У Рубіжному відбувся обласний огляд-конкурс майстрів та аматорів народної творчості «Луганщина – світанок України»

У квітні в усіх містах та районах Луганської області відбувся обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності «Луганщина — світанок України», який цьогоріч проводився під гаслом «З вірою в майбутнє». Огляд-конкурс – це творчий звіт закладів культури перед своїми громадами та підведення підсумків роботи творчих самодіяльних колективів міст та районів області за два роки. Він проводиться з метою розвитку, збереження та популяризації української народної культури, збереження самобутності українського народу, його національної спадщини, розвитку аматорського та декоративно-ужиткового мистецтва, культурного потенціалу міст та районів Луганської області. Згідно з «Положенням про проведення», творчий звіт повинен був включати відеопрезентацію закладів культури міста, концертну програму, виставку робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва та презентацію елементів нематеріальної культурної спадщини.
Підготовка до конкурсу розпочалася заздалегідь, за два місяці до заходу, під керівництвом відділу культури, молоді та спорту Рубіжанської міської ради (начальник відділу Діана Колодочка). Активну участь в ній також взяли МКУ «Палац культури» (директор Ганна Бережна), КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» (директор Олена Ганшина), КЗ «Міський музей» (директор Ольга Старікова) та Централізована бібліотечна система (директор Інна Сухоносова).
Як писала наша газета, 19 квітня у міському Палаці культури відбувся відповідальний для закладів культури Рубіжного захід. Конкурсну програму нашого міста оцінювала обласна комісія, до складу якої увійшли провідні фахівці обласних закладів культури та Луганського обласного центру народної творчості. Очолила комісію начальник управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації Аліна Адамчук.
Перед концертом у фойє першого поверху святковий настрій мешканцям та гостям міста подарували духовий оркестр КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» (кер. Артур Тимощук) (на фото). Хореографічна композиція «Свято» у виконанні студії танцю «Ліберті» (кер. Юлія Гаджиєва) та «Привітальна» у виконанні вокального ансамбля «Зоряночка» (кер. Василь Лебідь) продовжили святкову зустріч журі.
На другому поверсі Палацу культури була розміщена творча виставка народного мистецтва, організатором якої виступили співробітники центральної міської бібліотеки. Члени журі та численні глядачі мали змогу помилуватись чудовими роботами місцевих народних умільців образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, вихованців спеціалізованих мистецьких закладів, клубів, закладів культури міста. На виставці були представлені різноманітні та надзвичайні роботи: живопис, графіка, батік, вишивка, бісероплетіння, в’язання, лялькарство, лозоплетіння, різьблення по дереву та інші (на фото).
Перед початком святкового концерту глядачі мали можливість переглянути відеопрезентацію закладів культури Рубіжного.
Творчий звіт розпочався тематичним прологом під назвою «Нитки життя!», який переріс в запальний український танок у виконанні хореографічного колективу «Танцювальна Республіка» філії МКУ «Палац культури» (кер. Юлія Барабаш). Ведуча концерту, директор МКУ «Палац культури» Ганна Бережна, привітала усіх присутніх, представила журі і розпочала концертну програму, яка складалася з 25 найкращих номерів, підготованих КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» та МКУ «Палац культури».
Відповідно до «Положення про обласний огляд-конкурс» в першу чергу звітували колективи зі званням «Народний» та «Зразковий», а саме: Народний ансамбль танцю «Барвінок» (кер. Ксенія Саєнко), Народний хор народної пісні (кер. Геннадій Васильєв), Народний хор ветеранів «Червона калина» (кер. Лідія Рогозіна), Народний оркестр народних інструментів (кер. Наталія Дєнєжкіна), Зразковий ансамбль танцю «Орля» (кер. Роман Головенко), Зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Ладушки» (кер. Олена Ханенко), Народний театр музичної комедії (кер. Анатолій Гавва). Шквал оплесків отримали учасники шоу-групи «Нон-стоп» (кер. Олена Ханенко та Ірина Бахмет) та студії естрадної пісні і танцю «Модус» (кер. Олена Костникова) МКУ «Палац культури». А вихованці КЗ «Рубіжанська дитяча міська школа мистецтв» продемонстрували членам обласної комісії свої дійсно професійні здібності та культуру сцени.
Родзинкою концерту став виступ циркової студії «Кристал» (кер. Олександр Ляпаєв та Світлана Трофімова). Яскравий фінал «Слава Україні» у виконанні Світлани Смалій поставив крапку у звітному концерті аматорів та майстрів народної творчості.
Конкурс художньої самодіяльності «Луганщина — світанок України» — це свято культпрацівників, майстрів та аматорів народного мистецтва, яке підтвердило, що в Рубіжному є ким і чим пишатися.
У своєму фінальному зверненні до учасників концерту та глядачів голова обласної комісії Аліна Адамчук висловила щирі слова подяки усім, хто взяв участь у підготовці та проведенні концерту і дала високу оцінку роботи закладів культури Рубіжного.