Рубіжанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області інформує

З 01.10.2018 набрала чинності постанова правління Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) від 19.07.2018 за № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», відповідно до якої у страхувальника з’явилася додаткова можливість надсилати заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) до Фонду соціального страхування України.
«З першого жовтня оформлена заява-розрахунок, повідомлення про виплату коштів застрахованим особам і звіти можуть бути передані роботодавцем і прийняті Фондом в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису. До цього форма електронного подання була реалізована лише для звітності Ф4-ФСС з ТВП, у той час як заяви-розрахунки страхувальникам здебільшого доводилось подавати особисто або поштою. Це негативно впливало на терміни подання, а отже, на оперативність виплат працюючим», – зазначає голова правління Фонду Володимир Саєнко.
З метою створення належних умов експлуатації автоматизованої інформаційної системи приймання електронних документів від страхувальників наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 25 вересня 2018 року за № 442-од затверджено примірний договір про подання електронних документів до Фонду.
Для подання заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів застрахованим особам і звітності по використанню коштів Фонду в електронному вигляді страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів. Предметом цього договору є визнання поданих страхувальником електронних документів адресату. Разом із договором до робочого органу виконавчої дирекції Фонду надаються посилені сертифікати відкритих ключів.
Створення страхувальником електронних документів здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Робочий орган виконавчої дирекції Фонду забезпечує відправлення страхувальнику трьох видів квитанцій:
► про одержання електронного документа, що засвідчує факт і час його одержання;
► про надходження електронного документа, що за результатами перевірки засвідчує факт і час його відправлення;
► про приймання електронного документа, що засвідчує факт і час приймання (неприймання) електронного документа та внесення його даних у базу.
Спосіб подання документів визначається роботодавцями на добровільних засадах. У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.
Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів до Фонду страхувальник вибирає самостійно («M.E.Doc», «Арт-Звіт Плюс» – останні версії).
Автоматизована інформаційна система приймання електронних документів Фонду забезпечує цілодобовий прийом електронних документів від страхувальників. Обробку документів робочий орган виконавчої дирекції Фонду здійснює з 8:00 до 17:00 щодня, крім вихідних, святкових та неробочих днів.
Насьогоні Рубіжанським міським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – Рубіжанське міське відділення) укладено більше 30 договорів про подання електронних документів до Фонду страхувальниками різних форм власності та підпорядкування.
Переваги подання звітів в електронному вигляді очевидні:
— економія часу, забезпечення ефективності використання робочого часу фахівців підприємств, організацій, установ, оскільки звітність подається без відвідування робочого органу виконавчої дирекції Фонду;
— звіт в електронному вигляді не потребує надання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду паперового аналогу.
Рубіжанське міське відділення звертається до керівників підприємств, установ та організацій міста з проханням звернути увагу на новий порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
За додатковою інформацією щодо укладання договорів про подання електронних звітів звертатись до Рубіжанського міського відділення за адресою: площа Володимирська, 2, каб. 497 (4 поверх) та за телефонами: (06453) 7-63-61, 7-10-57.

Рубіжанське міське відділення
управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України у Луганській області