Сучасні сервіси по наданню послуг громадянам

Використання інтернет-технологій сьогодні — одна з найпрогресивніших форм надання послуг центром зайнятості громадянам та роботодавцям.
З січня поточного року в роботу Рубіжанського міського центру зайнятості впроваджено нові електронні сервіси, якими можуть користуватися як шукачі роботи, так і роботодавці.
Основні переваги нового веб-сайту під назвою «Єдине соціальне середовище зайнятості» — зручний і швидкий пошук вакансій та резюме по всій Україні, електронні кабінети для клієнтів служби зайнятості, можливість подання роботодавцями звітності в режимі онлайн, розширення можливостей самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги».
«ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ШУКАЧА РОБОТИ» прискорює доступ клієнта до послуг та надає можливість отримати необхідну інформацію дистанційно. У цьому сервісі можна скласти власне резюме, підібрати постійну або тимчасову роботу, дізнатися про можливості професійного навчання.
Власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості; дізнатися про заходи, які заплановані в центрі зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили; отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Для цього клієнту служби зайнятості необхідно зареєструватися за посиланням: http://www.dcz.gov.ua
Для осіб, що шукають роботу, та безробітних впроваджено сучасний сервіс «ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА», що дозволяє записатись на індивідуальний прийом до будь-якого фахівця центру зайнятості для консультацій з питань сприяння працевлаштуванню; вибору професії, профнавчання, профорієнтації, тимчасової зайнятості, юридичних аспектів у сфері зайнятості, реєстрації у центрі зайнятості тощо через рубрику «Електронні послуги».
«ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ РОБОТОДАВЦЯ» — це сервіс, зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня взаємодії роботодавців зі службою зайнятості. Це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет, а також з мобільного телефону.
У «Електронному кабінеті» роботодавець має можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу, договори на організацію громадських робіт та працевлаштування після професійного навчання, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме. В електронному кабінеті роботодавця передбачена можливість подання звітів за формою № З-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». Крім того, передбачена можливість переглядати всі звіти, які подавались до центру зайнятості.
За 10 місяців 2018 року даними сервісами Рубіжанського міського центру зайнятості скористалося 182 роботодавця та 45 безробітних громадян.
За більш детальною інформацією щодо сучасних сервісів звертайтеся до Рубіжанського міського центру зайнятості за адресою: вул. Будівельників, 34, м. Рубіжне.
Світлана Нетреба,
заступник директора Рубіжанського
міського центру
зайнятості