Схід і Захід: з Україною в серці!

14 жовтня, в День захисника України, з метою здійснення культурних обмінів між закладами культури Львівської і Луганської областей, за підтримки Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації і управління культури, національностей та релігії Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації, наше місто відвідала делегація з м. Червоноград Львівської області в кількості 32 чоловік. До складу делегації увійшли:
— міський голова м. Червовноград Андрій Залівський;
— начальник відділу культури Червоноградської міської ради Тетяна Забава;
— директор Народного дому, керівник вокального ансамблю «Червона рута» Іванна Ейхорн;
— керівник народного ансамблю танцю «Молодість» Людмила Прібега.
За традицією вельмишановних гостей зі Львівщини зустріли хлібом-сіллю в. о. начальника відділу культури, молоді та спорту Наталія Стародубцева, директор КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» Олена Ганшина, директор КЗ «Міський музей» Ольга Старікова, директор Рубіжанської централізованої бібліотечної системи Інна Сухоносова, керівники та учасники самодіяльності Палацу культури та «Привітальною» у виконанні вокального ансамблю народного хору народної пісні (керівник Геннадій Васильєв). Директор МКУ «Палац культури» Ганна Бережна запросила гостей на «круглий стіл», який проходив у фойє 2-го поверху. Зі словами вітання звернулася до присутніх в. о. начальника відділу культури, молоді та спорту Наталія Стародубцева, після чого надала слово директорам закладів культури.
В рамках зустрічі, з метою обміну досвідом, шановні гості були ознайомлені з роботою міського музею, централізованої бібліотечної системи, Рубіжанської міської дитячої школи мистецтв та міського «Палацу культури». Презентацію завершили виступи самодіяльних колективів Палацу культури, а саме: вокального ансамблю народного хору «Співоча родина» (керівник Геннадій Васильєв), шоу-групи «Нон-стоп» (керівник Олена Ханенко), циркової студії «Кристалл» (керівник Олександр Ляпаєв) та народного ансамблю танцю «Барвінок» (керівнк Ксенія Саєнко).
Наприкінці презентації на знак поваги директор МКУ «Палац культури» Ганна Бережна подарувала міському голові Андрію Залівському авторську ляльку-мотанку рубіжанської майстрині Ольги Лихачової – як ексклюзивний подарунок для особливо дорогих гостей. Зі свого боку міський голова Андрій Залівський у своєму виступі зазначив: «Сьогодні відбувається дуже важлива подія як для Львівщини, так і для Луганщини. Якщо ми хочемо врятувати Україну, нам треба й надалі спілкуватися, налагоджувати зв’язки, руйнувати застарілі стереотипи, працювати, перш за все, з дітьми. І неважливо, якою мовою ми розмовляємо – творчість і краса об’єднують нас».
Начальник відділу культури Тетяна Забава також висловила слова щирої вдячності за гостинність і теплий прийом. Закінчився «круглий стіл» загальним танцем самодіяльних колективів з м. Червоноград та учасників самодіяльних колективів МКУ «Палац культури» м. Рубіжне.
О 13.00 годині на головній сцені Палацу відбувся святковий концерт за участю творчих колективів Червоноградського Народного дому Львівської області. Розпочався концерт яскравим прологом. Зі словами вітання до всіх присутніх звернувся заступник міського голови м. Рубіжне Віталій Стародубцев. У своєму виступі він зазначив, що свято захисника України єднає всіх українців у спільній історичній пам’яті про козацьке коріння і вдячності сьогоднішнім захисникам. Грамотами і Почесними грамотами виконавчого комітету з нагоди Дня захисника України «За сумлінне виконання службових обов’язків та виконання завдань з охорони громадського порядку та громадської безпеки в містах Рубіжне та Сєверодонецьк» були нагроджені кращі службовці ЗСУ і військовослужбовці військової частини 3035 Національної гвардії України. Після цього розпочався святковий концерт.
Протягом 2-х годин самодіяльні колективи Червоноградського Народного дому (директор Іванна Ейхорн), лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Яна Турко, Дмитро Бурко, Галинка Лель, Світлана Зеніхіна та Олег Побережник дарували свою майстерність і творчість мешканцям Рубіжного. Запальні танці у виконанні народного ансамблю танцю «Молодість» (керівник Людмила Прібега), віртуозна гра на аккордионі (Олег Побережник), українські пісні, які виконали солісти вокального ансамблю «Червона рута» (керівник Іванна Ейхорн), слова вітання та вдячності лунали на честь відчайдушних, вольових і сильних воїнів-захисників України! Бурхливими оплесками та оваціями зустрічали артистів вдячні глядачі та військовослужбовці.
Після концерту у фойе 1-го поверху червоноградська майстриня Ірина Пархоменко провела майстер-клас з виготовлення авторської ляльки-мотанки. Рубіжани із задоволенням приєдналися до майстер-класу і залишили на пам’ять про подію виготовлені власноруч ляльки-мотанки.
Гарний настрій, позитивні емоції, усмішки на обличчях дітей і дорослих яскраво свідчили про те, що Схід і Захід – разом, з любов’ю і Україною в серці. Це підтверджують і записи у Книзі відгуків МКУ «Палац культури».
Сподіваємось, що цей проект стане неординарною подією у мистецькому житті Рубіжного, а співпраця буде взаємовигідною, цікавою і приємною як для Львівщини, так і для Луганщини.

Єлізавета Кадацька,
завідувач відділу