Турбота і вболівання про майбутнє покоління — головна теза серпневої конференції

Традиційно старт кожному навчальному року дають серпневі зустрічі освітян, на яких підбивають підсумки роботи за минулий навчальний рік та відзначаються пріоритетні напрями діяльності на наступний. 30 серпня, напередодні навчального року, відбулася конференція педагогічних працівників нашого міста, на яку запрошувались директори шкіл, їхні заступники, завідувачі дошкільними навчальними закладами, учителі.
У роботі конференції взяли участь міський голова Сергій Хортів, його заступник Любов Сидоренкова. Сергій Іванович привітав освітян міста із початком нового навчального року, висловив вдячність за терпіння, мудрість, сумлінність у виконанні високої місії — виховання підростаючого покоління та побажав педагогам здоров’я, благополуччя, старанних вдячних учнів і справжніх відкриттів та перемог.
«Турбота і вболівання про майбутнє покоління, створення комфортних умов для розвитку дітей є одним з головних завдань міської ради. Відбувається реформа освітньої галузі і державою поставлено ряд важливих завдань щодо цього. Упевнений, що разом з вами нам усе під силу і усі плани ми обов’язково реалізуємо. Не втомлююсь повторювати, що в нашому місті живуть найкращі діти, найкраща молодь. І це, шановні вчителі, ваша заслуга», – наголосив міський голова. Очільник коротко презентував досягнення громади також в комунальній сфері. Подякував голові Луганської обласної адміністрації Юрію Гарбузу за фінансову підтримку нашого міста, завдяки якій ремонтуються школи, дороги, будується житло, та поділився планами на перспективу.
Як спрацювали у минулому році, які проблемні питання доведеться вирішувати у 2018-2019рр., про готовність закладів освіти сіяти в дитячих душах розумне, добре, вічне інформувала перед загалом начальник управління освіти Олена Обаполенко. Олена Володимирівна розповіла про досягнення учнів у всеукраїнських олімпіадах і конкурсах. Так, згідно інформаційно-освітнього ресурсу «Освіта.ua» серед 221 закладу Луганської області за підсумками ЗНО 2018р. кращий результат показали учні Рубіжанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 10. За підсумками 3-го обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін результативними були виступи команд учнів КНВК «Рубіжанський ліцей» — 19 призерів і спеціалізованої школи №10 — 11 призових місць. Два учні Рубіжанського ліцею посіли треті місця у заключному 4-му етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології та інформаційних технологій. Учнів підготували вчителі КНВК «Рубіжанський ліцей» Середа Тетяна Володимирівна і Грачов Станіслав Вікторович. За результатами ІІІ заключного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук школярі вибороли 6 призових місць. Команда КНВК «Рубіжанський ліцей» під керівництвом Целухіної Ірини Олексіївни стала переможцем фінального етапу XV Всеукраїнського турніру юних правознавців та обласного етапу XX Всеукраїнського турніру юних істориків. Серед учнів закладів освіти міста є призери обласного рівня Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, обласного конкурсу «Чому я поважаю професію військового».
У березні 2018 року учні-переможці обласних олімпіад отримали стипендію благодійного фонду «Кришталеве джерело». У травні відбулось свято для обдарованих школярів міста, в ході якого було нагороджено призерів олімпіад грамотами управління освіти та солодкими подарунками від меценатів. У червні переможці Всеукраїнських олімпіад та учні-призери обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН взяли участь в обласному урочистому заході за участю голови Луганської облдержадміністрації Юрія Гарбуза, де також були відзначені грамотами Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації та цінними подарунками.
Підбивши підсумки роботи закладів освіти Олена Володимирівна висловила вдячність вчителям за те, що вони передають своїм учням знання, вміння і навички, виховують дітей в дусі патріотизму та любові до України.
Далі мова йшла про реформування освітнього процесу, про необхідність і важливість створення сучасного освітнього простору в умовах розбудови Нової української школи. Про те, що управлінням освіти, методичним кабінетом, закладами освіти міста проводиться відповідна копітка робота в цьому напрямку. Формуються мережі класів у закладах загальної середньої освіти, груп у дошкільних закладах з урахуванням запитів громадян міста щодо якісних освітніх послуг за місцем проживання, створюються належні умови для навчання і виховання дітей. Олена Обаполенко проінформувала, що набір школярів до 1-х класів закладів загальної середньої освіти відбувався цього року за новими правилами відповідно до території обслуговування. Цього року будуть відкриті 18 перших класів, в яких навчатимуться 505 дітей. Середня наповнюваність класів – 28 школярів.
Продовжить навчання у 10 десятих классах з середньою наповнюваністю 25 учнів 251 старшокласник. Позашкільною освітою охоплено 1353 дитини.
Закінчуючи свою доповідь, Олена Володимирівна сказала, що реформування освітнього процесу триває — 1 вересня всі першокласники України прийдуть до Нової української школи за новим державним стандартом початкової освіти. А також побажала колегам творчої наснаги, успіхів, натхнення в праці.
Заступник міського голови Любов Сидоренкова, звертаючись до педагогів, акцентувала увагу на характерних моментах обласної учительської конференції. Вони прозвучали у виступах голови Луганської обласної державної адміністрації Юрія Гарбуза, в основній доповіді керівника Департаменту освіти і науки Юрія Стецюка, інших виступах. Юрій Григорович назвав наше місто єдиним в області, яке думає про перспективи розвитку системи освіти.
«Високу оцінку на обласній конференції отримали спеціалізована школа №10, Рубіжанський ліцей, заклади позашкільної та дошкільної освіти. Було відзначено кружок авіамоделювання, керівник Ігор Голубенко. Високі показники в зовнішньому тестуванні, ексклюзивна освіта, послуги дітям з затримкою психічного розвитку, особливими потребами — це далеко не повний перелік досягнень педагогічних працівників нашого міста», — підкреслила Любов Робертівна.
Вона побажала якомога частіше говорити дітям слова вдячності, підтримати першокласників – першопрохідців реформи освіти. «Велике спасибі всім вчителям за працю, хай ваші успіхи, творчість несуть все більше любові до дітей, їх батькам», — сказала заступник міського голови.
Загалом традиційна серпнева зустріч педагогів міста була тривалою у часі, але напрочуд результативною. Учасники конференції схвалили рекомендації, в яких наголошувалось на забезпеченні доступності освіти та соціальних гарантій освітян, підвищенні якості освіти, продовженні фахової підготовки педагогів до реалізації освітньої реформи «Нова українська школа».
На завершення конференції кращі педагоги були нагороджені Грамотами виконавчого комітету Рубіжанської міської ради та управління освіти Рубіжанської міської ради.

Софія ЛАВРЕНЮК