Підсумки експериментальної роботи Рубіжанської СШ №2

5 квітня Рубіжанська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №2 запросила заступників директорів та творчих вчителів навчальних закладів міста взяти участь у науково — практичному семінарі – тренінгу «Формування міжкультурно-орієнтованої особистості засобами міжкультурної освіти».
Серед гостей були присутні в.о. начальника управління освіти Бутенко О.О., завідувач міським методичним кабінетом Замора Л.М., методисти ММК Козел А.П., Левицька Л.С., Сердюкова І.С.
Колектив учителів під керівництвом директора школи Ошнека О.А. відкрив скарбничку творчих знахідок і методичних ідей , яку було зібрано протягом експериментальної діяльності закладу.
Під час методичного квесту «The windows to the world have been opened» гості :
► змогли відчути «Повітря креативу», познайомившись з тренінговими вправами з курсу «Культура добросусідства», НАRT –терапії;
► поринули на «Хвилях творчості» до цікавинок курсу «Медіаграмотність» та відчути , як спілкуються діти у нашому мовному таборі «Веселкове місто» ;
► під впливом «Руху ідей» дізналися про своє національне коріння та познайомилися з методикою використання GR – кодів, прочитали книгу у «Живій бібліотеці», знайшли шляхи подолання конфліктів та протидії булінгу.
Вчителі – тренери нашого закладу радо поділилися з гостями своїми ідеями і творчими знахідками, які може використовувати у своїй роботі кожен творчий вчитель Нової української школи.
Викладачка курсу «Медіаграмотність» Обломій О.В. розповіла про формування соціальної компетентності учнів шляхом використання ІТ – технологій.
Регіональний тренер курсу «Культура добросусідства» Чернишова Я.О. провела тренінгові вправи з теми «Емоційний комфорт у міжетнічному спілкуванні і взаємодії».
Вчитель іноземної мови Вінюкова О.В. провела майстер-клас «Комунікативний практикум з іноземної мови у 11 класі».
Викладачі курсу «НАRT» Ільїна Т.А. та Кашуба І.Л. поділилися прийомами «Зцілення за допомогою мистецтва».
Викладачка курсу «Медіаграмотність» Чередниченко В.О. розкрила методику розвитку критичного мислення засобами медіаосвіти.
Вчитель іноземної мови Середа О.М. познайомила з інтерактивними вправами та іграми з програми GoCamp, які сприяють розвитку успішної міжкультурної комунікації учнів у мовному таборі відпочинку «Веселкове місто».
Інструктори програми «Спорт заради розвитку» Дембовський Ю.М., Ємчук Д.В. провели тренінгове навчання з теми «Протидія булінгу в навчальному закладі».
Практичний психолог Лунгу О.І. познайомила з основними стилями поведінки у конфліктних ситуаціях.
Викладачки курсу «Вчимося жити разом» Попова К.Ю. і Рудая А.А. торкнулися теми толерантного ставлення до дітей з особливими потребами.
Корисні поради щодо роботи з батьками надала Тур С.І., яка пройшла навчання за курсом «Через школу до громади: навчання культурі миру й толерантності для раннього попередження конфліктів» .
Під керівництвом викладачки курсу «Культура добросусідства» Подзігун Г.М. гості склали віночки з рослинних символів тих національностей, з якими вони ідентифікують своє коріння.
Семінар пройшов плідно. Педагоги шкіл міста були вражені результативністю експериментальної діяльності школи, яка глибоко проникла у навчально-виховний процес і сприяла формуванню життєво важливих компетентностей учнів.

Яна Чернишова