Посадили Львівський гай

У селі Осколонівка, неподалік від Сєвєродонецька, 14 листопада на місці лісу, що вигорів під час масштабної пожежі, більше ніж на трьох гектарах висадили понад 10 тисяч саджанців сосни. Ділянка цього, навіть не молодого, а дуже юного, лісу має символічну назву Львівський гай, бо саджанці привезли мешканці Львівської області. Організатори акції – Олександр Ганущин, голова Львівської обласної ради, а також Михайло Цюрко, фермер з Буського району Львівської області.

Долучилася до акції й редакція газети «Рубіжанські новини» разом із колегами з видання «Воля народу» з міста Буськ Львівської області.

 

Праця, молитва й відпочинок

Саджанці, які зараз укоріняються на Луганщині, проїхали понад 1300 кілометрів майже через усю Україну – небайдужі люди закупили їх на Львівщині та привезли до Осколонівки.
Зранку 14 листопада понад 250 активістів з Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного, Старобільського району, інших районів Луганщини та львів’яни впоралися із завданням досить швидко – коли починалася урочиста частина заходу, справу вже було закінчено.
Кипіла робота не лише на місці вигорілого лісу, а й біля польової кухні.
Михайло Цюрко, фермер і професійний кухар, разом із помічниками-військовими на всю величезну компанію приготували страви, здатні вразити досвідченого кулінара. Один тільки бограч (перша страва) з кабачками та помідорами чого вартий…
Завершився захід спільною молитвою та справжнім пікніком на свіжому повітрі.

Попереду – робота на десятиліття

Загалом заліснення території – це серйозна технологія, яка потребує часу, професіоналізму й грошей.
Символічній акції, завдяки якій тут з’явився молодий ліс, передувала праця співробітників лісництва: територію треба було очистити й підготувати для висадки саджанців


Певною мірою роботу полегшувало те, що саме на цій ділянці вигорів дуже молодий лісок – п’ятирічний. Теж, до речі, висаджений тут у 2015 році після пожежі…
Василь Гресько, головний лісничий Борівського лісництва ДП «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство»:
— На території Борівського лісництва вигорів ліс на площі 4,3 гектари. Це збитки приблизно на 8 – 9 мільярдів гривень.
Як пояснює Василь Гресько, той «дорослий» ліс, який вигорів на Луганщині, вирощували ще з 50-х років минулого століття. Отже, виростити ліс – справа непроста, яка потребує праці, грошей, а головне – часу.
— Тут роботи не на одне десятиліття, – каже лісничий. – Щоб виріс такий ліс, як був, наприклад, ось тут (Василь Гресько показує на частокіл чорних дорослих мертвих сосон), треба років 80, не менше. Але в будь-якому разі – Львівському гаю бути, й ми дуже вдячні людям зі Львівщини, які відгукнулися на нашу біду.