Рубіжанська міська рада пропонує підходити до «карантину вихідного дня» з урахуванням регіональної специфіки

«Карантин вихідного дня», запроваджений Кабінетом Міністрів України постановою від 11 листопада, помітно «вдарив» по певній категорії представників малого бізнесу. Так, у минулому випуску «Рубіжанські новини» писали про акцію протесту, організовану місцевими підприємцями-рестораторами. Вони стверджують, що заборона працювати саме у вихідні в прямому сенсі знищує їхній бізнес, лишаючи без доходу як підприємців, так і найманих працівників.
Депутати Рубіжанської міської ради 8 скликання переконані, що обмеження, передбачені так званим «карантином вихідного дня», мають вводитися з урахуванням регіональної специфіки. Тим більше, що через ці обмеження населення лишається без заробітку, а місцевий бюджет – без надходжень.
У зв’язку з цим на третій позачерговій сесії Рубіжанської міської ради 8 скликання, яка відбулася 18 листопада 2020 року, було прийнято звернення депутатів Рубіжанської міської ради до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Наводимо його текст.
«11 листопада 2020 року постановою Кабінету Міністрів України №1100 були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. №641 щодо запровадження в Україні загального карантину з «локдауном вихідного дня». Попередньо ці обмеження триватимуть до 30 листопада 2020 року.
Введення для всіх територіальних громад однакових обмежень свідчить про те, що при прийнятті цього рішення не враховувалися ані чисельність населення, ані структура бізнесу громади, ані кількість хворих на COVID-19.
Впровадження додаткових обмежувальних заходів значно погіршить фінансовий стан та спричинить значні втрати представників бізнесу, діяльності яких ці обмеження стосуються. Переважна їх частина задіяна у торговельному та розважальному бізнесах та громадському харчуванні. Зменшення обсягу їх діяльності призведе до зменшення доходів до місцевого бюджету.
Уряд повинен інформувати громадян заздалегідь про повний перелік таких заходів, люди мають підготуватися до нових правил. Також разом із посиленням обмежень Кабмін має інформувати про підтримку, яку надасть найвразливішим групам населення. Це зменшить соціальну напругу, яка може виникнути в разі посилення карантинних заборон.
З метою підтримки місцевого бізнесу, а також запобігання скороченню платежів до місцевого бюджету вважаємо за доцільне розробити Програми та надати інструменти підтримки малого бізнесу в частині компенсації фінансових збитків до введення низки обмежувальних заходів.
Взагалі ці заходи призведуть до стану «виживання» багатьох мешканців міста, бо громадянам треба забезпечувати себе під час локдауну.
Станом на 17. 11. 2020 р. на лікуванні в інфекційному відділенні КНП «РЦМЛ» з підтвердженим діагнозом COVID-19 знаходяться 15 пацієнтів, з них 7 – іногородні та 8 – місцеві, тоді як чисельність населення міста становить 56345 осіб. Частина хворих складає 0,014% загальної кількості мешканців міста.
Рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30. 10. 2020 №40 на території м. Рубіжне встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COV1D-19.
Вимагаємо скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 11. 11. 2020 р. №1100 та вжити конкретизований підхід по ситуації в регіонах та містах для встановлення обмежувальних заходів.
Звернення розглянуте та підтримане депутатами Рубіжанської міської ради 18.11.2020 та підписане за їх дорученням.

Міський голова Сергій ХОРТІВ».