«Софія-сквер» прикрасить Рубіжне

У Рубіжному на 7-му мікрорайоні 17 квітня відбувся суботник за ініціативи депутатки Рубіжанської міської ради (округ №1), головної редакторки газети «Рубіжанські новини» Софії Лавренюк. На суботник, який розпочався о 09:00, вийшли місцеві мешканці, які працювали декілька годин: наводили лад, прибирали сміття, саджали бирючину, яку в народі називають «наречена». Посадку робили за всіма правилами: і чорнозем підсипали, і водою поливали. Активну участь в організації суботника й у всіх роботах взяли представники БО «100% Життя» (м. Рубіжне).

Пустир, який знаходився на 7-му мікрорайоні між будинками – проспект Московський №№23-А та 29-А, довгі роки був нікому не потрібним. Весною минулого року на місці колишнього пустиря розпочалися роботи з облаштування скверу. Тоді були висаджені перші дерева та кущі. Роботи розпочалися за ініціативи Софії Федорівни Лавренюк. Поступово ця занедбана територія перетворюється на прекрасний сквер, на комфортне місце відпочинку.
Нагадаємо, роками неодноразові звернення мешканців зазначених будинків тонули в бюрократичній тяганині. Завдяки наполегливості Софії Лавренюк справа почала рух у позитивному напрямку. Спочатку співробітники комунального підприємства «ШЕП» зробили піщану подушку та поклали бетонні плити – зробили зручну доріжку. Потім у квітні 2020 року встановили бордюри, щоб машини не розбивали територію майбутнього скверу, також були проведені масштабні земляні роботи. Після цього висадили перші зелені насадження.
Місцеві мешканці називають колишній пустир «Софія-сквер». Люди вірять, що невдовзі тут буде ще красивіше!
Сама Софія Федорівна завжди бере безпосередню участь у проведенні робіт: копає ями, садить дерева, поливає їх.
– Як можна побачити, кущі та дерева, які ми саджали в минулому році, гарно прийнялися! Це результат того, що саджали їх з любов’ю, піклувалися про них, поливали… Звісно, одна я б нічого не змогла вдіяти. Я щиро дякую моїм друзям, моїм подругам! А також вдячна людям, які мешкають у будинках за адресою проспект Московський, №№23, 23-А та 29-А – вони беруть участь у толоці. Впевнена, спільними зусиллями ми зможемо зробити наше рідне Рубіжне красивим та комфортним, адже все починається з малих кроків, – говорить Софія Федорівна.
Благоустрій – відповідальна та недешева справа (і цього разу також завезли велику машину чорнозему та цистерну з водою). За словами Софії Лавренюк, всі роботи з благоустрою проводяться не за бюджетні кошти. Тобто, жодної копійчини з бюджету міста не взяли! Софія Федорівна повідомила також, що скоро планується встановити у сквері спортивний майданчик.
Серед тих, хто прийшов цього разу – маленькі хлопчики Влад та Тимофій. Вони прийшли разом з дідусями та бабусями. Адже саме так – від літніх людей до молоді передається любов до спільної праці та краси.
– Разом ми зможемо зробити Рубіжне красивим і комфортним містом, – додала Софія Федорівна Лавренюк.

Володимир Сидоренко