Весняні роботи – не лише в полі

Співробітники аргопідприємства «Каут» не лише ведуть сезонні роботи в полі, але й облаштовують ставки, приводять у належний стан місцеві дороги, впорядковують територію сіл Рубіжанської громади.
Ставки та гатки – як для вирішення екологічних проблем, так і для пожежної безпеки – ПП «Каут» почало облаштовувати на території, де працює, кілька років тому. Останнім часом цьому приділяється особлива увага, адже масштабні лісові пожежі, які «пройшлися» Луганщиною восени минулого року, свідчать, що ми далеко не завжди готові зустріти вогняну стихію. Наразі є рішення виконкому Рубіжанської міської ради, відповідно до якого належить робити водойми, якими можна було б скористатися у разі пожежі. Але зауважимо: співробітники ПП «Каут» розпочали подібні роботи задовго до минулорічних осінніх пожеж та відповідних розпоряджень влади.
Зараз на території, де працює ПП «Каут», на місці природних джерел зроблено дев’ять ставків. Це одночасно і резервуари, необхідні на випадок пожежі (практика гасіння лісової пожежі восени підтвердила, що подібні водойми під час лиха дійсно допомагають зупинити вогонь), і водойми, які вирішують екологічні проблеми, допомагають зберегти флору й фауну регіону.
Крім того, за останні тижні силами підприємства загрейдовано близько 18 кілометрів польової дороги, якою користуються через неналежний стан асфальтованої. Також зроблено ямковий ремонт дороги у селі Скаргівка – великі ями засипали битою цеглою та зарівняли.
Практично в усіх селах громади співробітники ПП «Каут» долучилися до суботників (надали техніку, інструмент, матеріали для реставрації пам’ятника в селі Варварівка тощо). Крім того, підприємство завезло велику кількість піску на кладовища в селах Варварівка, Кудряшівка та Скаргівка.
Але основна робота підприємства – це робота в полі. Зараз здійснюється культивація, боронування, підкормка, обприскування… Також підприємство пересіяло декілька сотен га озимих зернових – через несприятливі погодні умови посіви вийшли з зимівлі в неналежному стані. Станом на 26 квітня активно ведеться сівба соняшника.


Одночасно підприємством оновлюється парк техніки. Так, нещодавно купили новий комбайн – попри те, що йде посівна, аграрії вже готуються до жнив.
У зоні ризикованого землеробства, якою є наш регіон, покладатися лише на природу аграрії не можуть. Головне в їхній роботі – своєчасність та якість сільгоспробіт, грамотне застосування необхідних препаратів.
Усе це робиться заради розвитку підприємства, добробуту його пайщиків, співробітників та громади в цілому.