У Рубіжному яскраво відсвяткували День фізичної культури і спорту

14 вересня на стадіоні «Хімік» відбулося святкування національного свята — Дня фізичної культури і спорту. Це професійне свято тих, хто присвятив своє життя справі фізичного виховання, обравши шлях учителя, викладача, тренера, інструктора, фізкультурного організатора, спортсмена. Це свято всіх ветеранів спорту, які в недалекому минулому здобували перемоги на спортивних аренах, прославляючи наше місто. Це свято працівників спортивних споруд, хто своєю повсякденною працею забезпечує роботу стадіонів, спортивних залів, басейнів, ігрових майданчиків.
Під фанфари та спортивний марш на спортивну арену послідовно виходять прапороносці зі стягами і асистенти прапороносців (відділення дзюдо ДЮСШ №1). Почесне право нести прапор міста Рубіжне надано заслуженому тренеру України, майстру спорту України Геннадію Клюкало. Йому асистують Даміра Чудик, учасниця фінальної частини чемпіонату України зі спортивної гімнастики (спортсменка представляє ДЮСШ №1) та Руслана Кравченко, чемпіонка України з військово-спортивних багатоборств (представляє Клуб східних єдиноборств і оздоровчих систем).
На спортивній арені з’являється колона фізкультурного активу міста, в якій бадьорим спортивним кроком йдуть представники різних колективів фізкультури підприємств, установ, організацій та навчальних закладів міста.
Коментатори спортивного свята Світлана Ступнікова і Олександр Болотін оприлюднюють інформацію про виступи рубіжанських спортсменів в поточному році. У спортивних баталіях на аренах багатьох міст наші спортсмени завоювали право пишатися своїми досягненнями.
Наступна колона представляє дитячо-юнацькі спортивні школи та спортивні організації, які вирішують актуальну задачу розвитку масового спорту вищих досягнень. ДЮСШ №1 (директор Олександр Дорошенко) представлено десятьма відділеннями: баскетбол, бокс, спортивна гімнастика, дзюдо, легка атлетика, карате, пауерліфтинг, плавання, фехтування і футбол. У СК «Зеніт» (директор Віталій Ткаченко) приділяють увагу розвитку видів спорту: айкідо, бокс, велоспорт, волейбол, плавання, самбо, теніс настільний, футбол і шахи. Далі в спортивному строю учні Рубіжанського міського Центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді (директор Олена Тарасенко), спортсмени Дитячо-молодіжної спортивної школи карате (інструктор Василь Дмитрюк) і Дитячо-молодіжного фізкультурно-спортивного товариства «Клуб східних єдиноборств і оздоровчих систем» (керівник Геннадій Клюкало).
Всі двадцять дві колони юних спортсменів (а це понад 500 осіб) шикуються на арені стадіону.
Завершують рух спортивної колони ветерани спорту, які в цьому році відзначають свої життєві ювілеї.
Спортивне свято, присвячене Дню фізичної культури і спорту, оголошується відкритим!
Спортивну громадськість міста, юних спортсменів і численних глядачів вітає секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков, голова Луганського обласного відділення Національного олімпійського комітету, начальник Луганського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Віктор Острецов. Серед почесних гостей спортивного свята – зірка українського спорту, заслужена майстриня спорту України, бронзова призерка Олімпійських ігор з велоспорту(Сидней, 2000) Ірина Янович та заступниця міського голови Любов Сидоренкова.
Урочисту частину спортивного свята продовжує нагородження фізкультурного активу міста. Рішенням організаційного комітету за активну, сумлінну та плідну працю, високі досягнення і в зв’язку з святкуванням Дня фізичної культури і спорту пам’ятними подарунками нагороджуються 21 спортсмен-ветеран (ювіляри 2019 року), що працюють в сфері фізичної культури і спорту.
Стало вже доброю традицією в цей день вшановувати кращих спортсменів міста, яким в поточному році присвоєно високе спортивне звання та які продемонстрували значні спортивні результати на змаганнях найвищого рівня.
За високі спортивні результати нагороджені Микола Бараннік — майстер спорту України міжнародного класу, член збірної країни з пауерліфтингу, в цьому році виборов велику золоту нагороду чемпіона Європи у Чехії серед дорослих у сумі трьох вправ, дві золоті та одну бронзову нагороди чемпіонату в окремих вправах; Аніта Колесник — бронзова призерка чемпіонату світу з класичного пауерліфтингу у Швеції та 4-разова бронзова призерка чемпіонату Європи з пауерліфтингу у Чехії; Олександр Дубовой — майстер спорту України, чемпіон світу у команді з богатирського багатоборства, бронзовий призер чемпіонату світу з логліфту; Василь Дмитрюк — інструктор Дитячо-молодіжної школи карате, майстер спорту України; Роман Тарасенко — майстер спорту України з пауерліфтингу; Олександр Дорошенко — заслужений тренер України, майстер спорту України міжнародного класу, директор ДЮСШ №1, під керівництвом якого 6 рубіжанських спортсменів: Галина Дерев’янко, Владислав Дорошенко, Ксенія Коломійцева, Данило Мащенко, Іван Січкар, Кирило Сухина завзято подолали всі перешкоди на шляху до п’єдесталу пошани чемпіонату світу з карате JKS в Ірландії та вдало виступили у складі збірної країни, здобувши 1 золоту, 4 срібних та 2 бронзові нагороди.
Атмосферу спортивного свята підтримав колектив міського Палацу культури — циркова студія «Кристал» (керівник Олександр Ляпаєв).
Після закінчення урочистої частини на спортивній арені стадіону відбулися спортивні змагання з одинадцяти видів програми, в яких взяло участь понад 300 осіб.
Організаційний комітет з підготовки та проведення Дня фізичної культури і спорту висловлює подяку КП «РФСК», ДЮСШ №1 (Олександр Дорошенко), СК «Зеніт» (Віталій Ткаченко), управлінню освіти (Олена Обаполенко), КСЄіОС (Геннадій Клюкало), ДМШК (Ольга Дутова), МКУ «Палац культури» (Ганна Бережна), управлінню охорони здоров’я (Наталія Янко), РОП ГУНП в Луганській області (Олександр Корнєєв) і всім небайдужим до спорту людям.