У Рубіжному відбулися заходи до 5-ї річниці загибелі Небесної Сотні

20 лютого громадські активісти, волонтери, депутати міської ради зібралися в сквері біля виконкому, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, які загинули від рук снайпера, назавжди пішовши з Майдану просто в небо. Присутні згадали трагічні і водночас героїчні події зими 2013-2014рр., Героїв Небесної Сотні, які ціною свого життя захищали ідеали демократії, відстоювали свободу ради того, щоби змінити Україну, жити вже в другій європейській державі. В пам’ять про Героїв Небесної Сотні присутні запалили лампадки і хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих учасників Революції Гідності. На завершення акції пам’яті всі присутні заспівали Гімн України.

Цього ж дня у м. Рубіжне з нагоди 5-ї річниці вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулося покладання квітів до Пам’ятного знаку українським військовослужбовцям Новоград-Волинської 30-ї ОМБР, які загинули під час бойових дій 2014 року в м. Рубіжне, відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України.
У заході взяли участь секретар Рубіжанської міської ради Віктор Соловйов, громадський діяч, учасник Євромайдану Любов Харуба, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, які здійснили покладання квітів до Пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання громадян, що загинули, відстоюючи незалежність та територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.

20 лютого у міському музеї відбувся загальноміський захід, присвячений Героям Небесної Сотні, на якому були присутні учні ЗОШ №1.
Слово для привітання надалося військовому комісару Рубіжансько-Кремінського об’єднаного воєнного комісаріату, підполковнику Олегу Лазаренку. Олег Анатолійович підкреслив, що події, які розгорнулися на Майдані, стали символом боротьби за нашу незалежність та суверенітет України.
Директор музею Ольга Старікова розповіла присутнім про події тих днів, ілюструючи розповідь документальними кадрами. Про любов до рідної країни співали викладачі РМДШМ Надія Пшенична та Ігор Щербаков. Усі присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання. Ця пам’ять всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, та дасть нам силу, волю, мудрість та наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Благаю, Господи, поглянь на Україну,
Благослови її на спокій, мир і лад.
І збережи її, квітучу і єдину!
Хай кине зброю і обійме брата брат.

20 лютого – особливий пам’ятний день, коли ми вшановуємо подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, майбутнє України.
Щороку після Революції Гідності в Україні проходить акція «Ангели пам’яті», до якої приєдналися і вихованці КПР з гуртків «Юний шахіст» (кер. Василь Іванович), «Я – ЛІДЕР» (кер. Олена Лисянська) та «Театр фарб» (кер. Юлія Павлова). Вони власноруч зробили паперових янголів і розмістили їх на деревах біля КПР, як згадку про тих, хто віддав життя за Україну.