З днем народження, Луганщино!

Обласні урочистості з нагоди 81-ї річниці утворення Луганської області відбулися 1 червня у Кремінній. Вони співпали зі святом — Міжнародним днем захисту дітей. Зранку свято на Красній площі відкрила культурно-мистецька акція «БарвиLand», в якій взяли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та ті, що знаходяться у складних життєвих обставинах.
Найкращі дитячі колективи — представники з кожної території області вперше стали учасниками фестивалю дитячої творчості «Моя мирна Луганщина», що проходив під гаслом «Дитяча творчість – шлях до миру». Цей захід викликав у глядачів і учасників багато позитивних емоцій.
Обласна виставка майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва цьогоріч мала назву «Традиції, що єднають». Переглядаючи її примірники не переставала дивуватися таланту нашого народу. Гідне місце в ній посіли роботи наших земляків-рубіжан, представлені Рубіжанською централізованою бібліотечною системою, міським клубом аматорів «Творча стежина», народним майстром Луганщини Іриною Літвіновою, керівником Арт-ізостудії «Радуга» Вікторією Масловою, комунальною установою «Міський музей». Майстри з нашого міста продемонстрували особливості, переваги та відмінності один від одного елементів нематеріальної культурної спадщини. Рубіжанські творчі колективи підтримали своїми виступами бренди таких відомих підприємств, як ТОВ «НВП «Заря», ПрАТ «РКТК», ТОВ «Панчішна мануфактура», ТОВ «КДЦ «Фармбіотест».
На відкритті свята виконуючий обов’язки голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цівільної адміністрації Сергій Філь наголосив: «Ми стали однією великою родиною 81 рік тому. І ця родина зветься Луганщиною. Вона об’єднала 123 національності. Незважаючи на всі негаразди, ми знаємо – мине час і День народження області святкуватиметься і в Луганську, і в Алчевську, і в Хрустальному, і в Брянці, і в Кадіївці. Тобто, по всій території області, в одній соборній Україні!».
Він підкреслив, що обласна влада робить усе можливе для того, щоб жителі Луганщини якомога менше відчували, що живуть в умовах збройного конфлікту.
До привітань приєдналися народний депутат України Віталій Курило та заступник голови Харківської обласної держадміністрації Вадим Данієлян, який вручив Сергію Філю Почесну грамоту. Нею нагороджено колектив Луганської облдержадміністрації.
Увечері відбулася урочиста церемонія нагородження переможців обласного огляду-конкурсу майстрів мистецтв та аматорів народної творчості «Луганщина – світанок України», яку завершив святковий гала-концерт «З вірою в майбутнє» за участю кращих аматорських колективів міст та районів області.
Хочу зазначити, що наше місто гідно представило свої таланти на святі. Воно нагороджене Дипломом другого ступеня Луганської обласної державної адміністрації — обласної військово-цивільної адміністрації, управління культури, національностей та релігії ЛОДА, Луганського обласного центру народної творчості за вагомий внесок у розвиток української культурної самобутності, відродженні національної самосвідомості, підтримку та розвиток різножанрового мистецтва Луганщини.