Схід і Захід разом, з любов’ю і Україною в серці

Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, в рамках проєкту культурного обміну, що спрямований на зміцнення культурних зв’язків між Луганською та Львівською областями, який відбувся за підтримки голови Луганської обласної державної адміністрації — керівника військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая, управління культури, національностей та релігій Луганської обласної адміністрації, Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської державної адміністрації, з 7 по 9 листопада учасники циркової студії «Кристал» МКУ «Палац культури» (керівники Олександр Ляпаєв та Світлана Трофімова) відвідали м. Львів та подарували жителям Червонограда Львівської області святковий концерт «В кращих традиціях цирку».

Другий рік поспіль на центральному залізничному вокзалі з самого ранку дуже привітно та гостинно зустріли нашу делегацію начальник відділу культурно-просвітницької роботи та навчальних закладів управління культури Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Ілля Стефанко та директорка Червоноградського Народного дому Іванна Ейхорн.
З перших хвилин перебування у Львові одразу відчувається його неповторність та особливий шарм. Львів толерантно і змістовно поєднує у собі історію, культуру й менталітет двох світів — Заходу та Сходу. У його архітектурному розмаїтті представлені традиції і стилі різних епох та народів: готика, бароко, рококо, ренесанс, ампір, конструктивізм… Й усе це не завмерло у певних часах, а живе й розвивається, відкриваючи мандрівникові все нові й нові таємниці своїх вулиць, споруд, куточків.
Програма перебування була насиченою й різноманітною, вміло та турботливо спланованою. Завдяки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації в особі Іллі Стефанко наша делегація відвідала один з найбільших і найстаріших профільних музеїв не тільки України, але й країн Центрально-Східної Європи — музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України та музей-Арсенал, який зібрав одну з найбільших у Європі колекцій історичної оригінальної зброї. За історію свого існування будівля музею потерпала від пожежі, обвалів, служила в’язницею під час вступу австрійців у Львів.
Піша екскурсія по площі Ринок, в центрі якого розташований знаменитий «Львівський Біг-Бен» — Ратуша, історія якої розпочалася ще з початку далекого ХІV століття, залишила неймовірні враження. Загадковості Львова немає меж.
Також наша делегація була запрошена до Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, де директорка Департаменту Мирослава Туркало тепло привітала дітей та дорослих, побажала успіхів і гарного перебування на Львівщині. «Такі зустрічі дуже важливі. Це найкращий час для створення дружніх стосунків», — зазначила Мирослава Володимирівна.
Наступного дня за традицією нашу делегацію зустріли у Народному домі. На вулиці була розміщена виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Директорка Народного дому Іванна Ейхорн, тріо бандуристів та учасники лялькового театру зустріли нашу делегацію з піснями, привітаннями та подарунками. На головній сцені Народного дому відбувся святковий захід з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Спочатку до працівників культури та всіх присутніх зі словами привітання звернувся міський голова Червонограда Андрій Залівський. Кращі працівники культури були нагороджені Грамотами та подарунками, а після, за вже встановленою традицією, розпочався святковий концерт.
Талановиті діти циркової студії «Кристал» подарували глядачам Народного дому справжню насолоду, мистецтво, неймовірно вразивши високим рівнем виконавської майстерності. «Це було свято грації, краси та казкових вражень. Феєричне свято цирку неймовірно вразило червоноградських глядачів», — сказала після концерту Іванна Ейхорн. Відгуки про дійство були самі позитивні і натхненні.
Щира вдячність міському голові Андрію Залівському, начальнику відділу культурно-просвітницької роботи та навчальних закладів управління культури Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Іллі Стефанко, директорці Народного дому Іванні Ейхорн за теплий прийом та усім глядачам, які прийшли підтримати наших артистів.
Слова подяки за фінансову підтримку в реалізації проекту директору ТОВ «Рубіжанська панчішна мануфактура» Геннадію Місюренко, а також керівникам циркової студії «Кристал» Олександру Ляпаєву та Світлані Трофімовій, батькам, за талановитих та гарно вихованих дітей.
Веселі, щасливі, радісні, задоволені та трішечки втомлені, з масою позитивних вражень та спогадів повернулися діти додому, щиро дякуючи за цю незабутню мандрівку. Вони вражені щирістю, гостинністю, турботою, підтримкою, привітними посмішками та відкритістю людей із західної частини нашої Батьківщини. Діти, безперечно, переконалися, що луганчани – бажані гості в кожному куточку своєї рідної країни.
Керівники циркової студії, юні артисти та їх батьки дякують Львівській обласній адміністрації, Департаменту з питань культури, національностей та релігіїй Львівської державної адміністрації, Луганській обласній адміністрації та управлінню культури, національностей та релігій Луганської обласної адміністрації за надану можливість відвідати чудові місця нашої славної України та глибше пізнати звичаї та обряди західних українців.
Любов до України об’єднує! Між творчими колективами МКУ «Палац культури» Рубіжного та Червоноградським Народним домом склалися дружні стосунки, основані на спільності інтересів, взаємній щирості, довірі, готовності надавати підтримку. Позитивні емоції, гарний настрій, усмішки та теплі вітання говорять про те, що Схід і Захід разом, з любов’ю і Україною в серці.

Ганна Бережна,
директорка МКУ «Палац культури»