Пожежі та вірус: Луганщина тримає оборону

Пожежі, які виникли на території Луганської області впродовж 30 вересня та 1 жовтня, вже приборкані, але їх руйнівні наслідки нагадуватимуть про себе ще довго. Наразі обласна влада працює над виконанням негайних короткострокових завдань, основне з яких – відшкодування збитків погорільцям.

Про те, як ліквідуються наслідки пожеж, Сергій Гайдай днями доповів через відеозвернення у соцмережі Facebook, принагідно торкнувшись коронавірусної теми, яка так само не втрачає актуальності для нашого регіону.

 

По слідах пожеж

Отже, вранці 9 жовтня обласне управління ДСНС відзвітувало про те, що пожежі, які забрали життя 11 людей та випалили більше 22 тисяч га території Луганщини, вдалося ліквідувати.
Два дні потому жителі Сєвєродонецька влаштували урочисті проводи вогнеборцям з шести областей, які допомагали рятувальникам та лісникам Луганської області приборкувати стихію. Живим коридором вишикувалися люди вздовж руху колони зведених сил ДСНС, даруючи рятувальникам квіти. На добру згадку про врятовану Луганщину командам ДСНС також подарували символіку міста Сєвєродонецьк та пожежні рукави.
На той момент в Станично-Луганському районі ще продовжувалося гасіння осередків пожежі, яка виникла пізніше. Через можливу загрозу поновлення загорянь в області залишалися спеціалізовані літак та гелікоптер ДСНС, а також чергові команди пожежних – на потенційно небезпечних ділянках. Але вже можна було говорити, що надзвичайна ситуація минула.
Задача найближчого часу – підрахувати, яких збитків вона нанесла. За словами Сергія Гайдая, вже на сто відсотків відомо, скільки житлових будинків постраждало від вогню. Відповідний пакет документів направлений до Кабінету Міністрів України, і вже на найближчому засіданні буде прийнята урядова постанова про виділення коштів на компенсацію збитків постраждалим. Виплати почнуться одразу після надходження коштів на рахунки.
– Ми облікували усі будинки, це майже 500 житлових та понад 1800 господарчих споруд, – наголосив очільник області.
У неділю він особисто об’їхав населені пункти, що постраждали від пожеж найбільше, зустрівся з місцевими жителями та разом із офіцерами цивільно- військового співробітництва передав чергову партію гуманітарної допомоги мешканцям Муратового.
– Іноді надходять такі прохання від людей, які ми можемо задовільнити швидко. Навіть такі маленькі речі, як тимчасово зламаний ксерокс у Муратовому. Ми обов’язково привеземо новий, щоб люди могли робити собі безкоштовно копії, – розповів подробиці поїздок Сергій Гайдай.
Погорільці продовжують розбирати завали, а найбільша їх потреба сьогодні – будматеріали, щоб встигнути привести до ладу пошкоджені будинки до настання холоду та дощів. За словами голови ЛОДА, благодійників із числа підприємців та міжнародних організацій націлюють на допомогу саме такого плану, тому що того ж одягу для постраждалих передано вже у достатній кількості.
Серед інших ініціатив обласної влади – спрямувати пересувну консультаційну поліклініку обласної лікарні на роботу в населених пунктах, які постраждали від пожежі. Працювати за відповідним графіком «Потяг здоров’я» починає вже цього тижня.

Вірус атакує

Тим часом епідемія коронавірусу не лише не вщухає, а набирає обертів. І теж, на жаль, забирає життя. За вихідні 10-11 жовтня маємо +239 нових інфікованих. Всього станом на 12 жовтня на Луганщині зафіксовано 1852 випадки коронавірусної хвороби, 23 людини померли від спричинених нею ускладнень.
З 12 жовтня у 12 районах (Біловодському, Білокуракинському, Кремінському, Марківському, Міловському, Новоайдарському, Новопсковському, Попаснянському, Сватівському, Станично-Луганському, Старобільському, Троїцькому) та трьох містах Луганщини (Рубіжному, Лисичанську та Сєвєродонецьку) уведено «помаранчевий» рівень небезпеки. За словами Сергія Гайдая, це означає, що в області посилюються карантинні обмеження.
– Кафе, бари, ресторани будуть працювати, але до 22 години. Клуби та дискотеки будемо закривати на певний час. Будемо говорити з перевізниками, щоб всі дотримувалися маскового режиму. Крім того, протягом двох діб будемо попереджати про можливе тимчасове закриття КПВВ, тому що я вам статистику скажу: 8 людей заходить з окупованої території, і 7 з них – позитивні, – розповів голова ЛОДА.
Він додав, що область має недоторканий запас засобів індивідуального захисту, який почали збирати ще на початку року, і тому лікарні не матимуть їх дефіциту. Проблема існує із забезпеченням деяких закладів охорони здоров’я киснем. Але й вона вирішується. Сєвєродонецький «Азот» терміново поновлює ліцензію на виробництво медичного кисню, і вже скоро лікарні області оперативно отримуватимуть його за спрощеною процедурою, яку дозволяє постанова Кабміну №215.
Додамо, що на даний час в Луганській області визначено п’ять закладів другої хвилі на 90 інфекційних ліжок, які прийматимуть хворих на COVID-19. Це, зокрема, Новоайдарська багатопрофільна лікарня, Новопсковське РТМО, Сватівська багатопрофільна лікарня, Станично-Луганське РТМО та Луганська обласна дитяча клінічна лікарня. Завантаженість інфекційних ліжок лікарень «першої хвилі» становить 73%.
Для організації боротьби з COVID-19 за рахунок обласного та місцевих бюджетів придбано обладнання на суму 9,2 млн грн. Благодійники передали медичним закладам Луганщини 50 кисневих концентраторів та 20 апаратів штучної вентиляції легень.