Велика сім’я — щира любов, безмежна вдячність!

Рубіжанський індустріально-педагогічний коледж урочисто та масштабно відзначив 75-річний ювілей

У навчального закладу, як і в кожної людини, є свій День народження, своя біографія, певні етапи, що відіграють особливу роль у його житті.
11 жовтня Рубіжанський індустріально-педагогічний коледж відзначив знаменний ювілей – 75 років від дня заснування.
Багато це чи мало? З погляду історії – то лише мить, для навчального закладу – це пора розквіту, з погляду людини – довгий проміжок часу, упродовж якого кілька поколінь викладачів самовіддано торували нелегкий шлях підготовки кадрів: це тисячі і тисячі лекцій, семінарів, екзаменів, це більше 25 тисяч випускників, які разом з дипломами отримали путівку в життя.
Це солідний вік для перегляду своїх вагомих досягнень, прагнень.
Відзначення ювілейної дати навчального закладу – це глибокий аналіз пройденого шляху, а найголовніше – визначення нових напрямків підготовки студентської молоді, фахівців для системи професійно-технічної освіти, для гірничої галузі, будівництва, обслуговування населення та соціальних працівників.
Серед випускників коледжу багато визначних майстрів педагогічної праці, видатних вчених, державних діячів, керівників професійно-технічних навчальних закладів, письменників, поетів, майстрів спорту міжнародного класу. Випускники технікуму працюють у всіх регіонах України та СНД, а також в Болгарії, Польщі, В’єтнамі, Монголії.
Урочистості розпочалися з виконання державного Гімну України.
Свято проходило в просторому актовому залі коледжу, який нагадував вулик, що ледь вмістив колишніх і нинішніх студентів, викладачів, ветеранів педагогічної праці та почесних гостей.
Оргкомітет постарався на славу, продумавши все до дрібниць. Тому все, що відбувалося на сцені, захопило і студентів і дорослих й, звичайно ж, нікого не залишило байдужим.
Господарі і гості почували себе членами єдиної та дружної сім’ї, гортаючи сторінки своєї історії.
Згадали всіх директорів коледжу, які були віддані своїй справі. Це – Яків Саркисьян, Микола Лунін, Костянтин Шармазан, Ілля Корчемкин, Едуард Оніщенко, Олексій Ісаков, Олександр Передерій, Валерій Бубнов, Микола Ігольніков, Борис Сараєв, Михайло Білих.
Директор коледжу Юлія Борисівна Коваленко відкрила вечір привітань. Вона побажала невичерпної життєвої наснаги, миру, подальших успіхів на благо України всім присутнім в залі.
За словами Юлії Борисівни, сьогодні у коледжі працює 75 співробітників. Більшість викладачів мають кваліфікаційну категорію «Викладач вищої категорії» та «Викладач першої категорії», з них два штатних викладачі – кандидати наук (кандидат технічних наук та кандидат економічних наук), вісім мають педагогічне звання «Викладач-методист».
Найбільше багатство коледжу — його студенти та випускники, а їх — десятки тисяч. Юлія Коваленко подякувала педагогів, членів колективу різних років за невтомну працю і побажала здоров’я та вдачі, щоб їх труди та старання увінчалися успіхами! А теперішнім студентам директор побажала натхнення та наполегливості у здійсненні їх намірів і планів, бути достойними своєї держави, адже за ними її майбутнє.
Юлія Борисівна зазначила, що весь колектив коледжу цінує імідж навчального закладу, докладає багато зусиль, щоб мати високий рейтинг серед навчальних закладів України.
Церемонію нагородження трудового колективу, викладачів відкрив директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації Юрій Вікторович Стацюк. Він передав привітання всім присутнім від голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Віталія Комарницького.
«В ці урочисті дні сподіваємося і віримо, що професіоналізм викладачів, бажання студентів вашого прекрасного коледжу принесе свої плоди, що ви подолаєте всі перешкоди і будете ще більше працювати, щоб зробити нашу Україну багатою і щасливою країною», — зазначив Юрій Стацюк.
Юрій Вікторович виконав приємну місію і вручив високі державні нагороди кращим працівникам навчального закладу.
Нагрудним знаком «Відмінник освіти» відзначили Наталю Балабанову – викладача іноземної мови, голову предметно-циклової комісії суспільних дисциплін.
Подяки Міністерства освіти і науки України було вручено Ірині Глазковій – викладачці математики, та Євгенії Воробйовій – завідувачці виробничими практиками.
