В Рубіжному вшанували учасників Революції Гідності

21 листопада український народ відзначив День Гідності і Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни — Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2014 року. Це свято було встановлено Указом Президента України Петра Порошенко від 13 листопада 2014 року.

Цього дня у нашому місті відбулися урочисті заходи. Так, секретар Рубіжанської міської ради Віктор Соловйов, заступник військового комісара з територіальної оборони Рубіжансько-Кремінського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Бородін та начальник загального відділу Рубіжанської міської ради Любов Дев’ятерікова урочисто поклали квіти до пам’ятного знака українським військовослужбовцям Новоград-Волинської 30-ї ОМБР, які загинули під час бойових дій 2014 року в м. Рубіжне. Учасники заходу запалили лампадки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх героїв, які віддали своє життя за Україну.Цього дня у нашому місті відбулися урочисті заходи. Так, секретар Рубіжанської міської ради Віктор Соловйов, заступник військового комісара з територіальної оборони Рубіжансько-Кремінського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Бородін та начальник загального відділу Рубіжанської міської ради Любов Дев’ятерікова урочисто поклали квіти до пам’ятного знака українським військовослужбовцям Новоград-Волинської 30-ї ОМБР, які загинули під час бойових дій 2014 року в м. Рубіжне. Учасники заходу запалили лампадки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх героїв, які віддали своє життя за Україну.В цей день у молитовних приміщеннях міста пройшли панахиди за загиблими під час революційних подій в Україні у 2013-2014рр. У міському музеї було організовано тематичну виставку «Літопис Революції Гідності. Обличчя майдану». До Дня Гідності і Свободи  у школах міста для учнів були проведені інформаційно-освітні заходи.
Долучилася до відзначення 5-ї річниці майдану і громада нашого міста. В літературній вітальні центральної міської бібліотеки відбулося урочисте свято, на яке завітали члени громадської ради, мешканці міста, учні шкіл, хлопці, які побували в пеклі війни, наші герої, захисники — учасники АТО Андрій Трощій, Петро Шутько, Віктор Єфіменко. Присутні віддали належну шану патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави, її європейського вибору. Ведуча заходу Світлана Бондар, завідуюча відділом абонементу центральної міської бібліотеки, нагадала присутнім сторінки з сучасної української історії, розповіла про події, які передували Революції Гідності. Під час розповіді  транслювалися відеоролики з Євромайдану. Від тих подій минуло п’ять років, але вони  не тільки сколихнули країну хвилею нечуваного патріотизму, а і показали важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.Волонтер, учасниця двох революцій Любов Харуба у своєму виступі пригадала події на Майдані, наголосивши, що День Гідності та Свободи — це річниця революції свідомості, гідності та моралі.У виконанні Віолетти Домарєвої лунали вірші. Крім того, у виступі музичного колективу ЗОШ№7 під керівництвом Оксани Фролової пролунали патріотичні музичні твори, сповнені любові до України та надії на її краще майбутнє.Усі присутні тематичного заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, які віддали своє життя за наше гідне майбутнє.Наприкінці зустрічі ведуча побажала всім миру, злагоди і процвітання та запропонувала всім  написати свої побажання нашій Батьківщині й прикріпити їх на мапу України.Гостями свята було переглянуто книжкову виставку-ствердження «Україна – територія Гідності і Свободи».
У      Комплексі позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом пройшла патріотична акція «Україна – це ми». До заходу були залучені всі бажаючі вихованці закладу.Під час акції діти та молодь ознайомились з поняттями “гідність” та “свобода”, прийняли участь у тематичній вікторині «Україна — єдина та незалежна» та створили яскраві малюнки пальчиковими красками «Україна очами дітей».Акція  допомогла згуртувати  всіх вихованців Комплексу та сприяла формуванню у  підростаючого покоління почуття гордості та єдності.