Пiзнаємо рiдний край

В Рубіжному триває міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри #СокілДжура2020. В рамках гри для школярів проводяться різноманітні цікаві заходи.
Для призерів та переможців міської гри «Люби і знай свій край» управлінням освіти Рубіжанської міської ради спільно з Рубіжанським міським Центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді була організована екскурсія до м. Сєвєродонецька.
Подорож юних джур розпочалася з відвідування храмового комплексу «Лісова Дача» — мальовничого місця, де розташувався Свято-Хресто-Воздвиженський храм. Це важлива культурно-релігійна пам’ятка м. Сєвєродонецька. В кожному куточку подвір’я відчувається дбайливий догляд і любов, з якою це все створювалося. У храмі дітям розповіли про історію виникнення Храму, про християнську віру, про правила поводження у святих місцях.
Юні рубіжани мали змогу відвідати музей-ризницю на честь ікони Пресвятої Богородиці «Віднайдення загиблих». Музей зберігає унікальну колекцію ікон XIX і ХХ століть, які написані на папері, дереві, шкірі та металі.
Далі екскурсія продовжилася в Сєвєродонецькому Центрі дитячої та юнацької творчості. Тут рубіжанські школярі потрапили у справжню казку, відвідавши музей етнографії «Світлиця» та виставкову залу «Лялька-мотанка».
Керівник музею етнографії «Світлиця» Любов Петрівна Дементьєва розповіла про українські традиції, звичаї. Демонструючи експонати музею, просто і водночас доступно пояснювала, що таке обов’язок, доручення, вимога, самовдосконалення, необхідність шанування літніх людей, шанування матері, землі-годувальниці, природи. А оскільки наша зустріч відбулася під час відзначення свят зимового циклу, то діти мали змогу відтворити деякі народні забави, які використовували наші пращури.
У наступній залі нас чекали дивовижні витвори мистецтва – яскраві і неповторні іграшки та колекція авторських ляльок. У виставковій залі ми дізналися про історію народної іграшки та ляльки-мотанки, їх різновиди, особливості виготовлення та використання. Адже наші предки, тонко відчуваючи природу дитини, давали йому власноруч виготовлений виріб, який не тільки розважав, а й навчав малюка, готуючи його до дорослого життя.
…День промайнув непомітно. Але емоції, отримані під час екскурсії, переповнювали кожного. Важко переоцінити значення подібних подорожей. Саме вони сприяють вихованню патріотичних почуттів, любові до свого краю, до України, а ще — розумінню величі, неповторності і багатогранності нашої історії, культури, звичаїв та традицій.