Розпочався новий відбір кандидатів на отримання Відзнак «Орден Святого Пантелеймона» і «Медаль Святого Пантелеймона»

20 листопада в ДЗ «ЛДМУ» відбулося установче засідання Регіональної ради Луганської області Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона», яка здійснюватиме конкурсний відбір у 2019-2020рр. Головою засідання було обрано декана фармацевтичного факультету Державного закладу «Луганський державний медичний університет», доктора фармацевтичних наук, професора, Заслуженого працівника охорони здоров’я України Олександра Гудзенка, секретарем — студентку третього курсу медичного факультету (спеціальність «Луківальна справа») Державного закладу «Луганський державний медичний університет» Ірину Данько.
Головуючий розпочав засідання з інформації про те, що Регіональна рада у попередньому складі визнана такою, що склала свої повноваження. Олександр Павлович, як координатор ініціативної групи по створенню Регіональної ради Відзнаки Луганської області, надав інформацію про зміни до Положень про Відзнаки 2019-2020рр. Зокрема він підкреслив, що в цьому році Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» буде присуджуватися в шести номінаціях: «Найкращий лікар», «Найкращий медичний працівник», «Новатор охорони здоров’я», «За досягнення в міжнародному співробітництві в охороні здоров’я», «Взірець служіння суспільству», «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я» та «Медаль Святого Пантелеймона» — у трьох номінаціях: «За лікарське мистецтво», «За турботу і ласку до хворого», «За наукові розробки в медицині». Відзнака «Орден Святого Пантелеймона» є формою громадського визнання діяльності претендента на Відзнаку, має професійно-фахове спрямування, присуджується за значні результати в галузі охорони здоров’я, у духовному й фізичному розвитку українського суспільства. Відзнака вручається особам, яким притаманні високий професіоналізм, духовно-моральні якості, та які досягли значних особистих результатів у галузі охорони здоров’я, благодійній та громадській діяльності. Відзнаку присуджують один раз за життя особам незалежно від статі, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, які систематично займаються діяльністю, що позитивно впливає на фізичний розвиток і здоров’я українського народу, суспільну свідомість і духовність, утверджує принципи толерантності для загального блага. Окремим рішенням Поважна Рада може присуджувати Відзнаку посмертно, нагороджувати громадян України за видатні заслуги перед українською державою. Претендентові на нагороду в кожній із номінацій мають бути притаманні такі якості: духовність та порядність, гуманність і милосердя, проактивність та ініціативність, професійний і особистий розвиток.
Нагорода «Медаль Святого Пантелеймона» є формою громадського визнання діяльності претендента на відзначення, має професійно-фахове спрямування, присуджується за активність у молодіжному медичному русі, інноваційні наукові та практичні результати в галузі охорони здоров’я, духовному й фізичному розвитку українського суспільства. Медаль вручається молодим громадянам України, яким притаманні високий професіоналізм, духовно-моральні якості, та які розробили, впровадили власний проект та досягли значних особистих результатів у галузі охорони здоров’я, волонтерській, гуманістичній та громадській діяльності. Медаль присуджують громадянам України віком до 35 років незалежно від статі, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, які систематично займаються діяльністю, що позитивно впливає на здоров’я українського народу, суспільну свідомість і духовність, утверджує толерантність, стимулює творчу діяльність для загального блага. Претендентові на нагороду в кожній із номінацій мають бути притаманні такі якості: духовність та порядність, гуманність і милосердя, креативність та ініціативність, професійний та особистий розвиток.
Ознайомивши присутніх з Положеннями про Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» і «Медаль Святого Пантелеймона» Олександр Гудзенко ініціював створення Регіональної ради Луганської області Відзнаки, затвердження кандидатів до складу Ради, яка здійснюватиме конкурсний відбір у 2019-2020рр. Відповідно до рекомендації Поважної Ради Відзнаки Луганську Регіональну раду було створено в кількості 11 осіб, і голосуванням було затверджено новий склад РР, до якої увійшли Володимир Абрамов — директор Кремінського обласного медичного училища; Олег Ганущак — архімандрит Захарій, благочинний Сватівського району Української православної церкви Сєвєродонецько-Старобільської єпархії; Галина Григоренко — голова Луганської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України; Олександр Гудзенко — декан фармацевтичного факультету Державного закладу «Луганський державний медичний університет», доктор фармацевтичних наук, професор, Заслужений працівник охорони здоров’я України; Ірина Данько — студентка 3 курсу медичного факультету спеціальності «Лікувальна справа» Державного закладу «Луганський державний медичний університет»; Катерина Донцова — головний лікар Луганського обласного будинку дитини №2 м. Сєвєродонецьк, кандидат медичних наук, доцент; Юрій Інкелевич — заступник директора Департаменту, начальник управління з організації надання медичної допомоги населенню; Ігор Іоффе — ректор Державного закладу «Луганський державний медичний університет», доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня та орденом «За заслуги» ІІ ступеня; Ольга Кудаєва — голова Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України; Софія Лавренюк — головний редактор приватного підприємства «Редакція газети «Рубіжанські новини», Заслужений журналіст України, нагороджена медаллю «За заслуги перед Луганщиною» ІІІ ступеня і Почесною відзнакою «За розвиток регіону»; Валентина Токар — представник Асоціації медичних сестер України.
Головою РР було обрано Катерину Донцову, заступником голови з інформаційного супроводу Володимира Абрамова, заступником голови, відповідальним за «Медаль Святого Пантелеймона», Ірину Данько, секретарем Софію Лавренюк.
Члени Регіональної ради визначили цілі, завдання та окреслили вектори подальшої діяльності в рамках проведення конкурсного відбору кандидатів на отримання Відзнак «Орден Святого Пантелеймона» і «Медаль Святого Пантелеймона» в 2019-2020рр.
Софія ЛАВРЕНЮК