Українська стратегія. Гройсман іде до парламенту з новою партією

Володимир Гройсман прийняв рішення йти на парламентські вибори на чолі нової партії — «Українська стратегія». Прем’єр вирішив об’єднати в новій політичній силі молодих, але в той же час досвідчених людей, які знають, що потрібно зробити для успіху України.

Пропрацювавши на посадах голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра, Володимир Гройсман виробив своє бачення системи керування країною, і хоче втілити в життя те, що необхідно для більш якісних змін в державі.

ПРО РОБОТУ ПАРЛАМЕНТУ
До зміни системи прийняття рішень в парламенті Гройсман закликав давно, і особливо це підкреслював після президентських виборів. Незважаючи на те, що народні депутати змогли прийняти багато важливих рішень, низька ефективність роботи Верховної Ради все ж залишається головним гальмом для змін в країні.
«На долю коаліції випало прийняття непростих рішень. Тоді вибір був такий: або приймати рішення, які забезпечать стабільність, які змінять стару зламану систему, або відмовитися від відповідальності і перейти в опозицію. Рішення було прийнято відповідально, — зазначив Володимир Гройсман, виступаючи у Верховній Раді, — І тепер постало питання — а що далі? Ми повинні змінити систему прийняття рішень. Ми повинні бути швидкими, мобільними і максимально якісними. Не можна витрачати роки на один закон. Порядок денний, який ми повинні визначити на перспективу, що повинна бути реалістичною, міцною і спроможною прискорити процеси, які відбуваються в державі».
З 35 законопроектів, визначених урядом найбільш пріоритетними для розвитку економіки, народні депутати прийняли лише одиниці. Були проблеми з розглядом законів, що стосуються пенсійної реформи, Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів. (Посилання-https://www.pravda.com.ua/news/2017/09/20/7155747/).
Крім того, Володимир Гройсман виступив за системне перезавантаження парламенту. Щоб вибори до Верховної Ради проходили згідно нового виборчого законодавства, після реформування самого парламенту, зняття депутатської недоторканності для наступної каденції. Тоді нові лідери від партій «Люди важливі», «Голос» та інших політичних сил змогли би увійти в українську політику і оздоровити її. По-друге, депутати повинні працювати в більш ефективній системі прийняття рішень, яку для них створила би нинішня каденція.
Але поки зміни не відбулися. Новий президент не пішов по шляху співпраці з діючим парламентом, розпустивши його одразу після інавгурації. У свою чергу, Верховна Рада не підтримала запропоновану президентом нову схему парламентських виборів.
«Зміна законодавства — головне, що необхідно зараз для підвищення якості роботи парламенту, і тим більше, для того, щоб у Верховній Раді побачити нових людей, — вважає Олександр Костенко, директор Департаменту масових комунікацій ЛОДА, — Але, зміни, на жаль, не відбулися через протистояння нового президента і парламенту. Думаю, поки все буде по-старому».
Володимир Зеленський під час інавгурації зажадав, щоб всі міністри написали заяви про відставку. На думку експертів, було неправильно звинувачувати всіх міністрів в неробстві. Адже різні відомства, працюючи протягом цих трьох років, показували різні результати, в тому числі, мали і хороші досягнення, тому не заслужили такого ставлення. Однак Володимир Гройсман в той же день подав у відставку, надавши новому президенту можливість зайнятися формуванням нового уряду. І закликав його зробити це якомога швидше.
“На мій погляд, це рішення – сильний крок відповідального політика. Він залишає економіку на підйомі, — коментує Руслан Галгаш, доктор економічних наук, директор Інституту економіки та управління СНУ ім. Даля, — На сьогодні в країні золотовалютні резерви досягли 7-річного максимуму і склали 20 млрд доларів, державний борг знизився з 80% до 60%, курс гривні відносно стабільний. Крім того, був підвищений рівень середньої зарплати — вдвічі, а мінімальної – втричі. За всі три роки не допущено жодної кризи. Видно, що країна, незважаючи на бойові дії на сході і проблеми з Кримом, в хорошому стані. Вважаю, що Кабмін показав хороші результати».
Нинішній склад Кабміну буде працювати до призначення наступного. Володимир Гройсман не залишить своїх обов’язків, і зараз весь уряд працюватиме в антикризовому режимі. А ось питання стримування тарифів, боротьба з монополістом — «Нафтогазом», важкі переговори з МВФ і недопущення дефолту, відповідальність за них тепер вже лягає на нового президента.

УКРАЇНСЬКА СТРАТЕГІЯ
Нещодавно Володимир Гройсман повідомив, що піде на вибори на чолі нової партії «Українська стратегія», щоб у парламент увійшли люди, які розуміють, що потрібно робити для успіху країни, змінити систему, яка стримувала реформування держави бюрократичними застарілими парламентськими процедурами.
«Для мене участь у виборах — не просто бажання брати участь у виборах. У мене чіткий погляд на те, що може зробити Україну і українців сильніше. І вважаю, що ці кроки повинні бути реалізовані», — пояснив Гройсман.
З новою політичною силою Володимир Гройсман планує побудувати сильну економіку і ефективне державне управління. За останні три роки, завдяки розпочатим реформам, лікарі первинної медицини, вчителі нової української школи, військовослужбовці, пенсіонери, молоді батьки вже відчули поліпшення умов життя. Але досягнутий рівень захисту населення потрібно зберегти, а розпочаті реформи — довести до кінця.
До речі, рейтинг партії Гройсмана почав стрімко зростати, як тільки він заявив про свою участь у виборах. Що говорити, коли буде представлена якісно нова, перша десятка політичної сили.
Створення нової політичної партії підтримують і жителі Луганщини.
«Він наймолодший голова Верховної Ради і прем’єр, а до того наймолодший мер міста. І на цих посадах він досяг високих результатів, які до нього, в принципі, вважалися неможливими», — говорить Олена Василик, громадська активістка із Кремінної.
«Я бачу, що Уряд Гройсмана зробив більше реформ за всю історію незалежної України, — зазначив Сергій Лукінов, торговий представник підприємства в Лисичанську, — Почали системно покращувати навіть ті сфери життя, до яких не наважувалися навіть наближатися всі попередні керівники держави».
«На мій погляд, команда Гройсмана зробила багато. І сьогодні, попрацювавши в уряді, Володимир Гройсман має своє бачення, свою стратегію розвитку держави. Він почав реформи в галузях, які до цього вважалися непідйомними, — зазначає Олексій Леонов, керівник Лозно-Олександрівської селищної об’єднаної громади, — Крім того, він послідовно працює на підвищення якості життя та економічну незалежність країни».

Олександр АНТОНОВ