Подарунок для екстремалів: у Рубіжному відкрили скейт-майданчик

Міжнародний олімпійський комітет включив скейтбординг до програми Олімпійських ігор 2024 року, які відбудуться в Парижі. А 7 липня 2021 року в Рубіжному урочисто відкрили перший скейт-майданчик. З одного боку, зв’язок між цими подіями не такий вже й прямий… З іншого ж – цей зв’язок все-таки є. І він свідчить про те, що Рубіжанська громада крокує в ногу з часом, в одному ритмі із світовою спільнотою. Спорт, екстрим, активний спосіб життя – це те, без чого неможливо уявити сучасну молоду людину. Команда партії «Наш край» це розуміє. Тому й облаштували в Рубіжному скейт-майданчик за кошти БО «Благодійний фонд Сергія Шахова».

 

Скейт-майданчик, облаштований біля міського Палацу культури, вабив юних екстремалів ще до дня урочистого відкриття. Однак саме 7 липня їх тут зібралося найбільше. Плюс глядачі – батьки та друзі. Плюс журналісти. Плюс депутати міської ради від «Нашого краю» та ті народні депутати України, завдяки яким це свято стало можливим – Сергій Вельможний та Олександр Сухов.

 

Активна й цілеспрямована молодь – наше майбутнє

Відкриваючи свято, нову інженерну споруду використали в якості сцени колективи міського Палацу культури – зразкової студії сучасного танцю «Modus» та циркової студії «Кристал». Їхні енергійні виступи притягували увагу глядачів, фотографів та операторів не менше, ніж трюки самокатчиків.


Після яскравого шоу до слова запросили міського голову Сергія Хортіва, який підкреслив важливість спорту для виховання й розвитку молоді, адже активна, спортивна й цілеспрямована молодь – це наше майбутнє.
– Наша молодь має всі можливості, щоб досягти успіхів у скейтбордингу – виді спорту, який увійшов до Олімпійської програми, – сказав, звертаючись до присутніх, Сергій Вельможний, народний депутат України.
Він зауважив, що саме члени Молодіжної ради, яка створена при Рубіжанській міській раді, підказали народним депутатам, у якому напрямку варто діяти, щоб створювати комфортні умови для дітей та молоді.
Альона Целухіна, голова Молодіжної ради при Рубіжанській міській раді, у свою чергу, подякувала народним депутатам за розуміння потреб молоді та за те, що так швидко відреагували на проблему, яку підняли представники Молодіжної ради – проблему активного дозвілля дітей та молоді.
Важливо, що на спорудження скейт-майданчику не було витрачено жодної копійки з міського бюджету: все було зроблено за рахунок коштів БО «Благодійний фонд Сергія Шахова».

…І скейт-майданчик «захопили» екстремали

Отже, відкриваючи скейт-майданчик, Сергій Хортів, Сергій Вельможний та Олександр Сухов перерізали символічну стрічку…
І на цьому офіційна частина свята завершилася. Скейт-майданчик буквально полонили юні рубіжани. Щоправда, не на скейтбордах: зараз їх улюбленим транспортним засобом лишаються самокати, на яких хтось уміє робити різні трюки, хтось тільки вчиться, а хтось просто катається…
Важливе спостереження: серед тих, хто обрав для себе новий скейт-майданчик за улюблене місце розваг, ми не побачили жодної дівчини: попри тенденцію до гендерної рівності, на скейт-майданчиках (і не лише в Рубіжному) домінують чоловіки – хоч у юному віці, хоч у зрілому.
Сподіваємося, що найближчим часом сюди «прикотять» на транспортних засобах і дівчата. Причому й дівчата, й хлопці – не лише на самокатах, але й на скейтбордах, велосипедах BMX і не лише.