ОБЕРЕЖНО! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

Рубіжанське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганські області повідомляє, що 04.12.2018 року в м. Рубіжному на території полігону твердих побутових відходів КП «ШЕП» виявлено 13 трупів свиней. При дослідженні патологічного матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 06.12.2018 року № 0022289 п.м./18/) встановлено позитивний діагноз на африканську чуму свиней.
Після проведення комплексу ветеринарно-санітарних заходів з ліквідації та недопущення розповсюдження збудника захворювання, рішенням ДНПК при Рубіжанській міській раді від 06.12.2018 № 3 на території м. Рубіжне накладено карантинні обмеження.
Африканська чума свиней (АЧС) — контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків.
Для запобігання занесення вірусу африканської чуми свиней до власного свиногосподарства необхідно неухильно дотримуватись таких вимог:
— не допускайте сторонніх в своє господарство. Утримуйте свиней в свинарниках і сараях без вигулу і контакту з іншими тваринами;
— виключте годівлю свиней кормами тваринного походження і харчовими відходами без проварювання;
— постійно ведіть боротьбу з гризунами та кровосисними комахами ;
— не проводьте подвірний забій і реалізацію свинини без проведення передзабійного огляду і проведення ветеринарно-санітарної експертизи м’яса і продуктів забою спеціалістами державної ветеринарної служби;
— не купуйте живих свиней в місцях несанкціонованої торгівлі без ветеринарних супровідних документів, не завозьте свиней і продукцію свинарства з других регіонів без узгодження з державною ветеринарною службою;
— обов’язково надайте поголів’я свиней для ветеринарного огляду, вакцинацій та інших обробок;
— не викидайте трупи тварин, відходи їх утримання і переробки на смітники, обочини доріг, тощо. Не намагайтеся переробити м’ясо загиблих чи вимушено забитих свиней – це заборонено.
— про всі випадки захворювання чи загибелі свиней негайно повідомляйте до Міської державної лікарні ветеринарної медицини м. Рубіжне вул.Фрунзе буд.29, тел. (06453) 6-46-64 моб.066-377-88-17.