Про здобутки і завдання медичної галузі міста

Професія медика – одна з найдавніших та найгуманніших. В світі немає спеціальності, яка потребує настільки високої відповідальності, адже ціна лікарської помилки – життя. Саме тому професійне свято — День медичного працівника – це данина поваги та визнання величезної ролі медиків в житті суспільства і кожної людини.
Медична галузь в Україні на даний момент перебуває на стадії системних змін, які серед іншого, вимагають зміну принципів і фінансування галузі. Реформа має на меті вирішити гострі проблеми сфери охорони здоров’я, такі як низька якість та ефективність надання медичних послуг, неефективне витрачання бюджетних коштів, як наслідок, катастрофічні витрати людей на охорону здоров’я. Основою для нової системи є пацієнт – центральна модель, яка ґрунтується на таких принципах: забезпечення доступу до медичної допомоги, координація та інтеграція надання медичної допомоги, повага до потреб та очікувань пацієнтів, емоційна підтримка.
Згідно з Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» держава визначає перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, надання яких пацієнтам гарантовано за рахунок коштів Державного бюджету для профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами, травмами, отруєнням і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.
До безоплатних видів медичної допомоги таких, як екстрена медична допомога, паліативна медична допомога, медична допомога у зв’язку з вагітністю та пологами відноситься первинна медична допомога. Первинна медична допомога надається лікарями загальної практики – сімейної медицини, дільничним терапевтами та педіатрами. Вона включає проведення діагностики, лікування найбільш поширених хвороб, направлення відповідно медичних показань до спеціалізованої медичної допомоги, а також забезпечення громадян довготривалою медичною та профілактичною підтримкою.
Як проходить реформування медицини в нашому місті?
На першому етапі процесу реформування зазнала первина медична допомога. На протязі 2018 року комунальна установа охорони здоров’я «ЦПМСД» Рубіжанської міської ради була реорганізована в комунальне некомерційне підприємство, проведено комп’ютерізацію закладу, отримано нову ліцензію на медичну практику і, нарешті, з 01.01.2019 року заключено договір з НСЗУ про надання медичних послуг населенню міста Рубіжне, який функціонує за принципом «гроші ходять за пацієнтом», тобто фінансування первинної медичної допомоги нараховується надавачу послуг пропорційно кількості пацієнтів, які його обрали і включені до його лікарського списку. За станом на 01.06.2019 року свого сімейного лікаря обрали вже 36150 жителів міста (майже 63% населення).
Для чого потрібно заключати декларацію зі своїм сімейним лікарем?
Подальший хід медичної реформи в Україні передбачає реформування вторинної та третинної ланки. Саме в другій половині 2019 року передбачається залучення «безплатної діагностики», тобто цілого ряду обстежень, процедур, маніпуляцій, які будуть виконуватись безкоштовно для пацієнтів лікарями вторинної ланки тільки за направленням сімейного лікаря. Без декларації неможливо отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» і т. д.
Для покращення якості надаваних послуг плануємо віддавати перевагу медичних інформаційних систем, які дозволять використовувати такі електроні функціонали, як електрона реєстратура, що дозволить забезпечити запис на прийом до свого лікаря через Інтернет, електронний документообіг, тощо.
В планах нашого Центру є покрашення матеріально-технічної бази, вирішення кадрових проблем.
Завдання, що стоять перед нами, складні та відповідальні. Тож докладемо всіх зусиль, щоб жителі нашого міста завжди могли отримати якісну та доступну первинну медичну допомогу.

Шановні колеги!

Професія, обрана вами, в усьому світі вважається найгуманнішою. У переддень свята висловлюю всім працівникам медичної галузі безмежну вдячність за врятовані життя, за повернуте здоров’я, за надію на щастя. Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення.
Зі словами щирої вдячності звертаюся сьогодні до наших дорогих ветеранів медичної служби, які свої знання, досвід, теплоту свого серця віддали зціленню людей. Сьогодні приємно відзначити і молодих спеціалістів, які вже здобули заслужену повагу і авторитет серед населення міста.
Від усього серця вітаю з професійним святом і бажаю вам міцного здоров’я, успіхів, наснаги, достатку та доброго настрою. Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею!
Зі святом вас! Щастя вам і добра!!!

Роман Пиж,
головний лікар КНП «ЦПМСД» Рубіжанської міської ради,
депутат Рубіжанської міської ради.