В Рубіжному продовжується реалізація проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень»

20 січня в міській раді відбувся черговий семінар для ОСББ та ініціативних груп співвласників багатоквартирних будинків, які бажають об’єднатись в об’єднання, задля налагодження ефективного управління, належного утримання своїх будинків, зацікавлені в проведенні енергоефективних заходів за підтримки Фонду енергоефективності України. Семінар провела регіональний координатор проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» HOUSES в Луганській області Світлана Коваль. Учасники заходу мали нагоду дізнатися про послідовність процесів існування багатоквартирних будинків від ідеї створення до припинення, про експлуатацію житлових будівель в Україні з урахуванням норм українського законодавства, про життєвий цикл технічного обладнання будинків, а також, як ефективно управляти своїм будинком, провести ремонтні роботи та утеплити свій дім, влаштувати нову покрівлю, утеплити горищне перекриття, привести до ладу під’їзди та інше, за підтримки Фонду енергоефективності України Програми «Енергодім» та місцевих програм.
Про практичні аспекти діяльності та особливості взаємовідносин управителя та ОСББ, умови договорів та організацію договірних відносин щодо забезпечення послуг з управління багатоквартирним будинком розповіла фахівець КП «Муніципальний сервіс» Рубіжанської міської ради Тетяна Сорочинська.
Під час зустрічі присутні заходу змістовно поспілкувалися та обмінялися досвідом, отримали практичні Посібники «Створення та початок діяльності ОСББ», «Законодавча основа для ОСББ».
Мета даного проекту – налагодження співпраці з Фондом енергоефективності.
Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку).
Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик. В результаті їх реалізації лише співвласники будинків, в яких створено ОСББ зможуть заощаджувати кошти на комунальних послугах, підвищити рівень комфорту і якості свого життя. Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.
Програма «Енергодім» — це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма затверджена Наглядовою радою Фонду 16 серпня 2019 року та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій. Програма розроблена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» №2095-VIII від 08 червня 2017 року та визначає умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» Грантів Бенефіціарам для часткового відшкодування Прийнятних витрат, пов’язаних із здійсненням Заходів з енергоефективності.