Реабілітаційне лікування застрахованих осіб

24 жовтня 2019 року з метою покращення спільної роботи щодо забезпечення застрахованих осіб послугою медичної реабілітації в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів відповідальними працівниками Рубіжанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі – відділення) проведено спільну нараду із завідувачами профільних стаціонарних відділень КНП «Рубіжанська центральна міська лікарня». Також у нараді взяли участь спеціаліст управління охорони здоров’я Рубіжанської міської ради Світлана Ядрихінська та завідувач поліклініки КПП «Рубіжанська центральна міська лікарня» Наталія Івановська.
Начальник відділення Марина Бусєнкова нагадала присутнім, що забезпечення медичною реабілітацією з початку 2018 року відбувається за реформованим механізмом. Це повністю адресна система, яка в умовах санаторно-курортних закладів допомагає якнайшвидше відновити здоров’я та працездатність людини, зменшити показник первинної інвалідності, покращити показники життєдіяльності, а також скоротити терміни тимчасової непрацездатності.
Ключовими організаційними засадами медичної реабілітації є її ранній початок, безперервність, послідовність, наступність та повнота надання медичної допомоги хворим, індивідуальний підхід та програмування індивідуального лікування.
Правом на реабілітаційне лікування може скористатись кожна працююча особа у разі настання страхового випадку в період роботи відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря. Листок непрацездатності на час проходження реабілітації застрахованій особі фінансується Фондом соціального страхування України (далі – Фонд) з першого дня тимчасової непрацездатності до закінчення курсу лікування.
Також до уваги присутніх був представлений аналіз проведеної медичної реабілітації застрахованих осіб за профілями реабілітації в розрізі вікових категорій та санаторно-курортних закладів за 9 місяців 2019 року порівняно із аналогічним періодом минулого року.
Так, за 9 місяців 2019 року шляхом укладання тристоронніх договорів на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах, де сторонами договору є застрахована особа, Фонд і санаторно-курортний заклад, реабілітаційними послугами було забезпечено тільки 24 особи, це на 31% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Спостерігається зниження показників направлення за такими профілям реабілітації:
■ нейрореабілітація;
■ кардіо-пульмонарна реабілітація: стан після пролікованої нестабільної стенокардії;
■ кардіо-пульмонарна реабілітація: цукровий діабет.
Проте, за деякими показникам спостерігається позитивна динаміка:
■ м’язово-скелетна реабілітація: підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті – збільшення кількості направлених на 50%;
■ інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах – збільшення кількості направлених застрахованих осіб на 25 відсотків.
Також на нараді була висловлена подяка жіночій консультації за активну співпрацю з відділенням щодо реабілітації застрахованих осіб при порушенні перебігу вагітності.
Крім того, під час обговорення особливу увагу було приділено реабілітаційному потенціалу осіб-кандидатів на реабілітаційне лікування.
Головний спеціаліст відділення Ірина Булигіна акцентувала увагу присутніх на тому, що підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації. Фонд фінансує медичну реабілітацію за профілями:
– нейрореабілітація (підгострий період інсультів, підгострий період черепно-мозкових травм);
– м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті (ортопедичних, травматологічних), ревматологічні захворювання;
– кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, підгострий період після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях; цукровий діабет);
– медико-психологічна реабілітація учасників ООС;
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
– інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.
Отже, застрахована особа, перебуваючи на стаціонарному лікуванні, за рекомендацією лікуючого лікаря, за наявності показань та за висновком лікарської-консультативної комісії направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу у стані тимчасової непрацездатності з високим потенціалом відновлення здоров’я.
Під час наради відбувся конструктивний діалог між працівниками відділення та медичними працівниками щодо проблемних питань із направлення на медичну реабілітацію застрахованих осіб. Загалом, всі присутні на нараді дійшли спільної думки та порозуміння в питаннях тісної співпраці у наданні медичних та соціальних послуг працюючим громадянам міста.