Візит делегації Представництва ЄС до Рубіжного

5-7 червня в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» представництво ЄС в Україні відвідало Луганську область.

«Будуймо Європу в Україні» — інформаційна кампанія Представництва ЄС в нашій країні, спрямована на підвищення рівня обізнаності українців щодо політики Європейського Союзу, відносин між Україною та ЄС та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Основне завдання представництва ЄС — представляти позицію Європейського Союзу в діалозі з українським урядом, інформувати українське суспільство про Європейський Союз і інформувати штаб-квартиру в Брюсселі про те, що відбувається в Україні.
У приміщенні Рубіжанської міської ради для представників місцевої влади і неурядових організацій, підприємців, молоді, освітян, зацікавлених жителів міста відбулася публічна презентація «Пріоритети ЄС в Україні, огляд програм і можливостей, а також інформаційних ресурсів Представництва ЄС».
На заході були присутні керуючий справами виконкому Рубіжанської міськради Юрій Арцев, керівники комунальних підприємств, управлінь, директори шкіл нашого міста, бібліотечні і медичні працівники та інші запрошені гості. Відкриваючи зустріч, Юрій Арцев розповів про важливу роль співпраці з ЄС і висловив надію, що і в подальшому вона буде продовжуватися. Після чого передав слово раднику з питань преси і інформації Вікторії Давидовій, яка ознайомила присутніх із пріоритетами допомоги, яку Європейський Союз надає Україні. Зокрема вона наголосила: «Це програма інформаційна, пілотний проект. Багато коштів і багато програм спрямовані на відновлення територій Луганської та Донецької областей. Грантові програми для фізичних осіб і грантові програми для державних службовців комунальних підприємств. Це культурне співробітництво. Раніше ми не працювали з освітою. Зараз є такі гранти. Офіс з гуманітарної допомоги працює вже 5 років. Перша Єврошкола буде в Сєвєродонецьку…»
На зустрічі також презентували довгострокові програми та проекти в сфері бізнесу, освіти, культури, можливостей для молоді та інші, в яких українці можуть брати участь щонайменше до 2020 року. Крім того, гості розповіли про інформаційні ресурси Представництва ЄС в Україні.
Цього ж дня представники завітали до Державного закладу «Луганський державний медичний університет» та поспілкувались зі студентським активом університету. Організатори зустрічі зіграли з хлопцями та дівчатами у Євросесію на тематику ЄС, провели молодіжну гру, а потім презентували різноманітні програми.
Студенти медичного університету отримали незабутні враження від спілкування з організаторами заходу. По завершенню зустрічі усі отримали цікаві та цінні подарунки.