П.І. Чайковський — великий майстер витонченої лірики

Цікава подія відбулася у концертній залі КЗ «Рубіжанська міська дитяча школа мистецтв» 5 лютого. Вона була присвячена творчості П.І. Чайковського та 180-й річниці від дня народження композитора.

Творчість Чайковського – вершина світової музичної культури ХІХ сторіччя, великий спадок наступних поколінь. Це було доведено колективом учнів і викладачів на шкільному заході «П.І. Чайковський – великий майстер витонченої лірики».
Глядачі з великим інтересом і задоволенням слухали музику видатного композитора у виконанні учнів, викладачів усіх відділень школи мистецтв. Учні восьмого – випускного класу: Михайло Михайленко, Софія Лиманська, Карина Єщенко, Поліна Чеботарьова підготували реферати з характеристикою різних жанрів,періодів творчості композитора.
Уривки з балету «Лускунчик», опери «Чародійка», твори для фортепіано, пісні, романси виконали ансамбль шумових інструментів, Анастасія Фаязова, Аліса Старокожева, Ганна Сокольська, Римма Дубровська, Марина Черноп’ятко, Аліна Андрєєва, Катерина Черепівська у супроводі концертмейстерів – Галини Ніколаєвської, Єлизавети Коскіної, Ганни Сокольської, Любові Бородавка, Вікторії Зеленської. Викладачі Галина Мірошніченко, Ольга Некрасова. Ольга Єщенко підготували виступ своїх учнів, які з натхненням виконували концертні номери. Ілюстрацією до фортепіанного циклу «Пори року» була художня композиція з малюнків учнів Олени Крутьєвої та Світлани Бондар.
На завершення організатор, ведуча шкільного заходу, упорядниця сценарію, концертної програми — викладач музично-теоретичних дисциплін Алла Гулідова процитувала вислів самого великого майстра: « Я бажав би, щоб музика моя розповсюджувалась. Щоб з кожним днем збільшувалась кількість людей, люблячих її, які знаходять у ній розраду і підпору…».
Кожен знаходить у музиці П.І Чайковського щось близьке і зрозуміле тільки йому. Вона надихає і надає справжню естетичну насолоду.