Весняний подих осені

Коли на обличчі з’являються зморшки, а душа співає немов їй вісімнадцять, саме час писати про головне – про кохання. 20 березня на базі Рубіжанської міської центральної бібліотеки відбулася зустріч молоді з поетом Луганщини Анатолієм Павленко – членом Міжнародного товариства письменницьких спілок, Міжрегіональної спілки письменників України (МСПУ) та Конгресу літераторів України, на якій митець презентував свою десяту збірку віршів.
Перед початком заходу поет поділився своєю життєвою та творчою історією, яка розпочалася з сьомого класу. Саме тоді він написав свій перший вірш, який опублікували в районній газеті Старобільську, звідки він родом. А вірші з циклу десятого класу пізніше увійшли до друкованої збірки. Перші чотири книжки, зізнається поет-аматор, були опубліковані за кошти заводу «Зоря», загальним накладом 1000 екземплярів.
Анатолій Олексійович розповів, що кожна збірка має приблизно двісті віршів. І на її написання в нього йде десь рік, бо він пише не спеціально, а тільки коли до нього приходить Муза. Згадує: раніше цією Музою була дружина, котрої немає вже більше десяти років. Але й тепер вона не припиняє надихати його на поетичні рядки.
Для нього зараз радість в онучці, яка перейняла його поетичні гени. Хизується, що в свої чотирнадцять вона вже має персональну збірку, яку, до речі, він допоміг їй видати на десятирічний ювілей.
Окрім віршів, у поета є оповідання, написані ще у шкільні роки. Навчаючись у десятому класі він написав дві научно-фантастичні повісті під назвами «Полет в космос» та «Подводная лодка Л-9». Щоправда, їх він так і не наважився надрукувати, і вони залишилися в чернетках.
Митець пише переважно чотири, або вісім рядків, тому що завжди керується висловом Антона Чехова «Краткость – сестра таланта». Наостанок додає, що ніколи себе не вважав справжнім поетом, а є в нього талант чи немає вирішувати тільки його поціновувачам.
Школярі та студенти, які завітали на презентацію, залюбки прочитали для аудиторії вірші Анатолія Олексійовича. А талановита молодь та працівники бібліотеки, урізноманітнили цей захід історіями, піснями та танцями.
Всі присутні мали прекрасну нагоду поспілкуватися з автором та отримати книгу з автографом, висловити теплі слова вдячності за його творчість та прослухати нові віршовані рядки.