Прес-конференція з нагоди презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України» в міському Палаці культури

10 листопада у приміщенні міської комунальної установи «Палац культури» Рубіжанської міської ради відбулась прес-конференція з нагоди презентації проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на сході України», який нещодавно став переможцем у конкурсі індивідуальних національних проектів від Українського культурного фонду у 2018 році.
Зазначимо, що цей унікальний проект проходить в семи містах чотирьох областей України: м. Суми, м. Харків, містах Добропілля, Дружківка, Курахове, Маріуполь Донецької області, м.Рубіжне Луганської області. Метою презентаційного заходу є популяризацiя місцевих традицiй українських автентичних строїв, виявлення високого професiйного рiвня сучасних народних майстрiв i умільців, взаємообмiн i збагачення їх творчостi. Крім того, сприяння розвитку культурної дипломатії в регіоні, формування її потенціалу на основі місцевого краєзнавчого ресурсу; сприяння креативного розвитку малих територій Сходу України. Проект сприяє залученню дітей і молоді, що відкривають найкоштовніші скарби і традиції полікультурної національної спадщини через роботи Іоанна Георга Пінзеля, автентичні зразки народної творчості та їх адаптацію до широкої мобільності в молодіжному середовищі. А також включення відповідальності місцевої громади до збереження і популяризації культурного надбання території; поширення позитивних відгуків, оцінок, публікацій щодо культурно-мистецького потенціалу.
На презентації проекту були присутні мешканці міста, майстри декоративно-ужиткового мистецтва, учнівська та студентська молодь, а також почесні гості — заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик та заступник міського голови Рубіжанської міської ради Любов Сидоренкова.
Виставка-презентація, яка поєднує класичне барокове мистецтво кінця ХVIII початку XIX століття, була представлена творчістю Іоанна Георга Пінзеля, традиційним народним мистецтвом, ужитковими речами українців кінця XIX початку ХХ століття регіонів України з приватної колекції родини Демкур. Презентаційна програма включала інформаційний виступ Тетяни Фариної, демонстрування документального фільму і відеосюжетів, виставку-експозицію робіт сучасних митців Тернопільської області на Пінзелеєзнавчу тематику, виставку місцевих краєзнавчих матеріалів,яка підготовлена партнерами проекту на місцях, етновиставку із зразків повнокомплектних автентичних строїв.
З нашого боку також була представлена виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, персональні виставки та виставки клубів за інтересами «У пані Зосі» та «Творча стежина» міського Палацу культури.
Щиро дякуємо організаторам проекту за надану можливість доторкнутися до найкоштовніших скарбів і традицій полікультурної національної спадщини через роботи Іоанна Георга Пінзеля та рубіжанам, які приймали безпосередню участь у виставці місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Ганна Бережна