Відбувся черговий конкурс міського етапу гри «Сокіл» (Джура)

Невід’ємною частиною багатогранного процесу військово-патріотичного виховання школярів, який будується на прикладах героїчної боротьби українського народу за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність стала гра «Сокіл» (Джура), що впевнено увійшла в життя шкільних колективів Луганщини.
Цьогоріч, 3 травня, на базі Рубіжанської загальноосвітньої школи №3 відбувся черговий конкурс міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри, що проходила у вигляді творчо-мистецького конкурсу «ВАТРА», тема якого — «Слава героям!». Його організаторами виступили управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області, Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.
Нагадаю, що старт гри відбувся у жовтні минулого року, напередодні Дня захисника України, Дня козацтва, Дня Покрови Пресвятої Богородиці та 75-річчя з дня утворення Української повстанської армії. Хочу зазначити, що старт був успішним: він продемонстрував, що учасники гри, а це 10 команд-роїв з різних навчальних закладів нашого міста, — гідні козацької слави. Тоді у запеклій боротьбі переможцем став рій «Вільні люди» з СШ №7, друге та третє місця посіли відповідно рої «Соколи» з КНВК «Рубіжанський ліцей» та «Козаки» з ЗШ №8.
Та повернемося до зали, де проходить творчо-мистецький конкурс під назвою «Слава героям!». Його мета — виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовності, культурно-історичної та військової спадщини. Тут знайшлося місце і для друзів та вболівальників.
Учасників конкурсу щиро привітала головний спеціаліст управління освіти Рубіжанської міської ради Світлана Бурлуцька. «Сьогодні ми зібралися на святі в п’ятнадцятий раз і дізнаємось, як добре ви знаєте нашу культуру, історію і традиції. Адже ви захисники нашої держави, ви — наше майбутнє. Бажаю вам сьогодні добре грати і перемагати». Після цього ведуча оголосила склад журі, тих, кому цього дня довірили оцінювати виступи роїв. До нього увійшли Людмила Левицька — методист міського методичного кабінету Рубіжанської міськради, Ганна Бережна — директор МКУ «Палац культури», Сергій Голуб — представник громадської організації «Нова дія».
У конкурсі брали участь 10 команд-роїв: «Нічна варта» (ЗШ №1), «Патріот» (СШ №2), «Козаки» (ЗШ №3), «Січ» (ЗШ №4), «Нащадки козацької слави» (КНВК «Школа-дитячий садок»), «Соколи» (КНВК «Рубіжанський ліцей»), «Вільні люди» (СШ №7), «Шалені Укри» (ЗШ №8), «Джмелі» (ЗШ №9), «Нащадки козаків» (СШ №10). Кожен рій у повному складі представляв театралізоване дійство, яке за змістом відповідало темам Української революції 1917-1921рр., українського козацтва сучасної історії (у т.ч. Революції Гідності), захисту від агресії Російської федерації в Криму та на Сході України, видатних особистостей визвольних рухів за українську соборну державність, тощо. У виступах були використані різні жанри: художнє слово, українська народна пісня, танок, гумор та жарти. Виступи юних джурів оцінювали по десятибальній системі. Максимальна кількість балів, яку змогли б заробити учасники конкурсу, складала 110.
Усі рої були налаштовані на перемогу і демонстрували неабиякі таланти, а присутні на святі щиро вболівали за кожен рій. Гадаю, що безпристрасному безкомпромісному журі було складно виявити переможців, але вони гідно впоралися з цим відповідальним завданням. І ось по завершенню виступів оголошується одностайний вердикт. На четвертому місці — рої «Січ» (ЗШ № 4); «Нащадки козацької слави» (КНВК «Школа – дитячий садок»). Третє місце посіли рої «Козаки» (ЗШ № 3); «Шалені Укри» (ЗШ № 8); «Джмелі» (ЗШ № 9), «Нічна варта» (ЗШ №1).
Другу сходинку уявного п’єдесталу пошани зайняли рої «Вільні люди» (СШ №7); «Нащадки козаків» (СШ № 10); «Патріот» (СШ № 2).
А незаперечним переможцем конкурсу став рій «Соколи» (КНВК «Рубіжанський ліцей»).
Переможці та призери конкурсу були нагороджені Грамотами управління освіти Рубіжанської міської ради Луганської області та солодкими призами від громадської організації «Нова дія».
Відлунали останні акорди свята. Конкурс завершено, визначені й названі переможці, але хочу зазначити, що у цій військово-патріотичній грі не було переможених. Всі учасники виступили гідно і довели, що вони — патріоти своєї країни, тож мета творчо-мистецького конкурсу «ВАТРА» досягнута. А мені залишається лише подякувати організаторам за цікавий і корисний захід, а учасникам — за активність, за жагу до перемоги і за свято, яке вони подарували глядачам.