У «Великого будівництва» – перший дзвоник

У День знань, 1 вересня, в оновленому вигляді зустріли своїх вихованців заклади освіти Луганщини, які цьогоріч брали участь у національній програмі «Велике будівництво». Урочистості з цього приводу – у Лисичанську, Сєвєродонецьку та Кремінній – відвідав голова обласної державної адміністрації Сергій Гайдай.
ЗОШ № 14 у Лисичанську, окрім 1 вересня, святкувала ще й іншу знаменну подію – 30-ту річницю від початку своєї роботи. Відкриваючи лінійку, директор школи Людмила Стрельцова зазначила, що школа відзначає свій ювілей та зустрічає понад 900 учнів з новим сучасним обличчям завдяки регіональній цільовій програмі енергозбереження та програмі Президента України «Велике будівництво».
На реалізацію проєкту було виділено 12,9 млн грн. У 2020 році в навчальному закладі виконано утеплення та оздоблення зовнішніх стін і цоколю, утеплення та заміну покрівлі, заміну віконних блоків та зовнішніх дверних блоків, улаштування пандусу, навісу та укосів, встановлено пожежну сигналізацію. Як результат – економія енергоресурсів складе 379,8 Гкал/рік.
Наступний крок – ремонт внутрішніх приміщень навчального закладу. В тому, що він обов’язково буде зроблений, колектив та учнів запевнив очільник області.
– Усі дорослі заздрять дітям, адже шкільні роки є найяскравішими. Наразі це найбезпечніший період життя – батьки та педагоги відповідають за вас, проте настане час, коли ви матимете взяти усю відповідальність на себе. У дорослих все не зовсім легко, не зовсім просто, але все буде залежати виключно від вас. Головне завдання влади – робити все, щоб школи виглядали так гарно, щоб тут було тепло та комфортно навчатися, – підкреслив Сергій Гайдай.
Наступною школою, куди завітав голова обласної державної адміністрації, стала загальноосвітня школа №10 міста Сєвєродонецька.
– На цьому святі головними мають бути тільки вчителі. Наша справа маленька – дати вам можливість працювати та виховувати дітей у належних умовах. Усе інше залежить тільки від вас, шановні педагоги. Учні, хочу вам побажати закласти тут, у вашій школі, міцний фундамент зі знань, які будуть супроводжувати усе ваше життя, – сказав у вітальному слові Сергій Гайдай.

У 24 класах школи №10 навчається 641 учень. У рамках «Великого будівництва» цьогоріч тут проводять термомодернізацію будівлі з метою енергозбереження приміщення. Виконані роботи з утеплення та оздоблення зовнішніх стін, утеплено горище, фундамент, замінено вікна та зовнішні двері.
Обсяг фінансування у 2020 році склав 9,5 млн грн. Всього профінансовано 6,88 млн грн. Стан виконання робіт становить 70%. Плановий термін завершення виконання робіт – 30 жовтня 2020 року.
Цьогоріч у рамках програми «Велике будівництво» в Сєвєродонецьку також реалізовано проєкт термомодернізації будівлі ЗОШ № 5. Відвідуючи цей навчальний заклад, очільник Луганщини звернувся до педагогів та подякував їх за самовіддану працю:
– Дуже хочеться, щоб іноді ваші учні поверталися до вас зі словами вдячності за вашу роботу, за ваш час, за ваші нерви. Сподіваюсь, що шкільну пору вони будуть згадувати і дякувати за внесок у формування їх особистості зі шкільної парти.
У 20 класах ЗОШ №5 навчається 536 учнів. Тут виконано роботи з утеплення та оздоблення зовнішніх стін, утеплено горище, замінені вікна та зовнішні двері, виконано капітальний ремонт вхідної групи, утеплення та оздоблення фундаменту, улаштування пандусу, піддашків та навісів над запасними входами. В поточному році фінансування робіт здійснюється за рахунок коштів ДФРР та обласного бюджету на загальну суму 8,512 млн грн.
Директори шкіл, щиро подякували за «нові, яскраві обличчя» своїх навчальних закладів, але поскаржилися, що самотужки зробити їх такими ж сучасними зсередини не в змозі. Тож Сергій Гайдай пообіцяв сєвєродонецьким освітянам продовжити ремонти шкіл в наступному році.
Так само продовжується реконструкція об’єктів, які з 2014 року займає КЗ «Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії». Шість років тому навчальний заклад «перемістився» з Луганська до Кремінної. Цьогоріч тут велося «Велике будівництво» спортивного комплексу. На його відкриття і завітав очільник області.
Відкритий спортивний комплекс це: футбольне поле зі штучним газоном та біговими доріжками, волейбольний та баскетбольний майданчик зі штучним покриттям, смуга перешкод військового зразка, гімнастичний майданчик та майданчик із тренажерами, стрілецький тир, тенісні корти, трибуни для глядачів.
– Сьогодні я пишаюся кожним ліцеїстом. А що буде у майбутньому – залежить тільки від вас. Плануйте та досягайте своїх цілей. Не підведіть Луганщину, Україну, батьків та самих себе! – звернувся голова облдержадміністрації Сергій Гайдай до кадетів та передав на баланс закладу спортивне обладнання та 40 комплектів форми.
– 230 наших вихованців, серед яких і 115 першокурсників, відтепер зміцнюватимуть своє здоров’я, готуватимуться до вступу у виші на сучасному стадіоні. У закладах середньої освіти України я таких спортивних комплексів не бачив, – наголосив начальник ліцею полковник Валерій Ємбаков під час урочистостей.
1 вересня відбулося відкриття ще двох реконстру­йованих об’єктів в рамках реалізації ініціативи Президента «Велике будівництво». Відтепер навчаються в сучасних умовах понад 210 учнів Бондарівської гімназії та Ліснополянської загальноосвітньої школи.
Зокрема, там виконані роботи з утеплення та оздоблення зовнішніх стін, замінено віконні та зовнішні дверні блоки, зроблено капітальний ремонт окремих приміщень, утеплення та оздоблення фундаменту, побудовано ґанки, пандуси тощо.
А напередодні очільник Луганщини Сергій Гайдай у рамках робочої поїздки на Старобільщину взяв участь у відкритті дитячого садку «Колосок» у селі Бутове Чмирівської ОТГ, ремонт якого також здійснено за програмою «Велике будівництво».
До речі, спілкуючись із журналістами після урочистостей у Кремінній, Сергій Гайдай акцентував, що нещодавно область відвідала моніторингова група з Міністерства розвитку громад та територій України та проінспектувала об’єкти «Великого будівництва». За результатом Луганщина увійшла до трійки кращих областей за якістю будівництва та ремонтів.

Ганна СИМОНОВА