Переваги отримання пенсiй через банкiвськi установи

Коли настає час оформляти пенсію, перед людиною постає питання: «Де отримувати виплату – у банку чи на пошті?». І це — особистий вибір кожної літньої людини. Але не всі знають, що отримання пенсії через банк може приносити додатковий дохід та інші вигоди.
Наталія Смаглюк, начальник Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області в місті Рубіжне, розповіла про переваги отримання пенсії через банки.

Чинним законодавством за кожним пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії.
За допомогою банківських послуг можна полегшити життя пенсіонера шляхом використання таких можливостей:
1. Вибору найбільш зручного банку (знаходиться найближче до будинку, але з тих, які за результатами конкурсного відбору щорічно визначає Міністерство фінансів України з числа надійних банків з хорошими фінансовими показниками).
2. Отримання швидкого та безкоштовного обслуговування.
За умовами Міністерства фінансів України обслуговування пенсійного рахунку є безкоштовним, а саму пенсію банк зараховує на рахунок пенсіонера не пізніше наступного операційного дня після перерахування її Фондом.
На відміну від банку, якщо отримувати кошти через поштове відділення зв`язку, шлях коштів від Пенсійного фонду України до листоноші триває довше — три робочі дні. Виплата пенсій через банк значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги.
3. Використання незаперечної переваги — отримання пенсії в будь-який зручний для громадян час: якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг прийти за виплатою на пошту, кошти після 25 числа повертаються до Пенсійного фонду, і одержати їх можна буде лише у наступному місяці.
Кошти, які перераховуються на рахунок у банку, залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок або картку.
4. Отримання додаткового доходу
Пенсійна картка може стати не тільки інструментом для отримання пенсії, але і приносити додаткові вигоди її власнику. Найпомітніша з них – це нарахування відсотків на залишок коштів.
5. Можливість оплачувати комунальні платежі без комісії, розрахуватися карткою за товари тощо.
6. У разі переїзду, від’їзду на лікування або відпочинок немає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Слід взяти з собою лише банківську пенсійну картку.
7. Безкоштовно отримувати грошові кошти, які надходять на рахунок, у готівковій формі не тільки в касах відділень банку, а й у банкоматах будь-якого банку на території України.
8. Дізнаватися про нарахування пенсії через sms. Також за допомогою sms-інформування можливо контролювати рух коштів на картковому рахунку.
9. Одержувати на картку грошові кошти від інших осіб (поповнення рахунку власником картки або іншою особою готівкою через касу банку, ПОС-термінал та інші платіжні пристрої).
10. Оформити додаткову картку для довіреної особи.
11. Можливість дати банку розпорядження регулярно робити платежі з пенсійного рахунку, оплачуючи в такий спосіб комунальні та інші послуги, а також робити регулярні перекази на будь-який інший рахунок (якщо обраний банк надає таку послугу).
За словами нашої співрозмовниці, виплата пенсій через банківські установи дозволяє пенсіонерам цілодобово мати доступ до управління своїми фінансами завдяки онлайн-підтримці банків, сплачувати комунальні та інші послуги через мережу Інтернет тощо, а Пенсійному фонду – заощаджувати кошти платників податків та підвищувати соціальні стандарти.
Рахунок для отримання пенсії відкривається банком безкоштовно і потребує надання мінімального пакету документів – достатньо лише надати в банк оригінал паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (тобто — індивідуальний податковий номер).
Відвідувати територіальне управління Пенсійного фонду, на обліку якого знаходиться отримувач пенсії, не потрібно – заяву на відкриття рахунку банківські установи надають самостійно.
Наталія Миколаївна також докладно розповіла про особливості відкриття банківських рахунків для пенсіонерів. Як же правильно обрати банк для одержання пенсії:
— Обирайте відомі та великі банки. Адже чим більший банк, тим він надійніший і тим вище гарантії, що пенсія буде надходити вчасно, а ви легко знайдете відділення або банкомат поряд зі своїм домом.
— Дізнайтеся, скільки часу займе процедура оформлення пенсійного рахунку в банку.
— Дізнайтеся, чи достатньо в банку банкоматів і відділень.
На території обслуговування управління пенсіонери можуть обрати за своїм бажанням будь-який банк з такого переліку (окрім внутрішньо переміщених осіб, для обслуговування яких Кабінетом Міністрів України обрано АТ «Ощадбанк»):
АТ «Ощадбанк»; ПАТ КБ «Приватбанк»; АБ «Укргазбанк»; ПАТ «Райффайзен Банк Аваль»; АТ «Альфа-банк».
За інформацією Наталії Смаглюк, три банки з цього переліку є державними, відтак, їх надійність, своєчасне отримання коштів та підтримка клієнтів додатково забезпечена гарантією держави.
Окрім того, якщо послуги банків з виплати пенсій є безкоштовними і для клієнтів, і для Пенсійного фонду, то послуги ПАТ «Укрпошта» сплачуються згідно з встановленими тарифами, що є суттєвою частиною видатків бюджету Пенсійного фонду України.
Ми також поговорили і про електронні пенсійні посвідчення. На сьогодні 66% отримувачів пенсій в управлінні вже відчули переваги отримання пенсій в банківських установах, завдяки чому тільки за І квартал 2019 року управлінню вдалося зекономити кошти Пенсійного фонду в розмірі 3,252 млн грн, які Пенсійним фондом будуть використані для наступних підвищень пенсій.
Контакти Рубіжанського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області: у Рубіжному управління знаходиться за адресою: вулиця Студентська, 35-А, телефони для довідок — 06453-6-43-76; 095-402-63-81. У місті Кремінна управління знаходиться за адресою — площа Красна, 2, телефони – 06454-2-10-31; 050-056-54-63.