Як стати актором українського телебачення?

Вір у себе та розмовляй українською мовою. Під такою назвою в стінах Рубіжанського Палацу культури відбувся благодійний концерт за участю сучасних акторів України. Захід відбувся за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики, а також уряду України, який надав право популяризувати проект «Ukraine now».
Мета цього проекту, за переконанням його керівника, актора Сергія Власенко – показати власним прикладом молоді, що навіть людина з провінції може досягти успіху та потрапити на екрани телебачення. Проте, наголошує, що шлях до будь-чого залежить не від одного бажання, а ще й від прагнення до роботи над собою і вміння визнавати свої помилки та виправляти їх. Задля цього він з командою їздить невеличкими містами та селами, бо, на його думку, діти з таких районів менш за все вірять, що зможуть кудись вибитися.
Охочих зустрітися з акторами виявилося чимало. Серед них переважно школярі. До Палацу культури завітало близько шестисот фанів, які хотіли наживо побачити виконавців головних ролей улюблених серіалів.
Цього вечора на сцену вийшли популярні українські актори сьогодення, які відомі багатьом за кінострічками «Історія одного злочину», «Школа», «Субота» тощо. Це Сергій Власенко, Максим Кузьменко, Рінат Хабібулін. За їхніми плечима десятки робіт та своя унікальна історія творчих здобутків.
Наприклад, Сергій Власенко – рубіжанин. Юрист за професією, після тридцяти вирішив випробувати долю та поїхав жити до Києва, де почав шукати себе. Там випадково познайомився з генеральним директором Film.ua і розповів йому, що сам по собі людина творча, тільки не знає, як реалізувати свій потенціал. Після чого Сергієві запропонували заповнити анкету, а вже через півтора місяці дали першу роль в серіалі «Містичні історії з Павлом Костіциним». Після цього і розпочалася його акторська діяльність. Найвідоміші фільми за його участю – «Історія одного злочину» та «Школа». Під час свого виступу пан Сергій познайомив школярів з трьома головними правилами для реалізації своїх планів. Перше – вірити в себе, друге – розмовляти українською і найголовніше, третє – діяти. До кожного правила він додав пояснення. Віра в себе, вважає актор, наполовину вже запорука успіху, бо всі ми — талановиті люди, просто потрібно не боятися розкрити себе. По-друге, мова – це наша візитна картка. Актор розповів історію, яка трапилася з ним нещодавно в Грузії, коли він з командою був на відпочинку. До нього підійшов один чоловік і запитав: «Якщо ви з України, то чому спілкуєтеся російською?» І тоді йому стало так соромно за себе, що після того випадку вирішив – розмовлятиме тільки рідною мовою. Ну, а третє – дія. Цьому правилу нас вчать зі школи, адже всім добре відома приказка: «Без труда нема плода».
Максим Кузьменко в свої 30 років з усмішкою згадує події 18-ти річної давнини, коли він будучи маленьким хлопчиною, вирішив стати відомим телеведучим. Актор згадує, як прийшов на студію і почав благати режисерів взяти його хоч на якісь проби. На що отримав негативну відповідь, але не припинив йти до своє мети. Упродовж трьох місяців щоденно приходив на телебачення Харкова, звідки він родом. І, напевно, каже Максим, так набрид знімальній групі, що вони все ж вирішили його прослухати. Але виступ виявився настільки жахливим, що режисер розкритикував підлітка, як тільки міг. Для такого юного віку Максим сприйняв цю поразку з усією мужністю, яка тільки була на той момент. Але зрозумів головне, що одного бажання замало, потрібна ще плідна праця. Тому наступні три місяці він ходив і навчався тонкощам роботи ведучого. Після чого йому дали ще одну спробу, яку він використав на повну силу. Отже головне, що треба пам’ятати, мрії здійснюються, якщо за них боротися. І при цьому — не просто сидіти, склавши руки або брати наполегливістю, а навчатися і не боятися поразок.
Наймолодший учасник виступу – Рінат Хабібулін. Зараз актору тільки 14 років, проте він вже може похизуватися десятьма роботами у десяти проектах. Найбільш відомі стрічки за його участю — серіал «Субота» з головною роллю Івана, «Здаємо будиночок біля моря» та «Слуга народу» – син президента. Його творча історія розпочалася ще у шість років, коли він зі своєю молодшою сестрою, якій тоді було 4 роки, вийшли на сцену шоу «Україна має талант» та виконали акробатичні трюки. Під час виступу судді запитали в них: «Вам страшно чи сумно?» і майбутній актор з серйозним виразом обличчя відповів: «Нам весело». Тоді телеканал СТБ розгледів у хлопця потенціал і запропонував роль у проекті «Слідство ведуть екстрасенси». Батьки, ні хвилини не сумніваючись, погодилися. Після цього й почався зірковий час Ріната. Зараз хлопець продовжує зйомки в кіно, при цьому встигає навчатися в школі та не покидає улюблене заняття – акробатику. Юнак каже, що робота актора цікава, проте, як будь-яка інша, має свої нюанси. І якщо хтось думає, що вийшов, покрасувався перед камерою, тобі заплатили гроші, а ще й став знаменитістю, то це далеко не так. За красивою картинкою криється клопітна праця та навчання і ще раз навчання.
Концерт супроводжувався майстер-класами та лайфхаками від акторів. А також цікавими піснями у виконанні молодого гурту «Зоре-птах», який вже став популярним в Києві. Свої перші великі гастролі, поза його межами, учасники розпочали з міста Рубіжне Луганської області. У квітні вони продовжать свій тур вже на Донеччині.
Наприкінці заходу фанати мали змогу отримати автограф та зробити селфі з улюбленими зірками.

Анастасія ПОСОХОВА