СОЛНЫШКО

Вступив у свої права Новий 2019 рік. Дорослим він приніс надію на світле майбутнє, а дітлахам – гарний настрій, багато веселощів і подарунків. Як зустріли довгоочікувані новорічні свята наймолодші рубіжани — вихованці дитячих дошкільних установ міста ми розповімо на цій тематичній сторінці.

Зимові розваги у дитячому садку «Дельфін»

Зима – чарівна пора року, яка відкриває перед кожним обійми розваг. Чистий сніжок, морозець, слизькі крижані гірки поліпшують настрій.
Діти не даремно полюбляють зимою проводити своє дозвілля на вулиці. Зимова прогулянка – це не лише користь від свіжого повітря, але й прекрасна пора для відпочинку та розваг. У цей період малята дитячого садка №9 «Дельфін» із задоволенням ліплять сніговиків, снігових янголів, будують крижані палаци, катаються на санчатах, просто грають у сніжки, приймають участь в спортивних іграх, розвагах. Дітлахи з інтересом проводили різноманітні досліди. Цікавою вправою для них було розпізнавання слідів тварин на снігу і допомога птахам.
Багато хто говорить, що взимку нудно. Але діти цього закладу вважають навпаки. Ця пора року викликає захоплення у малят!

Людмила ЮР’ЄВА,
вихователь-методист

Новорічні свята у «Барвінку»

Щороку в дитячому навчальному закладі №3 відзначають народження Сина Божого, який врятував світ від зла, подарував всім людям радість, любов та надію. Напередодні святкових днів педагоги ознайомлюють дітей з історією виникнення та народними традиціями святкування Різдва.
Так цьогоріч у «Барвінку» відбулося музичне свято «Різдво на порозі». Вихованці старших груп із задоволенням взяли участь у театралізованому дійстві, співали пісні, читали вірші. Глядачі, діти молодшого та середнього дошкільного віку, зацікавлено дивилися виставу.
Окрім розважальних заходів, педагоги спрямовують зусилля на патріотичне виховання малят, знайомлять їх з історією України, формують уявлення про суспільні явища і події. Таким чином, дошкільнята набувають соціального досвіду та навчаються бути громадянами своєї країни.
А 22 січня у дитячому садку відзначили День Соборності України. Вихованці молодших груп грали у народні ігри, читали твори українського фольклору. Старшим дітлахам педагоги розповідали про історичні витоки свята, закріплювали у них знання про державні символи та видатних людей країни. Пройшли тематичні заняття з народознавства, малювання «Україна – мирна країна». Також музичними керівниками було підготовлено та проведено музичну розвагу «Моя єдина Україна».

Любов ЛОБУРЕНКО,
вихователь-методист

«Дюймовочка» зустрічає свята

Казкова краса зими завжди зачаровує, хвилює та бентежить уяву кожного. Діти з нетерпінням чекають перший сніг, радіють блискучим бурулькам, малюють на вікнах візерунки, прикрашають оселі.
Дитячий садок «Дюймовочка» весело та радісно зустрів новорічні свята. Педагоги з дітьми підготували та показали театралізовану виставу «Прийди, прийди Миколаю». Після цього дійства малюки грали разом з Миколаєм, співали пісні, водили хороводи. Дитячий сміх лунав упродовж всього свята.
Після свята Миколая всі почали готуватися до зустрічі Нового року. Діти виготовляли новорічні листівки для Діда Мороза, майстрували маскарадні костюми, прикрашали приміщення дитячого садка. На святковому ранку малеча разом з казковими героями кружляла в хороводах навколо ялинки, співала новорічні пісні та розповідала вірші Діду Морозу, за що отримала подарунки.
Свята, що проходять у КДНЗ № 8, приносять задоволення не тільки малюкам, але і їх батькам. Вони на деякий час повертаються у безтурботне дитинство, беруть участь у виставах та іграх.
На свято Різдва, 7 січня, Господар, Господиня та Коза завітали до малят кожної групи з колядками і щедрівками та запросили всіх на свято до музичної зали. Діти середньої групи заспівали святкові пісні та привітали всіх присутніх.
У дитячому садочку «Дюймовочка» педагоги знайомлять дітей не тільки з народними святами, а ще й з державними. Головна мета педагогічного колективу – виховати в дитині почуття гідності бути українцем, любов та повагу до своєї Батьківщини, свого народу, народних звичаїв та традицій. Не менш важливо, донести до кожної дитячої душі повагу до державних символів, рідної української мови, землі на якій ми живемо. Під такими гаслами 22 січня пройшло свято — День Соборності України. Малята знайомилися з народними іграми, танцями, піснями. Діти старших груп в черговий раз довели, що вони зростають гідними громадянами своєї країни.

