Новий порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг

З 1 жовтня 2019 року запроваджено новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Сума пільги щомісяця розраховується управлінням праці та соціального захисту населення, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом. Пільги надаються у грошовій готівковій чи безготівковій формі. Виплата у готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву до УПСЗН до 15 жовтня (15 травня). Громадяни, які отримують кошти готівкою, сплачують повну вартість за спожиті житлово-комунальні послуги. У випадку безготівкової виплати розраховані суми пільг перераховуються АТ «Ощадбанк», для подальшого проведення розрахунків з надавачами послуг.
Перерахування коштів АТ «Ощадбанк» надавачам послуг здійснюється у наступній послідовності: постачання природного газу або електричної енергії (в залежності від виду індивідуального опалення), централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання електроенергії, постачання природного газу (на побутові потреби), поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком. Тобто, перерахунок коштів здійснюється не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом — коли спочатку проводиться оплата за опалення, воду, електроенергію і т.д. Якщо сума пільги достатня, то сплата всіх послуг здійснюється на 100%. Якщо суми пільги недостатньо, то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить коштів, після чого АТ «Ощадбанк» надсилає на мобільний телефон СМС-повідомлення з розмірами доплати за кожним видом послуги. Якщо громадяни пільгових категорій не отримують СМС- повідомлення, необхідно звернутися до УПСЗН і перевірити наявність номеру мобільного телефону в базі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру громадян, які мають право на пільги. На сайті АТ «Ощадбанк» кожний пільговик може зайти в свій особистий кабінет, де відображається рух коштів на оплату житлово-комунальних послуг.
Після закінчення опалювального сезону (орієнтовно в червні 2020 року) зекономлені на оплату житлово-комунальних послуг кошти можна отримати у готівковій формі. Якщо пільговики мають рахунок в АТ «Ощадбанк», то ці кошти будуть зараховані на нього автоматично. Якщо рахунку нема, то його можна відкрити з червня по грудень 2020 року, і на нього будуть зараховані зекономлені кошти.
Громадяни пільгових категорій з питань уточнення особистих даних (наявності номеру мобільного телефону), розміру розрахованої пільги звертаються до управління праці та соціального захисту. За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг. За отриманням інформації про перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк».
Консультацію з питання розрахунку розміру пільги на оплату житлово-комунальних послуг можна отримати за телефонами: 6-31-53, 6-46-01.