ХII Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас» зібрав друзів!

17 серпня у Сватовому пройшов ХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас».

Для участі у фестивалі приїхали делегації з десяти областей України. Делегацію з Рубіжного, в яку увійшли учасники Зразкового ансамблю танцю «Орля» (кер. Роман Головенко), Народного ансамблю танцю «Барвінок» (кер. Ксенія Саєнко) МКУ «Палац культури» та вокального ансамблю «Зоряночка» (кер. Василь Лебідь) філії МКУ «Палац культури», майстри декоративного мистецтва, очолила начальник відділу культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради Діана Колодочка.
Розпочався фестиваль урочистим відкриттям. Урочистою ходою усі делегації фестивалю пройшли головною площею Сватового і вишикувалися перед великою сценою. На майдан Злагоди внесли прапори України і усіх областей, та прапор з емблемою фестивалю «Слобожанський спас». На жаль, погода цього дня не радувала. Дощило під час всього відкриття. Учасники і глядачі стояли під парасольками, артисти ж виступали прямо під дощем. Та настрій дощ не зіпсував нікому.
Безумовно, найчисельнішими були делегації з Луганської області та зі Сватівського району. Приємно було бачити творчі колективи з Донецької, Запорізької, Миколаївської, Сумської, Чернігівської, Харківської, Львівської, Дніпропетрівської та Вінницької областей. Усього на фестивалі було близько 500 учасників. Від щедрої сватівської землі кожній делегації вручили смачні короваї.
Після урочистого відкриття фестивалю учасники розійшлись на конкурсні прослуховування, а інші пішли у сквер відпочинку, де розташувалися різноманітні виставки. Свої вироби на виставці представляли майстри Сватівського, Троїцького, Кремінського, Станично-Луганського та інших районів. Рубіжне гідно представили народні майстри клубу «Творча стежина» (кер. Ольга Лихачова) МКУ «Палац культури». Дух захоплювало від краси виробів з дерева, паперу, глини. А ляльки-мотанки, прикраси, картини вишиті хрестиком та бісером, намальовані картини, капелюшки викликали гордість за націю.
Цікавим і смачним було свято української кухні. На ярмарок приготували українські страви практично всі територіальні громади Сватівського району. Тут можна було купити страви на будь-який смак.
О 18:30 на великій сцені відбулося нагородження переможців фестивалю-конкурсу «Слобожанський спас». Були визначені переможці у номінаціях: «Слобожанські візерунки» — хореографія, «Козача вольниця» — чоловічий та змішаний вокал, «Калинова зоря» — жіночий вокал, «Пісенна слобода» — авторська пісня, солісти-вокалісти, «Поетичний курінь» — поети.
В номінації «Слобожанські візерунки» (хореографія) Зразковий ансамбль танцю «Орля» посів II місце. Наші танцюристи отримали подарунок та Диплом II ступеня за високий рівень майстерності, всебічний розвиток аматорського мистецтва та сприяння культурно-духовному розвитку населення України. Клуб «Творча стежина», Народний ансамбль танцю «Барвінок» та вокальний ансамбль «Зоряночка» були нагороджені Дипломами за участь.
Хлібодарна земля Сватівщини об’єднала у краю творчості, любові й патріотизму веселковий водограй талантів, світла та добрих мрій. Впевнені, що ХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас» буде й надалі збирати друзів на гостинній землі Луганщини, виявляти нові творчі обдарування, які гідно презентуватимуть українську культуру далеко за межами держави.

Ганна Бережна,
директор МКУ «Палац культури»