Лариса Варфоломеєва,
вихователь

«Щедрий вечір» у «Любистку»

У народі кажуть: скільки днів, стільки й свят. Особливо багата на них зима. День Святого Миколая, Новий рік, Святвечір, Різдво Христове, Меланки — Щедрий вечір, Новий Старий рік та свято Василя, Свято Водохрещі — найбільш відомі та улюблені у нашого народу, а тому широко відображені у творах митців.
Дітям цікаво дізнаватися про українські звичаї та традиції. Вони уважно слухали розповіді вихователів, розігрували окремі елементи народних обрядів. Такі заходи сприяють формуванню їхньої національної свідомості.
Свято Меланки – «Щедрий вечір, добрий вечір!», яке пройшло у нашому закладі дошкільної освіти №5 «Любисток», перетворилося на справжню різдвяну казку. Діти та дорослі співали різдвяні пісні, колядки, щедрівки, у такий спосіб, закликаючи радість і добробут до дитячого садочка та України. Сценарій цього заходу був побудований на народних традиціях і обрядах, адже від того, як вшановують своїх предків, залежить духовність, цивілізованість та майбутнє України. Головні герої «Щедрого вечора» — діти старшої групи №11 «Сонячні зайченята». Вони з задоволенням щедрували та посівали разом з Маланкою та Васильком, грали, танцювали і співали. Закінчилося свято на щедрій ноті, бо Господиня пригощала всіх дітей цукерками.

Юлія Косик,
вихователь-методист

Збережемо зелену красуню. Свята у КДНЗ №6 «Яблучко»

Збереження природи рідного краю, а саме запобігання вирубці хвойних лісів під час новорічних свят, підвищення педагогічної компетентності з питань екологічного виховання батьків та дітей, усвідомлення ролі природи в житті кожної людини – така мета екологічного свята «Ялиночка, прощавай!», яке дитячий навчальний заклад «Яблучко» запровадив у свій навчальний процес і святкує з 2005 року.
Педагоги дитячого садка вважають, що екологічну грамотність не можна прищепити або нав’язати – дитина має зростати на прикладах позитивного, бережливого ставлення всіх людей, які її оточують, до природи, до свого здоров’я та збудувати навички практичної природоохоронної діяльності. Тому після всіх новорічних свят дітлахи ще раз збираються біля штучної ялиночки в музичній залі, щоб подякувати їй за яскраві, феєричні казкові дні, які вона подарувала малятам. Ідея свята — привернути увагу спільноти до того, що не треба заради декількох новорічних днів руйнувати наші хвойні ліси, при цьому лишати домівки мешканців лісу. Та й сумно спостерігати неприємну картину, коли після свята всі смітники завалені ялинками, які нещодавно дарували стільки радощів дітлахам.
Педагогічний колектив та вихованці закладу сподіваються, що наступного року батьки замисляться над тим, яку ялинку ставити вдома. Адже доведено, що турботливе ставлення до природи формується у дітей тільки тоді, коли вони беруть активну, посильну участь в охороні природи, поліпшують навколишнє середовище, виявляють турботу про братів наших менших.
Тож залишайтесь з природою, любіть її, шануйте, живіть у гармонії з нею, подаючи гарний приклад нашим дітям.

Світлана Бондаренко, вихователь-методист