Представники соціальних служб Рубіжного почали працювати на сільських територіях

Села п’яти сільських рад колишнього Кремінського району увійшли до складу Рубіжанської територіальної громади. Відповідно, соціальну роботу з прийомними та патронатними сім’ями, з дітьми, які перебувають під опікою, з дитячими будинками сімейного типу, а також із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, відтепер на цих територіях будуть вести представники соціальних служб Рубіжного. І ця робота вже розпочалася.

– У зв’язку з необхідністю працювати й на тих територіях, що увійшли до Рубіжанської громади, в нашому центрі змінився штатний розклад, – розповідає Діана Колодочка, директорка Рубіжанського міського центру соціальних служб. – У кожному з п’яти старостатів буде фахівець з соціальної роботи – місцева людина, яка добре знає мешканців сіл, знає проблеми тих чи інших родин і знає, хто якої допомоги потребує.

Відвідали сім’ї

Діана Колодочка, а також Олена Нічупієнко, начальниця служби у справах дітей Рубіжанської міськради, та Оксана Жук, фахівець з соціальної роботи, 20 січня 2021 року побували в Кудряшівці.
Із Оленою Нікітіною, місцевою старостою, вони обговорили проблеми родин із дітьми, що потребують допомоги соціальних працівників, психологів тощо.
Після цього фахівці та староста відвідали дитячий будинок сімейного типу, який працює в Кудряшівці. До речі, це єдиний подібний заклад на сільських територіях, що увійшли до Рубіжанської територіальної громади.
Гостей зустріли батьки – Олексій та Альона Зубки, а також п’ятеро їхніх вихованців (шостий, найстарший, того дня був у від’їзді). Фахівці просто поспілкувалися з дітьми та батьками, ознайомилися з їхніми побутовими умовами, а також обмінялися контактами – у випадках, коли дітям чи батькам потрібна та чи інша допомога, вони завжди, у будь-який час, можуть напряму звертатися до фахівців центру соціальних служб та служби у справах дітей.
Після того соціальні працівники разом із старостою відвідали сім’ю, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Вони зробили висновки щодо того, у яких умовах виховуються діти, а також провели профілактичну і роз’яснювальну роботу із дітьми-підлітками та дорослими членами родини. Соціальний супровід цієї сім’ї триватиме й надалі.

Важко знайти фахівців

Загалом перспективи роботи рубіжанських соціальних служб на сільських територіях фахівці оцінюють позитивно. Адже для цього є й досвід, і повне взаєморозуміння з працівниками старостатів. Крім того, деякі сім’ї, з якими доведеться працювати в селах, і раніше потрапляли в поле зору фахівців Рубіжанських соцслужб, бо проживали в Рубіжному й згодом переїхали до сіл.
Як зауважує Діана Колодочка, певні труднощі може створити те, що на територіях старостатів важко знайти претендента на посаду соціального працівника, який би мав відповідну вищу освіту.
– Але цю проблему ми вирішимо, – каже Діана Колодочка. – Врахуємо рекомендації старост, врахуємо професійний досвід претендентів… Можливо, дехто, навіть не маючи фахової освіти, має професійний досвід, який передбачає роботу з людьми. Вірогідно, що такі люди зможуть отримати в навчальному закладі професію фахівця з соціальної роботи, вже працюючи, заочно чи дистанційно.
У будь-якому разі, це будуть місцеві люди, які добре знають свої населені пункти та користуються авторитетом серед мешканців сіл.