Ветерани Чорнобиля і новий порядок надання пільг за оплату житлово-комунальних послуг

30 січня у міському Палаці культури відбулася зустріч представників громадської організації «Ветерани Чорнобиля м. Рубіжне» із спеціалістами управління праці та соціального захисту населення, АТ «Ощадбанк», житлово-комунальних підприємств міста.
Перед початком робочої зустрічі члени громадської організації хвилиною мовчання вшанували пам`ять шести ветеранів Чорнобиля, які померли в період з 5 грудня 2019 року по 20 січня 2020 року.
Зустріч відкрила заступник міського голови Любов Сидоренкова. Головною темою обговорення був новий порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) у грошовій формі, який запроваджено в Україні з 1 жовтня 2019 року. Зміни, що відбулися в наданні пільг на оплату ЖКП, викликають багато питань у громадян пільгових категорій.
Їм незрозуміло, чому пільга сплачується не в пропорційному розмірі по всім житлово-комунальним послугам, яким чином і на підставі яких даних перераховує кошти АТ «Ощадбанк», які послуги і в якому розмірі вони мають сплачувати самі та інше. Запрошені на зустріч спеціалісти в межах своєї компетенції надали відповіді на питання.
Представники громадської організації «Ветерани Чорнобиля м. Рубіжного» дійшли висновку, що Порядок надання пільг, який діяв до жовтня 2019 року, був для них звичний, зрозумілий і цілком влаштовував. Тому прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням нараховувати пільги на оплату житлово-комунальних послуг в безготівковій формі на особові рахунки пільговиків в організаціях, що надають послуги.

Довідкова інформація
На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебувають 346 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в т.ч.:
1 категорія – 93 особи;
2 категорія – 121;
3 категорія – 76;
діти – 13;
вдови – 43.
Надання пільг регулюється
1) Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
2) Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373;
3) постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».