В добру путь, випускники!

228 юнакiв та дiвчат отримали путiвку в самостiйне життя

Наприкінці минулого тижня в Рубіжному відбулося дуже цікаве та довгоочікуване свято — шкільний випускний вечір. Головні урочистості відбулися на площі біля Палацу культури, а перед цим заходи пройшли в школах.

О 19-й годині на площі перед будівлею Палацу культури зібралося дуже багато рубіжан. У святковій колоні застигли вчорашні школярі. Вони такі красиві та водночас важні та серйозні: сьогодні їхній день, і все місто прийшло, щоб засвідчити їм свою повагу. Вони — наша надія, майбутнє нашої України. Пролетіли швидкі шкільні роки, несучи з собою дитинство, і ось він — довгоочікуваний випускний бал. Це свято — радісне, урочисте, зворушливе та трохи сумне…
Прекрасні юні обличчя випускників, яскраве вбрання, квіти, посмішки… Радіють за них батьки, педагоги, гості. Серця випускників колотяться з шаленою силою, втім, не менше хвилюються вчителі та батьки. Це — найважливіший день, заради якого були всі 11 років навчання. Радість — від подолання важливого етапу в житті, хвилювання — від очікування нового, незвіданого, ну і трохи смутку — через розставання зі школою, з тим, що близьке і дороге.
Під урочисту мелодію випускники 2019 року виходять на площу.
Першими під оплески присутніх з’являються випускники Рубіжанської загальноосвітньої школи №9, потім – юнаки та дівчата ще восьми навчальних закладів Рубіжного. Для кожного випускника, серед яких переможці та призери Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, переможці предметних конкурсів, призери Всеукраїнських та Міжнародних, обласних і міських спортивних турнірів, знайшлися добрі та теплі слова.
Яскраві, життєрадісні, талановиті та цілеспрямовані молоді люди! Разом зі своїми вихованцями – педагоги, директори та вчителі.
Як і належить, урочистий святковий вечір відкривається Гімном України. Треба бачити обличчя дітей, щоб зрозуміти просту істину — на головній площі міста зібралися ті, хто завтра буде будувати нову країну. Саме за них сьогодні проливають кров і віддають свої життя кращі сини українського народу. Мирне майбутнє сьогоднішніх випускників охороняють військовослужбовці Збройних Сил України та співробітники правоохоронних органів.
Дорогих випускників вітають почесні гості свята: Сергій Хортів – міський голова, Олена Обаполенко — начальник управління освіти Рубіжанської міської ради, депутати міської ради Денис Денищенко та Олександр Чернецов, помічник-консультант народного депутата України Юлія Іоффе Світлана Черненко та інші.
Промовці говорять про те, що майбутнє Рубіжного — це нинішні учні, про необхідність сміливо йти вперед, вірити в себе, вірити в Україну, бути гідними громадянами і патріотами рідної країни і ніколи не забувати свою школу, своє рідне місто.
І ось настає, напевно, найвідповідальніший момент — нагородження найуспішніших випускників 2019 року. Заслужені нагороди – золоті медалі «За високі досягнення в навчанні» та срібні медалі «За досягнення в навчанні» — вручають Сергій Хортів та начальник управління освіти Олена Обаполенко. Золотими медалями нагороджено Артемія Літвіненка, Аліну Криворучко, Назара Єрмака, Єлизавету Затонську, Олександра Осипова. Срібні медалі отримали Софія Прийма та Катерина Легкоконець.
Сьогоднішнє свято — найпрекрасніший, але і найсумніший день для вчителів, день розставання зі своїми подорослішалими учнями. Адже недарма кажуть, що педагог — скульптор дитячої душі. Він намагається прищепити своїм учням найкращі, найблагородніші якості, передати знання, досвід. Десяти вчителям, за кількістю випускних класів, було присвоєно почесне звання «Класний керівник випускного класу -2019», вручено подяки, подаровано посмішки і квіти…
Для мене було дуже важливо дізнатися про те, що випускники будуть робити далі, про що мріять, яку Україну бачить молодь, що вони думають про майбутнє.
Арсен Чернушин закінчив школу № 3. Арсен – майбутній антикорупціонер. Хлопець вважає, що саме він буде боротися з правопорушниками та хабарниками. Звідси і рішення – стати курсантом Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка.
Марія Береза — випускниця школи № 7, як і багато хто з цьогорічних випускників, вирішила поїхати до Харкова. Дівчина вірить в себе і сподівається, що невдовзі стане студенткою Національного технічного університету – «Харківський політехнічний iнститут» (ХПІ).
Кирило Овчаренко – випускник школи №2 бачить себе юристом. Ну, звичайно, не простим юристом, а успішним адвокатом. Саме тому він обрав юридичний факультет одного з Харківських вишів. Своє рішення хлопець прийняв самостійно і він не боїться труднощів, які ймовірні у чужому місті.
Володимир Попов закінчив школу № 10. А привернув він мою увагу і своїм одягом, і своєю зачіскою. Отже, про зачіски, і про свободу, і про мрії ми й поговорили. Юнак мріє присвятити своє життя мистецтву, а саме: танцям.
І ось звучить традиційний шкільний прощальний вальс… В очах у батьків і вчителів сльози, а вчорашні школярі загадують бажання та відпускають повітряні кульки вгору…
Шановні випускники! Нехай молодість додасть вам сили для звершення усіх планів і подарує вірних друзів. Відчувайте себе переможцями, йдіть вперед — і вам усе вдасться. Успіхів, щастя, кохання!