Рубіжне та Проект USAID «Економічна підтримка Східної України» розпочинають співпрацю щодо розвитку місцевої економіки задля зростання добробуту громад

Мешканці нашого міста, напевно, помітили, що міська влада, діючи в інтересах громади, активно бере участь в міжнародних програмах.
21 травня в рамках Проекту USAID «Економічна підтримка Східної Украни» (Проект USAID) відбулася зустріч, на якій були присутні міський голова Рубіжного Сергій Хортів, директор державної установи «Луганська обласна фітосанітарна лабораторія» Віталій Євдокименко, керівник Проекту Майкл Піллсбері, керуючий склад Рубіжанської міської ради, начальники відділів та управлінь та інші запрошені гості. Відкриваючи зустріч, Сергій Хортів сказав, що з Проектом USAID Рубіжне пов’язує три роки плідної праці. За цей період наше місто отримало інвестицій понад 14 млн грн. Це — встановлення системи електронного голосування, відкриття прозорого офісу в управлінні праці та соціального захисту населення та інші проекти. Сергій Іванович подякував партнерам, висловив надію на продовження ефективної співпраці і в подальшому.
Потім перед учасниками зустрічі виступив керівник Проекту USAID Майкл Піллсбері. Він проінформував, що даний проект спрямований на стабілізацію місцевої економіки, відновлення інфраструктурних об’єктів, розвиток малих і середніх підприємств, укріплення віри населення в економічний успіх Східної України.
Задля досягнення своїх цілей, сторони співпрацюватимуть з широкою спільнотою: представниками бізнесу та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, викладачами та студентами вищих навчальних закладів, журналістами та іншими сторонами, зацікавленими в економічному розвитку громади нашого міста.
Окрім фінансової допомоги, Проект USAID надаватиме місту технічну підтримку та консультуватиме у процесі підготовки проектно-конструкторських і ремонтних робіт.
Співпраця із Рубіжним розпочнеться із реконструкції Луганської обласної фітосанітарної лабораторії. Це єдина державна лабораторія, яка обслуговує потреби господарств і сільськогосподарських підприємств не тільки Луганської області, а й південної частини Донецької.
За інформацією Віталія Євдокименка послугами лабораторії користуються близько 1000 власників середнього бізнесу (виробники зерна) та ще 1060 сільськогосподарських підприємств. Проте на території Луганської області є ще понад 40 тис. сімей, які вирощують зернові, овочі, та займаються бджільництвом, але не звертаються до лабораторії, тому що обладнання не відповідає їхнім потребам. Відтак реконструкція та модернізація «Луганської обласної фітосанітарної лабораторії» сприятиме розвитку сільського господарства у регіоні, зростанню об’ємів виробництва та якості сільськогосподарської продукції.
На закінчення зустрічі міський голова Сергій Хортів, Майкл Піллсбері та Віталій Євдокименко в урочистій обстановці підписали трьохсторонню Угоду про співпрацю щодо розвитку місцевої економіки задля зростання добробуту громади.