«Схід і Захід: будуймо мистецькі мости дружби»

20 жовтня з метою здійснення культурних обмінів між закладами культури Львівської і Луганської областей, за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації і управління культури, національностей та релігії Луганської обласної державної адміністрації, другий рік поспіль наше місто відвідала делегація з м.Червонограда Львівської області в кількості 24 чоловік. До складу делегації увійшли міський голова м.Червовнограда Андрій Залівський, директор Народного дому, керівник вокального ансамблю «Червона рута» Іванна Ейхорн, керівник Народного драматичного театру ім.Лесі Українки Алла Мельник, керівник Зразкового дитячого театру ляльок «Казка» Світлана Романова, керівник студії аудіо-візуального мистецтва «Тіпунда» Олена Косцова.
Щирими привітаннями та оплесками зустрічали гостей заступник Рубіжанського міського голови Любов Сидоренкова, начальник відділу культури, молоді та спорту Діана Колодочка, керівники, учасники самодіяльності та відвідувачі Палацу. За традицією, вельмишановних гостей з Львівщини в стінах міського Палацу культури хлібом-сіллю та «Привітальною» зустріли учасники студії танцю «Ліберті» (кер. Юлія Гаджиєва), віночком українських пісень Народний хор «Співоча родина» (кер. Генадій Васильєв). Зі словами: «Ми щиро раді вітати вас на нашій рубіжанській землі, і щоб у вашому домі всі були ситі та здорові», — директор МКУ «Палац культури» Ганна Бережна привітала делегацію з Червонограда і подарувала міському голові м.Червоноград Андрію Залівському та директору Народного дому Іванні Ейхорн пам’ятні подарунки. Після урочистої зустрічі гості були запрошені на виставку майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, в якій прийняли участь клуби за інтересами МКУ «Палац культури», а саме: «Творча стежина» (кер. Ольга Ліхачова), «У пані Зосі» (кер. Зоя Ласман), «Сударушки» (кер. Лідія Третьякова), «Дива в долоньках» (філія МКУ «Палац культури» кер. Юлія Чеботарьова) та художник МКУ «Палац культури» Вікторія Тітомир. З великим захопленням червоноградці прийняли участь в майстер-класах, які підготували для них вихованці клубів. Керівник клубу «У пані Зосі» Зоя Ласман зі своїми учнями провела майстер-клас з виготовлення декоративних дошок в техніці декупаж і подарувала меру Андрію Залівському декоративну дошку на пам’ять про візит до нашого міста. Керівник клубу «Творча стежина» Ольга Ліхачова провела майстер-клас з виготовлення пташки-оберіга, а керівник гуртка «Дива в долоньках» Юлія Чеботарьова — майстер-клас з виготовлення традиційної ляльки-мотанки. Зроблені власними руками сувеніри наші гості забрали з собою на згадку про зустріч. Також у всіх присутніх була змога відвідати виставку живопису Марини Ковальової та її учнів.
Об 11.00 годині на головній сцені Палацу відбулась вистава Зразкового лялькового дитячого театру «Казка» «Наш веселий колобок» (кер. Світлана Романова). Легка, весела, динамічна 30-ти хвилинна постановка була розрахована на найменших глядачів. Вистава побувала на фестивалях у Львові, Рівному та місті Ірпінь Київської області, де була високо відзначена і двічі посіла перше місце. Це найбільш пісенна вистава в репертуарі Зразкового дитячого театру ляльок «Казка». Музика написана талановитим червоноградським композитором Віктором Коваленком та записана на студії «Апельсин» за участю учасників Зразкового дитячого театру естрадної пісні «Апельсин» Червоноградського Народного дому. Слід також зазначити, що це єдиний ляльковий театр у Львівський області. І нам і червоноградцям є ким і чим пишатися! Бо саме цей відомий аматорський колектив Червоноградського Народного дому завітав до Рубіжного і подарував глядачам музичну казочку, справжні емоції і гарний настрій для всієї родини. Після закінчення спектаклю делегація була запрошена на прогулянку по Рубіжному та до КЗ «Міський музей». Директор музею Ольга Старікова цікаво і змістовно провела екскурсії по залах музею. Гості із задоволенням прослухали історичну довідку про місто, побували у залах етнографії і АТО, і головне — дізналися багато нового про Рубіжне і Луганщину.
О 16.00 годині на великій сцені МКУ «Палац культури» відбувся спектакль в постановці Народного драматичного театру ім.Лесі Українки (режисер і керівник Алла Мельник) «Обережно, жінки». Бурхливими оплесками та оваціями вітали артистів вдячні глядачі. Після спектаклю на сцену були запрошені секретар Рубіжанської міської ради Анатолій Бусєнков та міський голова м.Червонограда Андрій Залівський. Вони привітали один одного дружнім рукостисканням та словами вдячності. Андрій Залівський висловив думку і бажання подальшої співпраці не тільки в рамках культурного обміну, а ще й і співпраці громадами. Зі свого боку Анатолій Бусєнков підтримав ініціативу і висловив слова щирої вдячності за відкритість та довіру.
Між творчими колективами МКУ «Палац культури» Рубіжного та Червоноградським Народним домом, директорами закладів культури, а саме: Ганною Бережною та Іванною Ейхорн склалися дружні стосунки, що засновані на спільності інтересів, взаємній щирості, довірі, готовності надавати підтримку. Гарний настрій, позитивні емоції, усмішки на обличчях дітей і дорослих говорили про те, що Схід і Захід разом, а мистецькі мости дружби стають ще міцнішими з любов’ю і Україною в серці. Саме про це свідчать записи відвідувачів у Книзі відгуків МКУ «Палац культури».
Сподіваємось, що цей проект культурного обміну між закладами культури продовжиться на довгі роки, а співпраця буде взаємовигідною, необхідною і цікавою як для Львівщини, так і для Луганщини.