Змагалися юнi туристи

12 травня 2018 року Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді провів XVІІ відкриті міські змагання з туризму «Кубок Шаповалова М.М.». У заході, який проходив у мальовничому сосновому лісі неподалік від Центру, взяли участь близько 200 учасників з 26 команд загальноосвітніх навчальних закладів, РМЦТКСЕУМ, Сєверодонецького ЦТКЕУМ, Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, Варварівської та Комишуваських шкіл.
Під час урочистого відкриття до дітей звернулися зі словами привітання та побажання перемог директор РМЦТКСЕУМ Олена Тарасенко та голова Луганської обласної федерації спортивного туризму Олександр Вертеленко.
Характерна риса туристських змагань – це взаємодопомога і злагодженість роботи команди, бо етапи були досить складними, потребували ретельної підготовки та тривалих тренувань. Ніхто не знає, які труднощі можуть зустрітися в реальному поході. Тому учасники демонстрували свою спритність у подоланні умовного болота за допомогою жердин, навісної переправи, підвішеної колоди. Якщо на шляху зустрінеться рівчак або річка, наші діти з легкістю зможуть пройти їх за допомогою маятника. Конкурси встановлення намету та в’язання вузлів довели, що всі учасники – справжні туристи, зможуть у поході і табір облаштувати, і подолати непередбачувані перешкоди. А при потребі – і надати першу медичну допомогу.
Боротьба за призові місця була дуже гострою, адже вирішальними виявилися долі секунд. В результаті переможцями та призерами у молодшій та у старшій вікових групах стали команди КНВК «Рубіжанський ліцей», ЗШ № 4, СШ № 7. У загальному заліку переможцями та володарями перехідного Кубку стала команда КНВК «Рубіжанський ліцей», а команди ЗШ № 4 та СШ № 7 посіли відповідно ІІ та ІІІ призові місця.
Більш складнішого рівню була траса для команд, які змагалися у залік федерації спортивного туризму Луганської області. В даному виді кращою виявилася команда вихованців РМЦТКСЕУМ, де наші учні показали неабияку майстерність та вправність, злагодженість та вміння працювати у команді. ІІ місце посіли юні спортсмени Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, а ІІІ – учні Комишуваського НВК «ЗНЗ – ДНЗ».
Вітаємо переможців та призерів, бажаємо їм нових перемог!
Багато років партнером проведення змагань є відділ культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради. Педагогічний колектив Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді висловлюємо щиру подяку в.о.начальника відділу Наталії Стародубцевій та провідному спеціалісту Світлані Ступніковій.