Жінки з активною життєвою позицією зустрілися в міськраді на презентації проекту

5 лютого у малій залі засідань Рубіжанської міськради відбулася зустріч, на яку були запрошені жінки-керівники та громадські активістки нашого міста. Міську владу на ній представляли заступник міського голови Тетяна Абрамян та єдиний на цій зустрічі представник сильної половини людства секретар міськради Віктор Соловйов. Тетяна Анатоліївна з побажанням успішної роботи тепло привітала присутніх.
На заході офіційно було презентовано проект «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей». Координатор Українського жіночого фонду Тетяна Литвинова та координатор проекту у Луганській області Яна Любимова на «жіночій зустрічі» детально розповіли: в чому він полягає, скільки має етапів, як реалізовується та чому має зацікавити жінок.
Слід зазначити, що він впроваджується Українським жіночим фондом в рамках наступних проектів Структури ООН Жінки: «Побудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні», «Гендерна рівність у реформах децентралізації та правоохоронної діяльності», а також Об’єднаної програми ООН Жінки, Програми розвитку ООН, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Фонду народонаселення ООН «Підтримка Євросоюзу на Сході України — відновлення, встановлення миру та управління», що фінансується Європейським Союзом. Він реалізується у співпраці з обласними та місцевими органами влади та місцевого самоврядування і триває три роки.
Проект спрямований на те, щоб забезпечити участь жінок та дівчат, в тому числі із найбільш уразливих категорій, у процесах відновлення, розбудови миру та встановлення безпеки на сході України. Протягом 2016-2018 років (перша фаза) Український жіночий фонд спільно зі структурою ООН Жінки, Програмою розвитку ООН реалізовували компонент з впровадження підходу «мобілізації громад для розширення можливостей» у Луганській та Донецькій областях. Як результат, у цих областях були створені 65 ініціативних груп (груп самодопомоги), які активно займаються визначенням пріоритетних гендерно маркованих проблем громад та співпрацюють з владою над їхнім вирішенням. Зараз буде стартувати друга фаза проекту.
Тетяна Литвинова (на знімку) розповіла, що даний проект надзвичайно ресурсний і результативний для жінок. Він здійснюється в декілька етапів. Перший – створення груп самодопомоги. У Рубіжному планується створити 2-3 таких групи по 5-6 людей у кожній. Процедура формування груп самодопомоги – проста. У громади об’єднуються жінки, котрі хочуть посилити власні якості задля того, щоб бути успішними, сучасними і впевненими в собі. (Для запису у групу телефонуйте за номером +380501495215 — координатор проекту у Луганській області Яна Любимова).
Періодично тренери будуть приїжджати в міста, де існують такі громади, та проводити тренінги і зустрічі. Для найактивніших жінок передбачені виїзні тренінги, наприклад, в Києві чи Харкові. Найголовніша умова для об’єднання груп самодопомоги – це зацікавлення жінок як в своєму розвитку, так і розвитку свого міста. Основне на що націлюються громади – ефективна співпраця з владою, «бо якщо ми не будемо доносити до «управлінців» свої потреби, то вони прийматимуть рішення, відповідно до свого бачення». Керівники проекту вважають, що мобілізація громади є потужним інструментом для подолання нерівності та дискримінації, для вираження своїх потреб і перетворення їх у бажані дії та наслідки.
Наступний крок даної методики (вона була розроблена в Англії і впроваджена у деяких країнах колишнього СРСР- Грузії, Киргизстані, Молдові) – це створення профілю громади (в минулому – паспорт громади), як якісного документу, нетехнічного чи статистичного. Він представляє собою схему про те, як живуть люди, якими послугами користуються, наскільки зручний у них доступ до цих послуг та інше.
Третій етап – аналіз первинних потреб. Потім – стадія грантового менеджменту, тобто написання проекту фінансування.
«Жінки, котрі беруть участь у нашому проекті, дійсно можуть похвалитися своїми успіхами. Більшість із них знайшли роботу своєї мрії, чотири стали депутатами, одна жінка працює радником міністра, є й такі, які створюють власні підприємства», — поділилася Тетяна Литвинова.
Сьогодні від прекрасної половини людства багато чого вимагається. Зараз проводяться медичні і освітні реформи, так як більшість робочих місць у цих сферах займають жінки, вони повинні думати не тільки про професійне посилення своїх навичок, але і як уповноважити себе для того, щоб бути ефективними, успішними і йти в ногу з часом.
Жінка – це рушійна сила сьогоднішнього суспільства. Сучасна жінка – це не домогосподарка і мама, котра весь свій вільний час приділяє діточкам, це активна, цілеспрямована, інтелігентна, незалежна людина, котра вміє сама вирішувати свої проблеми та знає, чого вона хоче від життя.
Запрошуємо вас долучитися до цього важливого проекту. Сподіваємося, що він допоможе вам стати кращими, успішнішими та реалізувати свої мрії і напрацювання, котрі зовсім нещодавно здавалися нездійсненними та фантастичними.

На заході побувала Софія ЛАВРЕНЮК