УВАГА! ШАХРАЇ НЕ СПЛЯТЬ!

На Луганщині знов запрацювала шахрайська схема «Ваш родич у біді»
Завдання шахраїв, які діють за подібною схемою, — під виглядом поліцейських або «потерпілих від злочинних діянь» викликати стрес і змусити людину, «вимкнувши розум», керуватися емоціями.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАМ ЗАТЕЛЕФОНУВАЛИ
ТА ПОВІДОМИЛИ, ЩО ВАШ РОДИЧ У БІДІ?
1. Не реагуйте на дзвінки від сторонніх осіб, які представляються співробітниками поліції і вимагають грошей за свої «послуги».
2. Не довіряйте на слово незнайомцям, які телефонують Вам на мобільний або стаціонарний телефони. Перед тим, як почати панікувати, поставте якомога більше запитань людині, яка Вам телефонує. Аналізуйте все почуте. Іноді достатньо лише одного запитання: «У яке місто ви телефонуєте?», щоб співрозмовник по той бік слухавки завершив діалог.
3. Не поспішайте перераховувати гроші або віддавати їх особі, яка прийшла за ними — все це різновиди вдало вибудуваної схеми. Скажіть, що вам потрібен час, щоб зібрати необхідну суму, хоча б кілька хвилин. Використовуйте цей час, щоб зв’язатися зі своїми близькими, порадитися з кимось із знайомих і розібратися в ситуації.
4. Зазвичай шахраї тиснуть на психіку. Щоб утримати емоції під контролем, відволічіться від розмови і порахуйте до десяти. Після цього все почуте буде сприйматися з більш холодною головою.
5. Отримати інформацію щодо родича, який «потрапив» до поліції, можна, зателефонувавши за номером «102».
6. Якщо до Вас зателефонували та попросили гроші за «допомогу» Вашому родичу, обов’язково, навіть якщо Ви не потрапили на гачок шахраїв, повідомте поліцію. Це допоможе у розшуку та затриманні зловмисників.