Велике будівництво в Рубіжному: лікарня за сучасними стандартами

Починаючи з кінця серпня триває реконструкція відділення екстреної невідкладної медичної допомоги (приймального відділення) КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня». Роботи ведуться за кошти державного бюджету в рамках проєкту «Велике будівництво».

Зараз у відділенні екстреної невідкладної медичної допомоги на повну йдуть будівельні роботи. Вже перероблено пандус, у деяких приміщеннях зривають підлогу, в інших в’яжуть арматуру, а в деяких стіни вже облицювали кахлем. Усе виконується відповідно до технічних стандартів «Бренд бук», розроблених Міністерством охорони здоров’я України.
Про специфіку робіт, що в рамках проєкту «Велике будівництво» ведуться в багатопрофільних лікарнях інтенсивного лікування (далі – БЛІЛ), для наших читачів розповіли Вікторія Новосельцева, начальник інженерно-технічного відділу при Департаменті охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації, та Едуард Кравченко, директор КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» Рубіжанської міськради.

Для Рубіжного – 10 мільйонів

У цілому в Україні близько 200 опорних лікарень, де здійснюється подібна реконструкція. Відділення не просто відремонтують – їх уніфікують, приведуть до певних технічних стандартів, відомих як стандарти «Бренд бук». Вони регламентують і певні кольори стін, і місце, де буде закріплено телевізор, і параметри меблів, і напрямки, за якими рухатимуться пацієнти, й безліч інших нюансів. Безумовно, впроваджують ці стандарти з урахуванням особливостей будівель, у яких іде реконструкція.
Як розповіла Вікторія Новосельцева, для участі в проєкті «Велике будівництво» було відібрано п’ять опорних лікарень Луганської області. Дві з них – другого рівня (у Рубіжному та Лисичанську). Три – першого рівня (в Старобільську, Сватовому й Біловодську).
Проєктно-кошторисна документація робилася за рахунок місцевих бюджетів, роботи ж – за рахунок державних коштів.
— Загалом на вказані лікарні з державного бюджету виділено 40 мільйонів гривень, – розповідає Вікторія Новосельцева. – Розподілялися гроші між цими п’ятьма об’єктами відповідно до кошторисно-проєктної документації – потреби в різних закладах певною мірою відрізнялися.
БЛІЛ другого рівня, якою є й лікарня в Рубіжному, за словами В. Новосельцевої, по суті, надають населенню не набагато ширший спектр послуг. Але роблять це на більш якісному рівні завдяки сучаснішій матеріальній базі, потужнішому кадровому потенціалу тощо.
— На лікарні другого рівня коштів виділялося трохи більше, ніж на заклади першого рівня, – розповідає В. Новосельцева. – Що стосується лікарні в Рубіжному, на реконструкцію відділення екстреної невідкладної медичної допомоги та закупівлю обладнання для нього виділено близько 10 мільйонів гривень.
Роботи в лікарні Рубіжного розпочалися в кінці серпня поточного року.
Виконує їх, відповідно до результатів тендеру, приватне підприємство «Строй-клуб плюс» (місто Лисичанськ).

У лікарнях області з’явиться нове обладнання

У рамках Великого будівництва не лише відбудеться реконструкція та ремонт приймальних відділень БЛІЛ: для лікарень за державний кошт буде закуплено певне обладнання.
Як пояснює Едуард Кравченко, директор КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня», БЛІЛ другого рівня, якою є й лікарня в Рубіжному, отримають наступне обладнання:
— комп’ютерний томограф (КТ) на 64 зрізи;
— магнітно-резонансний томограф (МРТ);
— ангіограф (обладнання для діагностики та лікування інфарктів);
— рентгено-діагностичну систему на три робочі місця;
— ендоскопічне обладнання.
Що стосується лікарень першого рівня (у Старобільську, Сватовому й Біловодську), для них буде закуплено наступне:
— комп’ютерний томограф (КТ) на 16 зрізів;
— рентгено-діагностичну систему на три робочі місця;
— ендоскопічне обладнання.
До речі, Едуард Кравченко 27 вересня в Києві в Міністерстві охорони здоров’я вже підписав угоду на придбання для КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня» комп’ютерного томографа, ендоскопічного обладнання та ангіографа.

До кінця жовтня роботи мають завершити

— Відповідно до гарантійного листа, який до Міністерства охорони здоров’я надала Рубіжанська міська рада, роботи мають завершитися до 31 жовтня, – розповідає Вікторія Новосельцева.
Представники облдержадміністрації регулярно відстежують, чи виконуються роботи за графіком, а також контролюють їх якість. Наразі, як зауважує В. Новосельцева, роботи ведуться із дотриманням графіка.