Листами Подяки Луганської облдержадміністрації — обласної військово-цивільної адміністрації відзначили: Олену Савченко – завідувачку заочного відділення, В’ячеслава Андрєєва – викладача психолого-педагогічних дисциплін, голову предметно-циклової комісії педагогічних дисциплін, Ірину Обоянську – викладачку інформатики та комп’ютерної техніки, Марину Холод – завідувачку денного відділення.
Почесними грамотами Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації нагороджено Оксану Люрай, викладачку інформатики та комп’ютерної техніки; Наталію Старовойтову, виховательку гуртожитку; Валентину Арцеву, методиста коледжу; Тетяну Репейнікову, старшого інспектора відділу кадрів; Ольгу Вариводову, майстра виробничого навчання будівельних дисциплін; Лілію Ткаченко, операторку бази ЕДБР; Віру Супрун, головного бухгалтера; Ніну Журавель, завідувачку денного відділення; Інну Романцову, заступницю директора з навчальної роботи; Олену Радькову, заступницю головного бухгалтера; Оксану Ушакало, завідувачку гуртожитку; Володимира Вариводова, заступника директора з виховної роботи; Віктора Єфіменка, викладача зварювальних дисциплін.
Почесну грамоту Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток сучасної освіти та з нагоди 75-річчя закладу вручили всьому колективу Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу.
Вручаючи грамоту Юлії Коваленко, Юрій Стацюк побажав, щоб колектив коледжу і надалі втілював нову освітню реформу та досягав на цьому шляху нових висот.
Далі для привітання слово було надано секретарю Рубіжанської міської ради Анатолію Бусєнкову і директору НВП «Зоря» Олександру Чернецову.
Звертаючись до ювілярів, Анатолій Анатолійович відзначив, що історія міста Рубіжне була б неможливою без випускників коледжу.
«Ми завжди пам’ятаємо і пишаємося традиціями Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу», — підкреслив Анатолій Бусєнков. Він згадав і про історію нещодавнього минулого – студентські будівельні загони, підкреслив сьогоднішні успіхи, та висловив побажання світлого мирного майбутнього.
Анатолій Бусєнков від імені виконкому Рубіжанської міської ради привітав ювілярів. Кращим викладачам коледжу також були вручені Почесні грамоти.
За високий професіоналізм, сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток освіти та з нагоди 75-річчя Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу нагородили Грамотою виконавчого комітету Рубіжанської міської ради: Миколу Булгакова, майстра виробничого навчання; Євгенію Єфімченко, викладачку коледжу; Євгенія Єфімченка, керівника фізичного виховання; Анжеліку Москаль, майстра виробничого навчання; Світлану Холодову, секретаря-друкарку; Сергія Чумака, викладача; Наталію Шариш, викладачку; Олександру Яркову, паспортиста Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу.
До привітань долучився генеральний директор НВП «Зоря», депутат Рубіжанської міської ради Олександр Чернецов.
Олександр Іванович щиро подякував колектив коледжу за підготовлені кадри для підприємства «Зоря». За його словами, Рубіжанський індустріально-педагогічний коледж вніс неоцінимий внесок у розвиток економіки Рубіжного, Луганщини та України. Олександр Чернецов підкреслив, що сьогодні відроджується втрачений колись зв’язок між виробництвом та навчанням. Він також передав вітання від народних депутатів України Юлія Йоффе та Юрія Бойка та вручив від фонду «Кришталеве джерело» планшет для винуватців свята.
Щирі вітання, теплі слова побажань висловив наступний гість – голова Луганської обласної організації профспілки працівників освіти та науки Сергій Віталійович Севрюк. За особистий внесок у розвиток партнерства з профспілкою освітян та з нагоди ювілею закладу грамота була вручена директору коледжу Юлії Борисівні Коваленко. Окрім того, Сергій Севрюк передав і подарунок для РІПК – сучасний ноутбук.
Голова обласної ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації в Луганській області Євгеній Володимирович Жученко також щиро привітав колектив Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу, вручив грамоти і подарунок.
В цей день було багато привітань і від колег. До речі, багато хто з них є випускниками РІПТу. На ювілей завітали: Галина Олегівна Татарченко (завідувач кафедрою будівництва інституту хімічних технологій Східноукраїнського Національного університету імені В.Даля), представники професійних ліцеїв Ігор Сергійович Гаврилюк (директор Рубіжанського професійного хіміко-технологічного ліцею), Анастасія Володимирівна Філенко (заступник директора Сєвєродонецького професійного будівельного ліцею), в.о. директора Первомайського індустріально-педагогічного коледжу Дмитро Миколайович Сибко.
