців та дівчат, які приїхали навчатися у Рубіжне із Західної та Центральної України, представників закордонних країн. Особливо хотілося б наголосити на тому, що не залишилися без уваги і абітурієнти з тимчасово окупованої території України. В університеті працює освітній центр «Донбас-Україна», який здійснює допомогу при вступі даної категорії абітурієнтів. Для всіх студентів Луганський державний медичний університет став alma mater, тобто рідною матір’ю!
За словами керівництва вишу, університет є осередком прогресивної молоді, у якому формується почуття національної гідності та громадянської відповідальності. Саме тут утверджуються цінності моральності й свободи і, безперечно, отримуються фундаментальні знання майбутніми лікарями і провізорами.
Сьогодні вищу медичну освіту студенти отримують за такими спеціальностями: «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія», а також «Фармація, промислова фармація». Усі спеціальності сертифіковані та акредитовані.

Найновітніші технології стають реальністю
Коли відбувалася екскурсія європейських гостей стінами ЛДМУ, то пані Анніку Вайдеманн дуже вразило обладнання, а саме: інтерактивний віртуальний стіл-пацієнт Body Interact.
Як нам повідомила завідувачка кафедрою внутрішньої медицини №2 доцент, кандидат медичних наук Оксана Вікторівна Круглова, у грудні на базі тренінгового Центру Запорізького університету відбулися клінічні змагання у віртуальному середовищі – Virtual Patient Challenge — з використанням інтерактивного віртуального пацієнта Body Interact. Подібні змагання в Україні проводилися вперше. Участь у заході взяли команди з багатьох медичних вузів України, серед яких: ЛНМУ (м. Львів), УМСА (м. Полтава), ЗДМУ (м. Запоріжжя), Дніпровська медична академія (м. Дніпро), Черкаська медична академія (м. Черкаси).
«Наш університет був представлений командою студентів медичного факультету в складі Дмитра Карнауха, Марії Демидкіної, Анни Пєдай. Змагання були досить насиченими і складалися з двох турів. За результатами першого етапу команда ЛДМУ впевнено вийшла до фінальної частини змагань, куди увійшли 3 кращих команди. А у підсумку, в другому етапі наша команда вкотре показала високий рівень підготовки, клінічне мислення і стресостійкість. І ми зайняли перше місце у змаганнях! Студенти ЛДМУ – кращі в Україні!».
Досі програми Body Interact використовувалися в Європі. Тепер, з вересня 2019 року, віртуальний стіл-пацієнт Body Interact є і у нас, і наші студенти стали першими в Україні!
За словами ректора, перемога команди – це перемога кожного з викладачів, це результат якісної, напруженої і кваліфікованої роботи за роки вимушеного переїзду ЛДМУ у Рубіжне.

Студентське життя вирує
В університеті плідно працює студентське самоврядування. Тут, у Рубіжному, відкрито Центр культури та дозвілля студентів.
«Нещодавно у Києві відбувся XIV Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв студентів-медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2019», — про це нам розповіла Марина Соловйова, завідувачка Центру культури та дозвілля студентів. За результатами конкурсу лауреатом І ступеня став танцювальний колектив «MODERN» у номінації «Естрадна хореографія», та лауреатом ІІ ступеня – вокаліст Іван Сович у номінації «Естрадний вокал». Студенти щиро вдячні тим, хто допоміг організувати поїздку творчого колективу до Києва — ректору Ігорю Володимировичу Іоффе, адміністрації університету та керівництву фірми «ACADEMIC SERVICE».
До речі, дуже скоро Центр культури та дозвілля студентів переїде до нового приміщення, відремонтованого завдяки європейському проекту.
Усім студентам надається житло у комфортабельному гуртожитку. Нагадаю, що рішенням Рубіжанської міської ради 31 серпня 2016 року університету було передано відремонтовану будівлю з метою проживання в ній студентів. Гуртожиток знаходиться по вулиці Миру, 36. Але варто зауважити, що сьогодні університет потребує нових житлових площ для своїх студентів.
Студентське самоврядування в університеті – це гарантоване державою право та реальна здатність студентів до самостійної громадської діяльності із реалізації функцій управління університетом. Студентське самоврядування виражає інтереси студентів, які навчаються в університеті, незалежно від раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, громадянства, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак. Метою студентського самоврядування є створення умов для самореалізації особистості студентів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці, формування гордості та любові до університету, національної свідомості.
Сьогодні в університеті навчається близько 30 студентів із Західної України. Так, наприклад, Іван Сович приїхав на Луганщину, у Рубіжне, навчатися у Луганському медуніверситеті з Тернопільщини. Там, вдома, він закінчив Кременецьке медичне училище імені Арсена Річинського. За словами нашого співрозмовника, він дуже радіє з того, що обрав Луганський університет, бо це не тільки якісне навчання, а й цікаве студентське життя.
Студентка четвертого курсу медичного факультету Марія Носалєва приїхала навчатися у Рубіжне зі Старобільщини, з села Шульгінка. І хоча серед близьких родичів ніхто не пов’язаний з медициною, дівчина самостійно прийняла рішення поступати до Луганського медичного університету. Цей рік став для Марії доленосним, бо саме весною цього року, вона подолавши власні страхи, вирішила брати більш активну участь у студентському житті.
Олександра Дробот — лікар-інтерн першого року навчання, лікар-отоларинголог. Закінчила медичний університет у 2019 році, але зв’язок з рідним вишем не перериває. Молодий лікар справедливо вважає, що рідний університет — це справжня родина, тут вчаться і працюють її друзі і колеги.
Центр культури та дозвілля студентів університету — особливе місце спілкування студентів. У ньому кожен вибирає свій напрямок творчого самовираження. Головною метою Центру є створення майданчика для самореалізації молоді, для проведення спільного дозвілля, роботи студентських клубів і творчих колективів. Нещодавно у Рубіжному відбувся IV Новорічний Обласний фестиваль КВН («Країна Веселого Народу») серед студентських команд області. А наразі у Центрі культури та дозвілля вже розпочали підготовку до грандіозного шоу «МІС ЛДМУ – 2020», яке відбудеться у березні.
Чим живе Луганський державний медичний університет сьогодні? Це — наукові дослідження та конференції, наполеглива праця студентів та викладачів, гумор від команди КВК «Пироги Пирогова», Новорічні концерти та студентське самоврядування, це фестивалі та конкурси… Тобто університет живе повноцінним життям та впевнено дивиться у своє майбутнє!