Сергій Гайдай: «Я дуже сильно дорожу своїм словом. Дуже»

На минулому тижні в облдержадміністрації відбулося засідання колегії. На порядок денний були винесені питання
заборгованості по заробітній платі, по сплаті єдиного внеску, плани розвитку госпітальних округів Луганщини, дисциплінарні виконання документообороту, різне. Колегія пройшла за участю новопризначеного голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая.
Під час зустрічі звіти та презентації доповідачів сприймалися без запитань та обговорень. Наостанок новопризначений
губернатор Луганщини зазначив, що така «радянська погоджувальна» колегія проводитиметься ним вперше і востаннє, адже обговорення нагальних питань життєдіяльності області повинні носити характер дискусії та
конструктивного діалогу.
Після засідання відбулася зустріч губернатора з пресою. І варто сказати, розмова порадувала журналістів, бо вийшла «жива» та конструктивна. Сергій Володимирович справив враження людини слова і діла. Проте, як він сам зауважив
на пресконференції, говорити – то одне, а які будуть результати роботи нового голови, покаже час.

Очільник області на початку зустрічі згадав усім відомий фільм «Москва сльозам не вірить»:
— Пам’ятаєте, як героїня стрічки Катерина сказала на заводі: «Мене не цікавить, чому «ні». Мене цікавить, що ви зробили для того, щоб було «так»? Так от – це мій перший принцип. А другий, і він найголовніший: у кожної проблеми є прізвище, ім’я та по батькові. Ніяких колективних зон відповідальності, а лише чітке делегування повноважень!
Сергій Володимирович відзначив, що має своє, особливе кадрове бачення, і що найближчим часом вже відбудеться кадрова ротація. Зокрема він повідомив, що у своїй роботі буде керуватися професіоналізмом команди, а також зауважив, що вимагатиме від виконавців не «означення» проблем, а шляхи їх вирішення. А ще наголосив: за порушення, здійсненні держслужбовцями, їх чекає звільнення.
— Та ніхто свої «крісла» не приватизуватиме, бо кожен може помилитися, оступитися. Але пам’ятайте, що розкрадання бюджетних коштів, так звані «відкати» — це не помилка, а злочин! У таких випадках з мого боку буде миттєва реакція – звільнення з усіма можливими наслідками. Адже подібні незаконні дії неприпустимі, особливо в країні, де воюють, особливо в області, де стріляють…
Серед стратегічних напрямів у роботі голова облдержадміністрації визначив з’єднання території Луганщини з Об’єднаною енергетичною системою України, будівництво залізничної гілки до відокремленої від всеукраїнської мережї колії Кіндрашівська Нова – Лантратівка, відбудова доріг, модернізація вугільної промисловості. У перспективі — робота з покращення інфраструктури біля КПВВ у Золотому. Важливим завданням є залучення інвесторів. Деякі напрацювання за цим напрямом вже існують.
— Ми повинні створити такі умови для життя, щоб ті, хто виїхав, почали повертатися на Луганщину, а жителі тимчасово окупованих територій бажали жити в Україні, – акцентував Сергій Гайдай.
Очільник області підкреслив, що добре розуміє, яку відповідальність сьогодні на нього покладено. І для належного виконання своїх обов’язків йому потрібна командна робота і чітке виконання задач. Він також розповів, що вже проводив співбесіди з кандидатами на посади голів райдержадміністрацій і «вісім з десяти абсолютно не розуміють, куди вони йдуть! А це також моя особиста зона відповідальності».
— Всім, хто увійде в мою команду, я підставлю плече, простягну руку. Я ніколи не стою за спинами людей, які зі мною працюють. Я стою або попереду, приймаючи на себе удар, або йду поряд, пліч-о-пліч. І знайте, я дуже сильно дорожу своїм словом. Дуже.