Серед шановних гостей були випускники 1970-х років – Сергій Гросул, Антон Апанасюк. Вони згадували свої студентські роки, спортивні та успіхи в навчанні, рідних викладачів, а також щиро привітали почесне зібрання. Лунали теплі спогади, щирі оплески…
Ювілей коледжу – це не тільки історична віха, це ніби кордон, що дає можливість озирнутися назад і згадати пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто зробив значний внесок, для того, щоб сіяти в стінах коледжу розумне, добре та вічне.
Серед почесних гостей, які багато років працювали не покладаючи рук в Рубіжанському коледжі, в залі були ветерани педагогічної праці: Ніна Кирилівна Андросова, Наталія Василівна Бегунова, Лідія Яківна Бутенко, Валентина Прокопівна Железняк, Валентина Павлівна Синельникова, Валентина Павлівна Вачевська, Марія Христофорівна Євсигнєєва, Володимир Андріянович Киричек, Ніна Іванівна Шамодина, Володимир Миколайович Чернобривко.
Від імені педагогів-ветеранів виступила Валентина Павлівна Синельникова. Вона, згадавши свій педагогічний досвід, звернулася до присутніх трьома мовами. Це внесло додаткову радість та пожвавлення у теплу атмосферу свята.
«Ми бажаємо, щоб РІПТ, або по-сучасному РІПК, і надалі був флагманом освіти! Ми завжди з вами! І ми готові разом з вами відсвяткувати 100-річний ювілей! Запрошуйте нас!» — зазначила Валентина Павлівна. А її пісня «Happy birthday!» («З Днем народження!») викликала бурю овацій.
Варто відзначити, що під час святкувань згадали і про викладачів, випускників, співробітників, які пішли з життя.
Гордість навчального закладу – його випускники. Всі вони дуже різні, але у всіх них є величезне серце – це серце спільного дому. Серед тих, хто завітав на свято, була присутня випускниця першого випуску Лідія Миколаївна Матвійчук. Привітання від жінки-ветерана Лідії Миколаївни, яка пропрацювала багато років у вугільній промисловості та на виробництві, вітали дружніми оплесками.
Також власними спогадами поділився випускник технікуму Микола Дмитрович Кащєєв (начальник тресту «Рубіжанськхімбуд», нині пенсіонер): «Технікум дав мені головне — почуття честі, гідності, поваги до себе та оточуючих, любов до праці. Саме за це я дуже вдячний всьому педагогічному колективу, всім моїм вчителям».
Наталія Володимирівна Панькова (випускниця 1990 року) – нині директорка ясел-садочку «Дельфін». Вона приїхала у Рубіжне з Донеччини за порадою своєї вчительки: «Ти їдь в Рубіжне, там тебе навчать професії, там ти зустрінеш свою любов і створиш сім’ю». Так і сталося. Тут, у Рубіжному, вона зустріла свого майбутнього чоловіка, також випускника РІПТу, і зараз вони у шлюбі 30 років та вже виховують онуків!
«Дуже вдячна всім викладачам та «індусам»! Хочу звернутися до студентів: вірте в себе! Мрії завжди здійснюються!» — ось таке було привітання-побажання від Наталії Володимирівни.
Під бурхливі оплески зачитали привітання від колег та випускників сімейного подружжя Володимира та Ніни Цюри.
Перелічити всіх, хто мав нагоду та можливість виступити на святі, просто неможливо, для цього не вистачить газетної шпальти. Але головне, що об’єднало всіх – велика любов та щирість, вдячність та наснага, які лунали від вихованців на адресу всього педагогічного колективу коледжу. Велика сім’я – щира любов, безмежна вдячність!
Сьогодні випускники Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу працюють у багатьох сферах. Ганна Сергіївна Мєняєва працює завідувачкою відділом у Комплексі позашкільної роботи. У своєму виступі Ганна Мєняєва подякувала педагогам технікуму за те, що «навчили мислити творчо, дали путівку в життя».
Під час урочистих святкувань відбулася не тільки церемонія нагородження, а й яскравий концерт. Щирими та гучними оплесками глядачі вітали музичні вітання від випускників РІПК, кавер-тріо «Twin Peaks», циркові та танцювальні виступи. Серед виступаючих був колектив ансамблю «Біс» з Комплексу позашкільної роботи, своє мистецтво глядачам подарували діти випускників РІПК.
На завершення такого теплого, родинного, та разом з тим такого масштабного свята, став виступ нинішніх студентів індустріально-педагогічного коледжу. І лунали у залі найкращі та щирі вітання викладачам та майстрам виробничого навчання (за звичкою, в РІПК їх називають «індусами»), бібліотекаркам і лаборантам, технічним працівникам та працівникам і вихователям гуртожитку. Вітали тих, хто своєю невтомною і відданою працею примножує славні традиції Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу.
З Днем народження, коледж! З ювілеєм!